133 saate kaç norm verilir?

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar meslek lisesinde 133 saate kaç norm verilir? mevzuata göre 4 norm verilir ama 2. madde kafamı karıştırıyor? 2. maddeye göre 133-121=12 saat ders artıyor. bu durumda yine de 4. norm verilir mi?

Atölye ve laboratuvar öğretmeni norm kadrosu
MADDE 19- (Değişik: 17/10/2016-2016/9488 K.)
(1) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında okutulan atölye ve laboratuvar dersleri ile işlet￾melerde meslek eğitimi dersi dâhil toplam ders yükü;
a) 15-41’e kadar 1,
b) 41-81’e kadar 2,
c) 81-121’e kadar 3,
ç) 121-161’e kadar 4,
d) 161-201’e kadar 5,
e) Toplam ders yükünün 201’den fazla olması halinde, her 40 saat ders yükü için 1,
atölye ve laboratuvar öğretmeni norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama sonrasında
artan ders yükünün en az 20 saat olması hâlinde, ilave olarak 1 atölye ve laboratuvar öğretmeni
norm kadrosu daha verilir.

(2) Özel eğitim kurumları ile proje okulları hariç olmak üzere, aynı yerleşim merkezinde
bulunan eğitim kurumlarının atölye ve laboratuvar öğretmenleri bakımından alanlar itibarıyla
öğretmen norm kadrolarının belirlenmesinde, o yerleşim merkezindeki (birden fazla eğitim bölge￾si oluşturulmuşsa her bir eğitim bölgesindeki) eğitim kurumlarının aynı alanlardaki haftalık ders
yükü toplamı dikkate alınır. Belirlenen norm kadroların eğitim kurumları itibarıyla dağıtımı,
toplama dâhil edilen her bir eğitim kurumuna o alandaki ders yükü en fazla olandan başlanarak
her 40 saate bir atölye ve laboratuvar dersleri öğretmeni norm kadrosu verilecek şekilde yapılır.
Bu şekilde yapılacak dağıtımda artan norm kadro, öncelikle o alanda norm kadro verilmemiş olan
eğitim kurumuna olmak üzere, 15 saatten az olmamak şartıyla artan ders yükü en fazla olan eği￾tim kurumuna verilir.

Size 3 norm kesin hocam, diğer 4. norm bölge normuna bakar.
bu haber hiç iyi olmadı hocam. ben kesin 4 olur diye düşünmüştüm. 2. madde okulda 200 saat üstü ders varsa işliyor diye düşünmüştüm.

Son düzenleme:
"Atölye ve Laboratuvar Dersleri Öğretmenleri için 200 saatin üzerindeki artık derslere bundan böyle sadece bölge normundan norm gelecektir .Atölye ve Laboratuvar Dersleri Öğretmeni norm kadrosu belirlenirken örneğin hesaplama sonrasında artan ders yükünün en az 20 saat olması halinde ilave olarak 1 atölye ve laboratuvar öğretmeni norm kadrosu daha verilmektedir."

Sizin 4 norm olur hocam . 121-161 arasında. Burda sıkıntı olan 200 üzerinde bölgenizde başka meslek lisesi varsa

Geri