13 MAYIS RAŞİT ŞAR İLE TELEFON GÖRÜŞMEM

Kodla Büyü

raid10000

Seçkin Üye
Seçkin Üye
13 mayıs günü dayanamadım ve eğitek genel müdürünü aradım. sekreterini tam ikna etmiştim ki bilgisayar öğretmenlerinin durumu hakkında müdürümüze sıkıntılarımızdan bahsetsin diye son anda sizi şube müdürü RAŞİT ŞAR a bağlayım dedi.

RAŞİT ŞAR beyle yaklaşık olarak 1 saat konuştum telefonda. Sözleşmelilerin,kadroluların her sıkıntısından bahsettim bazı konular hakkında ikna olmuşl sayılsamda bazı konularda haklısın cevapları aldım.kısaca konusmadan kayde değer gördüğüm bölümleri yazayım.

MEB bu kadar aciz mi bize teknoloji tasarım öğretmenliği seçtiriyor. bu bir şeyin habericisi mi,norm durumu ne olacak dedim.
o konuda haklısınız dedi ve ekledi;
biz çalışmamızı genel hatlarıyla bitirdik(1.5-2 ay dır bu konuda çalışıyoruz dedi. 8 ay diyenlere selam olsun!!!) dedi. ama çalıştay yapmamız lağzım yaptık olduk dersek olmaz dedi. peki dedim bende bir bilgisaayar öğretmeni olarak bu çalıştaya katılmak isterim sıkıntılarımızdan bahsetmek çözüm önerileri sunmak isterim. bu çalıştaya katılamazsınız dedi. kimler katılacak dedim. il förmatorleri,bu işten sorumlu şube müdürleri ve müfettişler katılacak dedi. sonra bilgisayar öğretmenleri ile ilgili genelmiz tamamlanacak dedi ve ekledi. mebden,maliyeden görüş alınacak ve normal okullarda görev yapan bilgisayar öğretmenleri ile çalıştay yapılacabiliceğinden bahsetti(ben buna pek ikna olamadım açıkcası). peki dedim şu anda norm fazlası olmayan yok, özellikle sözleşmeli arkadaşların durumu çok kötü 8 aydır ikna edecek bir açıklama gelmedi bu konu hakkında ne olacak gibi bir soru sordum. çalıştayı önümüzdeki ay yapsak iyi olacak dedi ve ekledi seçim var olması imkansız dedi ve ekledi yazın da olmaz anca eylülde olur dedi. peki dedim göreve başladığımızda gene kadrolular dahil norm fazlası olacaz gene mi okul değiştirecez dedim. oda ekim-kasım-aralık gibi bu durumun sonuçlanacağını dile getirdi.
bu durum derken ne olacaz tam olarak dedim. benim anladığım şuydu; her okula bir bt kadrosu verilecek bazı okullara çok istisnailer dedi 2 kadro verileceğinden bahsetti. dedim görev tanınımız ne olacak... işte burada dersin neden kaldırığının da cevabı geliyor;

yeni eğitim yaklaşımlarından bahsetti. örnek verdi aynen şöyle; mesela 2. sınfta çocuk mektup yazmayı öğreniyor. sınıf öğretmeni ona genel kuralları öğretiyor ve cocuk diğer kitap da nasıl bilgisayarda mektup oluşturacağını öğreniyor. örnek word 2007 acıyorsun yönergeleri izliyorsun vs. yani bilgisayarı öğretmekten vazgeçmezmiyoruz ama dolaylı olarak daha kalıcı öğrenecek dedi. siz öğretmenlere rehberlik edeceksiniz dedi. peki dedim bunlar fark edelim güzel şeyler denendi başarılı oldundu gibi bir şey dedim. bu yaklaşımlar zaten fakir ülkelerde denendi elimizde güzel döneler var dedi vs. peki, dedim hangi öğretmen bizden gelip eğitim-öğretim anladımda yardım ister? gelip bilgisayarım arızalı, teknik sorunlarda yardım ister dedim, ve biz bu kadro nedeni ile boş oturuyor gözükecez ve idare gene bütün işleri bizlere paslıyacak dedim. malum dedim boş oturuyoruz ya!!!! o konuda pek yorum yapmadı.

ama dedi çalıştayda sizin çalışma saatleriniz görevleriniz değişebilir dedi. yani bu konuştuklarımız çercevesinde bir şeyler olacak ama içeri değişebilir dedi. bende 8-17 çalışmak istesem idareci olurum dedim bir an önce. oda haklısın dedi.

benim anladım şu; ders seneye son olacak 6-7-8 dahil. kaldırıldıktan sonra zaten fatih projesi malları gelmiş olacak :p , bana kalırsa kimse gelip 3-5 öğretmen dışında bize gelip eğitim-öğretim hakkında bir şey sormaz. iş bilmez idarecilerle çalıştığımzdan amelelik işlerine devam.

fatih projesi adı altında bt yeterlilik sistemi kuruyoruz dedi. o nedenle size muhtaç olacaklar dedi.kurslar alacaklar dedi uzaktan eğitim vs. 110 merkez felan.
eğitici formatörler felan merkezi sınavla olacak dedi. bende dedim o zaman 40 bin bilgisayar öğretmenine ihtiyac olacak evet dedi 44000 bin bilgisayar öğretmenine ihtiyac olacak. e dedim milli eğitim 2012 de 10bin bilgisayar öğretmeni alırsa şaşırmam dedim :p o kadar mezun yoktur diye tahmin ediyorum ne olacak dedim. muhtemelen yakın alanlardan öğretmenlikler. malesef meb in yanlış politikalarından biri

bu konuşmayı bilgisayar öğretmenlerinden bahsedebilir miyim dedim. oda tabi dedi. neden böyle bir izin aldım derseniz. o kadar çok mişli muşlu yorum yazılıyor ki, bunlar birebir yaşanmış konuşmalardır.

aslında çok şey konuştuk unuttuğum atladığım noktalar muhakkar vardır ama 1 saat konuştuk genel hatlarını koydum diye umuyorum unuttuğum yada yanlış yazdığım yanlış anladığım bir şey var ise kusuruma bakmayın
saygılarımla cihan kalın(0507-775-59-86)-inanmayan olursa diye.

Çalıştay yapıyorlar bilgisayar öğretmenleri katılmayacakmış. Zihniyete bak. Bilişim eğitimden ve bilişimden zerre kadar haberleri varsa ne olayım. Bunların yapacağı iş bu kadar olur. Daha öncede yazdım seçimden sonra bakan değişir bu söylenilenlerin hepsi yalan olur.

Kolemans' Alıntı:
Çalıştay yapıyorlar bilgisayar öğretmenleri katılmayacakmış. Zihniyete bak. Bilişim eğitimden ve bilişimden zerre kadar haberleri varsa ne olayım. Bunların yapacağı iş bu kadar olur. Daha öncede yazdım seçimden sonra bakan değişir bu söylenilenlerin hepsi yalan olur.

sayın hocam, ilk çalıştaya yerimiz yok zaten sonraki çalıştaya katılabilirsiniz dedi. bende her ilden 5 temsilci katılsın dedim.konuştuğum kadarı ile anlayışlı çözüm üretmeye çalışan biri klasik memur değil. herkesin bir sınırı vardır. sonuçta şube müdürü, başbakan değil ki.
ilk çalıştayda il formatörleri olacak dedi. zaten biz dahil hangi memura sorarak iş yapıyorlar??????

saygılarımla

Aa bide o var gene gümbürtüye ...Yine de teşekkürler raid10000 hocama üşenmemiş bütün konuşmayı yazmış...Her geçen gün kafamdaki soru işaretleri çoğalıyor...

amazon23' Alıntı:
Aa bide o var gene gümbürtüye ...Yine de teşekkürler raid10000 hocama üşenmemiş bütün konuşmayı yazmış...Her geçen gün kafamdaki soru işaretleri çoğalıyor...

şimdi baktım da noktama hataları yapmışım :p gerçekten atladığım konular var ama hangi yöne gittiğimizi görebiliyoruz şu anda. iyi yada kötü

ama özellikle şundan bahsetti yönünüz belli ama bazı noktalar değilebilir dedi raşit bey. bende diyorum;

idarenin ıvır zıvır işlerini yapmaya devam. iş bilen müdürlerle çalışan arkadaşlara sözüm yok.

saygılarımla

Sağol hocam paylaştığın için. Benim de tam tersine aklımdaki soru işaretleri azalıyor. Onların niyeti açık açık belli yapacaklarını da söylüyorlar, artık top bizde ya derslerin geri gelmesi için direnci artıracağız ya da hepimiz bt rehber öğretmen olacağız.

netame' Alıntı:
Sağol hocam paylaştığın için. Benim de tam tersine aklımdaki soru işaretleri azalıyor. Onların niyeti açık açık belli yapacaklarını da söylüyorlar, artık top bizde ya derslerin geri gelmesi için direnci artıracağız ya da hepimiz bt rehber öğretmen olacağız.

13 mayıs günü yaplaşacaktım ama bilgisayarın başına 5 dakkadan fazla oturma fırsatım olmadı. ne olacağımız aşşağı yukarı belli bu noktadan sonra ağlama noktası değil öğretmen arkadaşlarım. HER ŞEY BİZDE BİTİYOR.

saygılarımla

raid10000' Alıntı:
netame' Alıntı:

13 mayıs günü yaplaşacaktım ama bilgisayarın başına 5 dakkadan fazla oturma fırsatım olmadı. ne olacağımız aşşağı yukarı belli bu noktadan sonra ağlama noktası değil öğretmen arkadaşlarım. HER ŞEY BİZDE BİTİYOR.

saygılarımla

Adam bizimle ilgili çalıştay yapacak bizi almayacak. Ben dersimi geri istiyorum arkadaşım. üç beş iş bilmezin elinde kukla olduk. Rezil ettiler güzelim branşı. Allah büyük ya nasıl biliyorsa öyle yapsın bu işbilmezleri.

Kolemans' Alıntı:
raid10000' Alıntı:
netame' Alıntı:

saygılarımla

Adam bizimle ilgili çalıştay yapacak bizi almayacak. Ben dersimi geri istiyorum arkadaşım. üç beş iş bilmezin elinde kukla olduk. Rezil ettiler güzelim branşı. Allah büyük ya nasıl biliyorsa öyle yapsın bu işbilmezleri.

efendi olması gereken iş ile biri bir muhttap olan bizlerin düşüncelerini sıkıntılarını dile getirmesi. ama ben dedim en azından 5 temsilci alınsın her ilden diye oılumlu baktı. dediğim gibi devlet ve memurluk sisteminde herkesin bir sınırı var.
saygılarımla

raid10000' Alıntı:
efendi olması gereken iş ile biri bir muhttap olan bizlerin düşüncelerini sıkıntılarını dile getirmesi. ama ben dedim en azından 5 temsilci alınsın her ilden diye oılumlu baktı. dediğim gibi devlet ve memurluk sisteminde herkesin bir sınırı var.
saygılarımla

Hocam yanlış anlama yaptığın çok güzel birşey. En azından şu karmaşa da çözüm üretme adına girişimlerde bulunuyorsun. Ama ben artık bakanlığa olan güvenimi kaybettim. Raşit ŞAR'ı eğitici olduğum dönemden tanırım. Beyefendi bir adamdır. Çözüm üretmek ister ama elinden birşey geleceğini sanmıyorum. Eğiticilik yapan arkadaşlar bilir formatörler için taslak yönetmelik bile yayınladılar zamanında. Ne oldu taslak olduğu gibi kaldı adını bile anmadılar. Şimdi BT rehberlik kadrosu bekleyen arkadaşlar var. Kasım aralık aylarında bir kaça aya genelge çıkacak dediler ne oldu? Mayıs ortasındayız şimdi sonbahar deniyor. Bilişimciler okullarında norm fazlası dersleri kaldırılmış mecburi yer değiştirmeye tabiler. İşin özü ben artık ne eğitek'e nede personel genel müdürlüğüne güvenmiyorum. Dersimi geri istiyorum.

kolemans hocam yanlış anlamıyorum unutma bende bt öğretmeniyim :) bakanlığın ben hiç bir şeyi inanmıyorum. proje proje üstüne ama içleri boş;
iks,pys,fatih ve çılgın projeler :p
ben sadece görüştüm konuşmaları yazdım. herkes haberder olsun belki belki belki...

saygılarımla

Kolemans' Alıntı:
Dersimi geri istiyorum.

Dersimizi eski haliyle geri almak bu durumda hiç de kolay olmayacak. Yeni bts ler kurulmadığı sürece dersimizi unutabiliriz. Bts projesinin karşısına Başbakanın bizzat tanıttığı Fatih projesini çıkardılar. Maliyeti yüzünden hem bts leri kurmaya devam edip hem de Fatihe devam edemeyeceklerine göre, dersimizi geri istiyoruz haklı ve masum isteği aslında Başbakan'ın projesine karşı çıkmak oluyor. Artık aklımızı başımıza alıp neye karşı geldiğimizi görerek hareket etmemiz lazım.

Şunu da kesinlikle biliyorum ki bunu bt rehberlik öğretmenliğini isteyen arkadaşlara, siz de öğretmen misiniz, aymazlar, tamirciler, amele mi olmak istiyorsunuz diye sesimizi yükselterek yapamayız. Hocaların yarısı bu fikri destekliyor.

netame' Alıntı:
Kolemans' Alıntı:
Dersimi geri istiyorum.

Dersimizi eski haliyle geri almak bu durumda hiç de kolay olmayacak. Yeni bts ler kurulmadığı sürece dersimizi unutabiliriz. Bts projesinin karşısına Başbakanın bizzat tanıttığı Fatih projesini çıkardılar. Maliyeti yüzünden hem bts leri kurmaya devam edip hem de Fatihe devam edemeyeceklerine göre, dersimizi geri istiyoruz haklı ve masum isteği aslında Başbakan'ın projesine karşı çıkmak oluyor. Artık aklımızı başımıza alıp neye karşı geldiğimizi görerek hareket etmemiz lazım.

Şunu da kesinlikle biliyorum ki bunu bt rehberlik öğretmenliğini isteyen arkadaşlara, siz de öğretmen misiniz, aymazlar, tamirciler, amele mi olmak istiyorsunuz diye sesimizi yükselterek yapamayız. Hocaların yarısı bu fikri destekliyor.

katılıyorum hocam. ben şunu düşünüyorum bu ders 5-10 sene içerisinde geri gelecek :p umutluyum hala :) o zamana kadar bt öğretmenleri biter diye düşünüyorum her açıdan. gerçi o zamanda yeni projeler çıkar. hitaf projesi mesela. fatih in tersi bir proje :p başarılı olamadık bir de tersini deneyim derlerse şaşırmam :p
bt öğretmenlerine HİTAF ediyoruz diyorlarmış :)
saygılarımla

Hocam ben görüşmeyi yaptığınıza gerçekten inanıyorum. Geleceğimizin sizin yazdığınız gibi olduğunu tahmin de ediyordum açıkçası (yani derslerin tamamen kaldırılması vs) Bu yeni durumda da bize çooooooooook sıkıntılar olsa da nispeten çalışma saatleri düzenlenirse eğer en azından belirlenmiş bir şey olacak. yalnız benim korktuğum esas mesele ne biliyor musunuz? bizler norm fazlasıyız diye tayin istemek zorunda bırakıldık ve büyüüüüüüük çoğunluğumuz da bu tayinleri istedi-isteyecek. (Çünkü tayin istememiz için herkes çabalıyor)Tayinleri de istedik diyelim güya norm ihtiyacı olan okullara. Bizler tayin istedikten sonra senenin ortasında yani tayin olmayan bir dönemde bu bt normlarını getirirler ve bizlerin normalde istediği ama gidemediği ya da yerinde kalamadığı okullarımıza başkaları (başka branştan formatör belgeliler) atanırsa işte ben o zaman çok ama çok üzülürüm.Herkesin kendine göre bir planı var çünkü kimi küçük okul istiyor benim gibi. kimi kendi okulunda kalmak istiyor. İşte bizim bu istediğimiz okullara başkaları giderse ben o zaman çok üzülücem ya. Hepsinden acısı da bu olacak bence.Umarım böyle bir bt normu getirirlerse bizlere yer değiştirme hakkı tanırlar ama hiç sanmıyorum
( Bu arada bt rehber öğretmenliğine kesinlikle ama kesinikle karşıyım. Yazdıklarımdan taraftar olduğum anlaşılmasın. Ben öğretmen olup derlsere girip güzel güzel emekli olmak için öğretmen oldum. Amelelik yapmak için değil. Bu konuda ben derslerimizin ger getirilmes taraaftarıyım. Ancak şu da bir gerçek ki git gide kaldırılan ve bunun için uğraşlan bir dersi şıp diye geri getirmeyecekler. En azından bt normu verirlerse bizler istediğimiz okullara gidebilelim ki ben ona bile güvenmiyorum bunlar kendi istediklerini oralara gönderecekler.)

yedeklem' Alıntı:
Hocam ben görüşmeyi yaptığınıza gerçekten inanıyorum. Geleceğimizin sizin yazdığınız gibi olduğunu tahmin de ediyordum açıkçası (yani derslerin tamamen kaldırılması vs) Bu yeni durumda da bize çooooooooook sıkıntılar olsa da nispeten çalışma saatleri düzenlenirse eğer en azından belirlenmiş bir şey olacak. yalnız benim korktuğum esas mesele ne biliyor musunuz? bizler norm fazlasıyız diye tayin istemek zorunda bırakıldık ve büyüüüüüüük çoğunluğumuz da bu tayinleri istedi-isteyecek. (Çünkü tayin istememiz için herkes çabalıyor)Tayinleri de istedik diyelim güya norm ihtiyacı olan okullara. Bizler tayin istedikten sonra senenin ortasında yani tayin olmayan bir dönemde bu bt normlarını getirirler ve bizlerin normalde istediği ama gidemediği ya da yerinde kalamadığı okullarımıza başkaları (başka branştan formatör belgeliler) atanırsa işte ben o zaman çok ama çok üzülürüm.Herkesin kendine göre bir planı var çünkü kimi küçük okul istiyor benim gibi. kimi kendi okulunda kalmak istiyor. İşte bizim bu istediğimiz okullara başkaları giderse ben o zaman çok üzülücem ya. Hepsinden acısı da bu olacak bence.Umarım böyle bir bt normu getirirlerse bizlere yer değiştirme hakkı tanırlar ama hiç sanmıyorum

bunu ben şöyle dile getirdim. arada yanılmıyorsam yer değiştiren arkadaşlar oldu. dedim bunlar 1 kere değişti şimdi gene çoğumuz fazlayız haziran da yeni okullarımız belli olacak eylülde o okulda olacaz ama gene norm fazlası olacaz. gene yer değiştirecez. en azından norm hakkında amirlerinize baskı yapın dedim. ortalık ... yuz olduk demeye getirdim(böyleyiz ciddi ciddi.kimse kusura bakmasın). raşit şar beyde haklısın dedi. benim üstüm amirim yada devletin üst kademesinde çalışan birileri haklısın dediğinde ben şunu anlıyorum; idare edeceksiniz yapacak bir şey yok.

saygılarımla

SAYI: 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Konu : Hepimiz Türkiyede Norm Fazlası Durumuna Geldik

SURİYE DEVLETİ BÜNYESİNDEKİ
İLKÖĞRETİM OKULLARI MÜDÜRLÜKLERİNE

SURİYE

20.07.2011 Tarihli Talim Terbiye Kurulu kararı ile Türkiyede okullarda Bilişim Teknolojileri Dersi kaldırıldığından dolayı Yaklaşık 12 Bin Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içersinde bulunan Okullarda Norm fazlası durumuna gelmiş bulunmaktadır. . Türkiyede Bilişim Teknolojileri dersi olmadığından ülkeniz bünyesinde ihtiyacı bulunan bir okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Olarak görev almak istiyorum ..

Gereğini Arz ederim ..

ADRES:
Türkiye BT dersi Bilişi Teknolojileri Öğretmenleri
Olmayan Okullar

AKP FAX: 0312 220 20 65
Chp fax :0 312 207 40 39
Mhp fax : 0312-473 15 44

sefatetik' Alıntı:

SURİYE

20.07.2011 Tarihli Talim Terbiye Kurulu kararı ile Türkiyede okullarda Bilişim Teknolojileri Dersi kaldırıldığından dolayı Yaklaşık 12 Bin Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içersinde bulunan Okullarda Norm fazlası durumuna gelmiş bulunmaktadır. . Türkiyede Bilişim Teknolojileri dersi olmadığından ülkeniz bünyesinde ihtiyacı bulunan bir okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Olarak görev almak istiyorum ..

Gereğini Arz ederim ..

ADRES:
Olmayan Okullar

Sefa hocam yarın bir aksilik olmaz ise bunu fax çekecem. ne güldüm :) biri çıkacak şaka yaptık diyecek diye bekliyorum.
saygılarımla

SURİYE

Gereğini Arz ederim ..

ADRES:
Olmayan Okullar

ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES EN YAKININDAKİ PTT VEYA FAX ÇEKEN BİR YERDEN FAX ÇEKSİN
VERDĞİM FAX NUMARALARINA LÜTFEN BOŞ DURMAYALIM ....

EYLEM İSTEMİYORUM BİLİYORUM ÇOĞU KİŞİ GELMEYECEK ....

BEN CUMA GÜNÜ 3 PARTİNİN GENEL MERKEZİNİ ZİYARET EDECEĞİM LÜTFEN ARKADAŞLAR
BAKIN İSMİNİZİ FİLAN YAZMAYIN SADECE DİLEKÇE DE OLDUĞU GİBİ YAZIN BELKİ BİRİLERİ BİRŞEYLER ANLARA

bende şundan yanayım. bizim hakkımızda birileri karar veriyor biz bu kararlara genel itibariyle kötü diyoruz. halimizden anlamıyorlar diyoruz ama lafya yazmakla olmaz olsada yeterli değil. hareket e ufakta olsa geçtik.lütfen bunun devamını getirelim.
saygılarımla

Sorulacak soru basit.
Ders kalkacak mı ? Kalkacaksa bana branş gösterin isteyeni de formatör mü her neyse ondan yapın. Göstermiyorsan bende hakkım yargıda ararım.

Kolemans' Alıntı:

ben talim terbiye ders çizelgeleri için çalıştay yapıyor bt öğretmeni hatta öğretim görevlisi bile yok bu işin sonu kötü mesaj atıp bizlerden temsilci istemelerini sağlayalım diye bas bas başlıklar açtım forumda kimse umursamadı. işin bu noktaya geleceğini o kadar iyi biliyordum ki! şimdi de 5 yıl sonrasını görebiliyorum ama kimseye anlatamıyorum

esenordelarthe' Alıntı:
Kolemans' Alıntı:

ben talim terbiye ders çizelgeleri için çalıştay yapıyor bt öğretmeni hatta öğretim görevlisi bile yok bu işin sonu kötü mesaj atıp bizlerden temsilci istemelerini sağlayalım diye bas bas başlıklar açtım forumda kimse umursamadı. işin bu noktaya geleceğini o kadar iyi biliyordum ki! şimdi de 5 yıl sonrasını görebiliyorum ama kimseye anlatamıyorum

hocam ben dinlerim özelden de yazabilirsiniz ilk sayfada numaramda var.
haziran ayında akp-chp mardine geliyor diye biliyorum boş günlerimden birine gelirse katılacağım mitinglere önlerine atlayacam hatta :) madem kağıtları onlar dağıtıyor, oyunu onlar organize ediyor,mekan onların bizde bunları bilerek oynayalım. işi kumar olarak gördüm :p
saygılarımla

Kunteper' Alıntı:
İşimiz branşı bilgisayar olmayan il formatörlerine kalmışsa bu işten bişey çıkmaz.

Sayın Hocam;

Benim branşım bilgisayari il milli eğitimde beraber çalıştığım iki arkadaşım daha var onlarında branşı bilgisayar hatta BÖTE , böyle bir çalıştay düzenlenecekse türkiyenin en büyük ilinden temsilen bizlerden biri yada hepimiz katılacağız.

Ne kadar kolay değil mi 12.000 öğretmeni olan bir branştan

a) Cebit'e 500 kişi gelmedi bile,
b) İstanbul'da ki eyleme 20 kişi evet 20 kişi geldi sadece,
c) Ankara'da ki yürüyüşe hadi 250 diyelim daha kalabalık olsun 250 kişi katıldı.

Sahada ki branşdaşlarımızın çabası buyken Koordinatörleri suçlamak ne çok kolay olmalı.

Buarada branşı BT olsun yada olmasın geçici görevlendirme ile farklı bir kurumda görev alan öğretmenlerdir il/ilçe formatörleri ve okulda ki öğretmen müdürü eşek gibi sırtına bindikçe biraz huzur için onu taşıma hakkına sahiptir, sorduğunuz zaman okulda huzursuz olmıyayım diye deme hakkına sahiptir, ama sadece geçici görevlendirme olan aslı öğretmen olan il/ilçe formatörleri biraz huzur için yetki alanının içinde olmayan norm olayı ile susma yada emriniz olur deme hakkına sahip değildir.

Bu ne bencilliktir anlamak mümkün değil gerçekten.

Geri