14 yıllık hamburger görenleri şaşırtmıyor, korkutuyor!

Kodla Büyü

sfym

Seçkin Üye
Seçkin Üye
.

Bu haber ibretlik gerçekten. Öğrencilerimize göstermenin yararlı olacağını düşünüyorum.

---------------

ABD’nin Utah eyaletinde yaşayan David Whipple 1999 yılında bir fast-food restoranından aldığı hamburgeri hâlâ saklıyor.

Aradan geçen yıllara rağmen hamburgerin görüntüsünde pek de anormallik yok.

Whipple, aslında arkadaşlarına enzimlerin nasıl işlediğini göstermek istediğini belirterek, “Arkadaşlarıma bu hamburgerin koruyucularla dolu olduğunu göstermek için bir ay boyunca paketinden çıkarmamıştım. Daha sonra unuttum gitti. İki yıl sonra hamburgeri ceketimin cebinde buldum. Ondan sonra da bu iş nereye kadar gidecek diye devam etmeye karar verdim” diye konuştu.

Fotoğrafları yayınlanan hamburgerin üzerinde ne küf ne de mantar izi var. Hatta ette bozulma belirtisi olan kötü koku bile yok.

Hamburgerdeki tek değişiklik kaybolan turşu parçaları…

Hamburgerin fişini de saklayan Whipple, bu örneği sağlıklı beslenmelerini sağlamak için torunlarına da gösterdiğini ifade etti.

kaynak: http://www.trthaber.com/haber/yasam/14- ... 83512.html

.

Ekli dosyalar

• 213171.jpg
    213171.jpg
    65.7 KB · Görüntüleme: 1,024
paylaşım için teşekkürler çok güzel bir düşünce çocuğu tebrik etmek lazım...

nerde muhafaza etmiş acep?
70 li yıllardan kalma etler de var soğuk hava depolarında :)

2 yıl ceketini hiç giymemiş mi ? :)

Neyse bu ayrıntıyı atlarsak sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor...

Aynı haber face'de de var ama bana inandırıcı gelmedi açıkcası...

bence hazır gıda ve fastfoodların zararlı oldugunu anlamak için deneye felan gerek yok zaten fazla fazla tüketenler bir müddet sonra kendilerinde bu işin sonucunu çözmüş olacaklardır

yemeyin arkadaşlar.. anamızın evinde hamburgerle mi doyduk :x

Geri