.............

Kodla Büyü
Re: Danışman öğretmenlikte torpil

Benim bulunduğum ilde eğitime alınan danışman öğretmenlerden hemen hemen yarısı resen alındı, istekli pek yoktu
Farklı farklı sendikalardan çok farklı öğretmenler vardı bildiğim
Hangi sendika olursa olsun bilip bilmeden kötülememek lazım

Eğitimlerde danışman öğretmenlerle ilgili ücret dahil herhangi bir düzenleme yapılmadığını ısrarla söylediler

marcel' Alıntı:
Görev yaptığım ilçede danışman öğretmen olarak seçilen öğretmenler malum sendikadan ... Şimdi ne demeli acaba.......

Hocam ne demeli diyerek kenara çekilmemeli, ne diyecekseniz demeli. Örneğin; ilçenizde kaç adet danışman öğretmen görevlendirildiğini, bunların sendikalara göre dağılımlarını, ebs haricinde başvuruda bulunup da görevlendirilmeyen öğretmen sayılarını vs vs verebilirsiniz. Hatta bir adım daha ileri giderek bu rakamları pasta grafiği, sütun grafiği gibi grafiklerle daha anlaşılır hale sokabilirsiniz.

Aksi taktirde yazdığınız o iki cümle "Hadi bir de burada EBS'ye sallayalım" demekten öte gitmeyecektir. Ha elinizde sayısal veriler yoksa da vebal almaktan çekinmenizi tavsiye ederim. Şimdi belki de "EBS'cilerin aldığı vebal karşısında benimkisi ne ki?" diyeceksiniz, o da sizin bileceğiniz iş.

ebsyi nazikçe bile olsa savunma eğilimlerine karsıyım :x
gerçi hocam yol yordam anlatmıs da, o yolların sonu hep belli
boşa zahmet olur
insanların gozunun içine baka baka zulmeden benzeri görulmemiş bi grup oldular.

Benim okulumda şartları tutan tek benim mudur beye de söyledim şartlarım tutuyo diye yazmadı listeye beni. Okulda duyurulmadı bile

kily' Alıntı:
boşa zahmet olur

Ya Hu Hocam Allah aşkına! Ben artık bu "boşa zahmet" sözünden bıktım, usandım. Bu sözü en çok da öğrencilerim kullanıyor, bir kasabada öğretmenlik yapmaktayım ve öğrencilerim sık sık "nasılsa çiftçi olacağım, nasılsa hayvancılık yapacağım, bunları bana boşa öğretiyorsunuz, boşa zahmet ediyorsunuz" diyip duruyorlar. Bir 7. sınıf öğrencisi de bunu söylese, benden çok daha deneyimli bir öğretmenim de bunu söylese bu cümlenin bende oluşturduğu etki aynı.

Madem boşa zahmet! neden konu açılıyor? Madem boşa zahmet susup kaderimize her konuda razı olalım. Bakın o beğenmediğiniz EBS kadrosu 15 sene içerisinde meydanları titretecek bir güce sahip oldu. Ve bu güce sihirli bir değnek sayesinde değil, bu denli kadrolaşma çabası sayesinde sahip oldu. Madem haksızlıklar görüyor ve bu haksızlıkların son bulmasını, daha adil bir düzen kurulmasını istiyoruz bu noktada buyurun hep beraber üşenmeden eleştirelim. Ben de sizinle birlikte tespit ettiğim her yanlışı dile getireyim, toplumca bilinçlenelim.

Ancak siz dudaklarınızı kıpırdatmaya bile üşenir, konuşmazsanız kusura bakmayın ama sizlerin bu "pörsümüş eleştiri yeteneğiniz" karşısında ben hiç de istemediğim bir sıfata bürünür, EBS'nin nazik savunucusu olurum. Ve şu da bilinsin ki benim sözlerim ve eylemlerim EBS'yi savunmak adına değil doğru düzgün muhalefet edemiyor olmamıza bir tepkidir. İyi bir muhalefetle ya bu beğenmediklerimizi alaşağı ederek daha adil insanların görev başına gelmelerini sağlarız ya da daha adil olanını bulamıyorsak bu beğenmediklerimizin daha iyi olmalırını sağlarız. İki durumda da kazanan biz oluruz, iki durumda da kazanan Türk Milleti olur.

giryan' Alıntı:
kily' Alıntı:
boşa zahmet olur

Ya Hu Hocam Allah aşkına! Ben artık bu "boşa zahmet" sözünden bıktım, usandım. Bu sözü en çok da öğrencilerim kullanıyor, bir kasabada öğretmenlik yapmaktayım ve öğrencilerim sık sık "nasılsa çiftçi olacağım, nasılsa hayvancılık yapacağım, bunları bana boşa öğretiyorsunuz, boşa zahmet ediyorsunuz" diyip duruyorlar. Bir 7. sınıf öğrencisi de bunu söylese, benden çok daha deneyimli bir öğretmenim de bunu söylese bu cümlenin bende oluşturduğu etki aynı.

Madem boşa zahmet! neden konu açılıyor? Madem boşa zahmet susup kaderimize her konuda razı olalım. Bakın o beğenmediğiniz EBS kadrosu 15 sene içerisinde meydanları titretecek bir güce sahip oldu. Ve bu güce sihirli bir değnek sayesinde değil, bu denli kadrolaşma çabası sayesinde sahip oldu. Madem haksızlıklar görüyor ve bu haksızlıkların son bulmasını, daha adil bir düzen kurulmasını istiyoruz bu noktada buyurun hep beraber üşenmeden eleştirelim. Ben de sizinle birlikte tespit ettiğim her yanlışı dile getireyim, toplumca bilinçlenelim.

Ancak siz dudaklarınızı kıpırdatmaya bile üşenir, konuşmazsanız kusura bakmayın ama sizlerin bu "pörsümüş eleştiri yeteneğiniz" karşısında ben hiç de istemediğim bir sıfata bürünür, EBS'nin nazik savunucusu olurum. Ve şu da bilinsin ki benim sözlerim ve eylemlerim EBS'yi savunmak adına değil doğru düzgün muhalefet edemiyor olmamıza bir tepkidir. İyi bir muhalefetle ya bu beğenmediklerimizi alaşağı ederek daha adil insanların görev başına gelmelerini sağlarız ya da daha adil olanını bulamıyorsak bu beğenmediklerimizin daha iyi olmalırını sağlarız. İki durumda da kazanan biz oluruz, iki durumda da kazanan Türk Milleti olur.
:alkis:

ben resen alındım hatta o gün sabah törende öğrendim ve ders yerine seminere gittim.. Sabah bir balo edası ile toplantı başladı. çay,simit, su ikramları oldu bizleri öge öge bitiremediler. Meğer bakanlıktan gelen varmış. 2 saat sonra gittiler. Her şey bitti bu işten ücret almayacağımız gönüllü yapacağımız ve bu işlemlerde yaklaşık 268 adet form doldurmamız gerektiği anlatıldı.. Herkes isyanlarda toplantı bitti.

haklısın hocam bu hisle istanbulda iki yıl var gucumle calıştım dilekçeler verdim belgesiyle torpili sordum... paralel olup mdr yardımcılığından oldum
baska bi arzunuz

kily' Alıntı:
haklısın hocam bu hisle istanbulda iki yıl var gucumle calıştım dilekçeler verdim belgesiyle torpili sordum... paralel olup mdr yardımcılığından oldum
baska bi arzunuz

Öyle bir söylem tarzınız var ki sanki sizin yerinize müdür yardımcısı olarak beni atadılar, sanki sizin müdür yardımcılığınızı fesih eden benim. Hocam eğer bir mücadele var ise bu mücadelede muhakkak kan kaybedilecektir. Bu sefer ucu size dokunmuş, kim bilir belki de idari görevi iptal edilecek sıradaki kişi benimdir. Ancak samimiyetimle söylüyorum böyle bir sonuçla karşı karşıya kalırsam sesim kısılmayacak, aksine daha çok çıkacaktır.

Uzun süredir şehit haberleri almaktayız. Bir şehit ailesinden "benim evladım, benim kardeşim, benim kocam, benim babam şehit düştü! bırakalım bu mücadeleyi, daha fazla şehit vermeyelim" gibi bir ifade duydunuz mu? Dağlarda veya şehirlerde canı pahasına mücadele etmiş olan şehitlerimizin ruhları şad olsun. Madem aynı neslin insanlarıyız, biz mücadele etmekten vaz mı geçmeliyiz?

İl EBS başkanının katıldığı bir toplantıda şöyle bir diyalog geçti;
Sendika başkanı: Biz aramızda farklı seslerin olmasını istiyoruz, var da. Bundan da memnunuz.
Cevaben dedim ki: Çok doğru, çeşitlilik olmalı, örneğin ben bir komunistim. Her görüşten insanlar bir araya gelebilmeli.

ve yine samimiyetimle söylüyorum herhangi bir olumsuz tepki almadım. Madem "bizden olmayan bertaraf olur" düşüncesi bu dönemde çok ağır basmaya başladı, onlardan olmayanların da var olduğunu göstermek adına başlarımızı dik tutmalıyız, sesimiz gür çıkmalı.

Daha da diyeceğim yoktur.. Sağlıcakla kalın.

idealler paris
gerçekler önümüzde hocam
sana kastım yok söylemden anladığın şekilde.. bıkkınlık . kabul edilmiş çaresizlik.. bak marttaki sınava bie çalışmak gelmiyor hiçbirimizin içinden .. nasıl olsa atama belli
"tek yol" arkalarındaki güç düşünce -afedersiniz- koyun kalabalığın üyeliklerine son vererek hükümlerini yitirmeleri
karınca misalini denedim. 120 kişilik okulda 4 tane üyelerini ziyaret için geldiklerinde 115 kişi arkamda sadece sustu.

korku imparatorluğu kurulmuş. çok şükür korkum yok. tiksiniyom sadece

korkuyorum ki beni de re'sen aldılar.. Çünkü ben de başvurmadım ama ilçedeki şef seni de yazdık hocam diye telefonla haber verdi. bu arada hiç sendikam olmadı ve sendika muhabbetinden de nefret ederim.. anlayacağınız iş angarya olunca kimse yanaşmamış ve ihale bize kalmış. ama olsun elimden geldiğince yapmaya çalışacağım..

Aday öğretmenler kaç gün veya kaç saat danışman öğretmenin yanında olacak. Haftanın hangi günleri ve kalan zamanda görevleri ne olacak.

Salla gitsin , belki tutar.
Kendi okulumda 4 kişi gitti.
2 Eğitim Bir Sen
1 Türk Eğitim Sen
1 Eğitim Sen..

Şimdi senin okuldan gidenler hep ebs li olunca torpil mi oluyor? Bizde hepsi re'sen alındı, pazartesi kurs başlayacakken 2-3 gün önceden SMS ile haber verdiler.

Peki bu danışman öğretmenlere kaç para verdiler/veriyorlar? Torpil olunca bir getirisi olması lazım değilmi?

benim okulumdan 1 kişi almışlar sendikasız.

ARKADAŞLAR, adam ortaya laf sallamış, sonra da çekmiş gitmiş.
Ben de sendikasızım.. işin ucunda para falan sonunda bir makam olsaydı belki...
Ama eleman formun kalitesini artırmak adına böyle bişey yapmış işte..

torpilin bir tek mebde değil her birimde bakanlıkta olduğunu birinin çıkıp burda söylemesine gerek yok. Var bunu biliyoruz. Bu meseleye gelince torpil var diyemezsin ya da bir zümreyi suçlayamazsın çünkü bu öğretmenleri belirlemek milli eğitim müdürlüğün kurulan komisyonun insifiyatinde. Bu öğretmenlerin belirlenmesinde tek şart 10 yıl değil elbette.

işin ucunda ne para ne başka birşey yok şu an, benim haberim bile yoktu ihtiyaç dahilinde seçmişler her sendikadan arkadaş vardı bende türk eğitim senliyim bizim sendikadan da arkadaşları gördüm ama saymadım tabi :) 90 tane öğretmenin ne olduğunu.
Şunu da söyleyim öyle garip arkadaşlar varki dedim ki; iyi ki bu sistemde böyle öğretmenlerin altında aday olarak başlamamışım Allah insaf versin bazılarına

Arkadaşlar panik yok, Danışman öğretmen olarak Ankara'da seminer aldım. Türk-Eğitim-Sen'liyim :++:

marcel' Alıntı:
.......................... siz böyle devam edin
Evet biz böyle devam edelim. Neyse doğru onu söyleyelim. Sizde sallamaya devam.. "ya tutarsa.."
Yanlış bilginızin yanlış olduğunu öğrenince " .................. "diye mi cevap yazılır? En azından çevremdekilerin hepsi aynı olunca Türkiye genelini aynı sandım diye yazınızı düzeltiniz...
Siz böyle yapınca "at iftirayı, salla gitsin, belki tutar,.." felsefesine sahip insanlardan olduğunuz görüntüsünü çiziyorsunuz..

Ücret verilecek diye atladılar danışman öğretmenlik görevine. Başlık açıldığında da ücret verilecek sanılıyormuş sanırım:) Sonra ücret verilmeyeceği ortaya çıkınca herkes isyanlarda. Yahu yıllardır uygulanıyor zaten bu danışman öğretmenlik ücret mi verildi.

Geri