Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

12 TL'ye Windows 10 Pro

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında mevzuat tarafından paylaşıldı.

1. k.cokol

k.cokol Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam dediğinde haklısın. Bu nedenle bilgisayarımda her zaman eset en yüksek sürümü lisanslı kullanırım. Virüs programını her zaman lisanslı kullanırım. Böyle bir zombi ağına esetin güvenlik duvarının izin vereceğini zannetmiyorum. Veriyorsa da yapacak birşey yok. Eğer programı kıramazsam cr-ack çalışmazsa asla muadillerine gitmem bükemediğin eli öpeceksin derler gider parası ne kadarsa alırım.
    Junior isimli üyemiz de benim söylediklerimi doğrulamış. Kendisine teşekkür ediyorum. Öğrenci ve öğretmenler için başlangıç paketleri ücretsiz sonrasında ücretli paketlere yönlendiriyor. Verdiği bağlantı aşağıdadır.
    https://www.microsoft.com/tr-tr/education/products/office

2. junior_l3oss

junior_l3oss Aktif Üye

Bu adresten ücretsiz olarak yararlanmak için öncelikle okul mail adresinizin olması gerekir. Yine kuruluşunuzun da bu ağ içerisinde olması gerekiyor ki size hesap tanımlansın.
    Siz normal kişisel mail adresiniz ile o formu doldurduğunuzda sistem bunu normal bir kullanıcı algılayacaktır. Kısaca kuruluşun bu altyapıda olması gerekli ve sizin bu kuruluşa ait mail adresine sahip olmanız gerekiyor.

Neyse uzun uzadıya anlatacak veya tartışacak durumda da değilim.

İyi forumlar.

3. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

Hocam ben aldım ama pintistoredan serial maille gelmiyor mu?3 gün oldu sadece alışverişin yapıldığına dair mail geldi o kadar

4. junior_l3oss

junior_l3oss Aktif Üye

cahraz bunu beğendi.
  5. Enterprise

Muhattap da bulamıyorum arkadaşlar 5 gün geçti ürün elime geçmedi üstelik firmaya arama yapılamıyor whatsappdan yazdım henüz cevap alamadım durumum çözülürse yazayım siz öyle alın

6. gglemas

gglemas Site Gezgini

Windows digital aktivasyon yap bir kez, her formatta otomatik etkinleşir. Office dışında key satın almaya gerek duymuyorum

7. Enterprise

Şöyle bir uyarı alıyorum satıcı Microsoft'u aramam gerektiğini söylüyor saçma değil mi?

Ekli Dosyalar:

8. Enterprise

Son durumu bildiriyorum microsoftu aradım ürün anahtarının kullanılabilir olduğunu söylediler yardımcı oldular telefonla etkinleştirme yaptılar şuan etkinleşti

9. mevzuat

mevzuat Seçkin Üye Seçkin Üye

benim mailime geldi ertesi gün ama home edition göndermişler sonra değiştirdiler. Kendi sitelerindeki aktivasyon bölümünden aktive ettim. Birkaç gün bekledim ama hemen cevap vermiyorlar.

10. Enterprise

Ben hala kendi sitesinde 4bin olan bir ürünü nasıl 14tl ye aldık anlayamadım. Microsoft seri numaranız orjinal dedi bir de aklım almıyor madem orjinal ise siz niye bu fiyata satıyorsunuz arkadaş

11. k.cokol

büyük ihtimalle çalıntı seri numarasıdır. böyle satın almaktansa kırılmış windows kullanmak daha güvenli bana göre.
    Yasal prosedüre bakacak olursak Şirket usulü satışta her satılan ürünün girdi faturası ve çıktı faturası olmak zorundadır. PTTAVM de 12 tl ye üstelik KDV dahil 12 TL'ye satılan bir ürünün faturası kesiliyor mu? Kesiliyorsa işte burada patlar bu faturayla birisi microsofta şikayet etse o firma asla kendisi kurtaramaz. Kapı Gibi maliye bakanlığı faturası var ortada. Windows 10 lisansı şeklinde izinsiz ürün satıp fatura kesmek. Kolay kolay içerden çıkamaz para cezasını düşünemiyorum bile. Fatura kesmezse cezası çok olmaz en fazla ptt avm mağaza üyeliğini iptal eder bir de vergi cezası gelir paçayı sıyırır.

12. Enterprise

Microsoft nereden aldığımı da sordu onu da söyledim seri numarayı da söyledim satıcı güvenli efendim kodda da sıkıntı yok dediler 2 defa sordum

13. k.cokol

herhalde kodda sorun olmaz hocam. Başkasının parasını vererek aldığı kod bunlar. Mesela sen istikbal mobilya aldın ucuz fiyattan sonra gittin istikbal mobilyaya sordun bunlar orjinal mi diye orjinal gerçekten ama istikbal mobilya şüphelense de sana bunu anlatmaz. herşey sağlam der geçiştirir ama olayı araştırır. Microsoft da öyledir 12 numaraya seri numarası satan adama sağlam demişse microsoft bunu araştırıyordur ama sana gelip bilgi vermez. muhattapı sen değilsin o nedenle seni sallamaz onların sattığı ürünü sadaka fiyatına satana bunu yanında bırakmaz hocam. Zaten şikayetvardaki şikayetlerini okursan anlarsın dediklerimi

14. Enterprise

Anladım Hocam işin bir garip yanı da microsoftu bana ürünü aldığın firma arattı, ilk başta güncellemedi microsoftu arayın durumu anlatın opnlar yardımcı olacaklar size dedi ne bileyim anlamadım gitti değişik işler

15. junior_l3oss

junior_l3oss Aktif Üye

Aldığın lisans kodunu Google'a yazıp arar mısın? :)

16. Enterprise

Şimdi arattım Hocam aradında çizgi varken de çizgisiz de boşluklu boşluksuz da arattım çıkmadı hiçbir sitede

17. junior_l3oss

junior_l3oss Aktif Üye

Yakında çıkar o zaman :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal