16.05.2012 PGM ile Görüşme

Kodla Büyü
bilgisayarbilisim60' Alıntı:
su forumda ulke siyasetinden ve politik tutumundan anlayan o kadar az insan var ki...nerdeyse hiç yok...
Türkiye'de eğitim sistemi siyasetin bir aygıtı degerli zümrem, eger siyasi tutum ve politik tavır karsısında stratejik davranamaz isen o politikanın bir parçası olursun..Burcu hanım MEB'in bizimle ilgili konularında basın danışmanlığını üstlenmiş durumda farkedin artık. yaptıgı acıklamayı meb'den gelen herhangi bir yazıyla yanyana koyun arada bir fark var mı bakın?? her yapılan işe saygı duymak ahmaklıktır arkadaslar.. ona bakarsanız dersleri kaldıran bilişim öğretmenlerini bu hale getiren meb'dekilerde bir şeyler yapıyor, onların emeklerine de saygı duyun o zaman..
ben bu hanımefendiyi tanımam etmem ama forumda dusunen,bir seyler yapan insanlara doygunluk hıssı vererek onları pasıfıze etmeye calısıyor bence. bu egemen gucun bır polıtıkasıdır bılgınız olsun. rahatsızlıgını dıle getıren kıtleyı dızgınlemenın en ıyı yolu onlara bır sozcu bulmak ve onları pasıfıze etmektır..sizin konusmanıza dusunmenıze gerek yok, bakın burcu hanım ve cevresındekıler ugrasıyor ıste..gereklı gorusmelerı yapıyor, sorunlarınızı herkese duyuruyor, sız rahat olun sakin olun beyler bayanlar demek ısteyen bır sıstem kuruldu suan karsınızda..

sıyasetın cıgerını bılırım ve bu sıyası oyuna gelmeyın derim..

ümit tedavısı olmayan en buyuk hastalıktır unutmayın... sızı hasta edıyorlar. kanmayın.

ve son olarak bu burcu hanımı gercekten takip edin, yakında MEB'ın ust duzey kadrolarında goreceksınız... emın olun buna.

not: eger burcu hanım bu sekılde bır acıklama yerıne(meb vari açıklama) bizden bır ınsan gıbı davranıp anladıgımız konustugumuz dılden bır acıklama yapsaydı, samımıyetıne ve cabalarına saygı duyardım gercekten.. zaten sısteme karsı duranla sısteme aygıt olan arasındakı en buyuk fark konustugu lısandadır...
Bu kadar paranoyaklık çok hocam. Ben de kendime diyordum çok paranoyağım diye...

emeği geçenlere çok teşekkür ederiz..fakat her görüşmenin bir sonucu vardır..sonuçtan hiç bahsedilmemiş..görüşülen kişililer konu hakkında hiçbir şey söylemedi ise bunun bile yazılması yeterliydi ve konu bu kadar uzamazdı..

usare' Alıntı:
su forumda ulke siyasetinden ve politik tutumundan anlayan o kadar az insan var ki...nerdeyse hiç yok...
Türkiye'de eğitim sistemi siyasetin bir aygıtı degerli zümrem, eger siyasi tutum ve politik tavır karsısında stratejik davranamaz isen o politikanın bir parçası olursun..Burcu hanım MEB'in bizimle ilgili konularında basın danışmanlığını üstlenmiş durumda farkedin artık. yaptıgı acıklamayı meb'den gelen herhangi bir yazıyla yanyana koyun arada bir fark var mı bakın?? her yapılan işe saygı duymak ahmaklıktır arkadaslar.. ona bakarsanız dersleri kaldıran bilişim öğretmenlerini bu hale getiren meb'dekilerde bir şeyler yapıyor, onların emeklerine de saygı duyun o zaman..
ben bu hanımefendiyi tanımam etmem ama forumda dusunen,bir seyler yapan insanlara doygunluk hıssı vererek onları pasıfıze etmeye calısıyor bence. bu egemen gucun bır polıtıkasıdır bılgınız olsun. rahatsızlıgını dıle getıren kıtleyı dızgınlemenın en ıyı yolu onlara bır sozcu bulmak ve onları pasıfıze etmektır..sizin konusmanıza dusunmenıze gerek yok, bakın burcu hanım ve cevresındekıler ugrasıyor ıste..gereklı gorusmelerı yapıyor, sorunlarınızı herkese duyuruyor, sız rahat olun sakin olun beyler bayanlar demek ısteyen bır sıstem kuruldu suan karsınızda..

ümit tedavısı olmayan en buyuk hastalıktır unutmayın... sızı hasta edıyorlar. kanmayın.

ve son olarak bu burcu hanımı gercekten takip edin, yakında MEB'ın ust duzey kadrolarında goreceksınız... emın olun buna.

not: eger burcu hanım bu sekılde bır acıklama yerıne(meb vari açıklama) bizden bır ınsan gıbı davranıp anladıgımız konustugumuz dılden bır acıklama yapsaydı, samımıyetıne ve cabalarına saygı duyardım gercekten.. zaten sısteme karsı duranla sısteme aygıt olan arasındakı en buyuk fark konustugu lısandadır...
Bu kadar paranoyaklık çok hocam. Ben de kendime diyordum çok paranoyağım diye...

elbette emeği olanlara teşekkür ediyoruz ama görüşmeyi duyurup, ne konuşulduğunu anlatmazsan altında birşeyler aranır bunun adı paranoya değildir, burcu hanım en azından görüşmenin içeriğini neden açıklamadığını anlatmalıdır. Düşünüyorum acaba neden böyle yaptılar diye ve aklıma iyi şeyler gelmiyor

Merhaba;

Mesajlarınızın bir çoğunu incelemeye ve cevap yazmaya yetişemediğimizi ve bundan üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Ama destekleriniz için teşekkür ederken, hakkımızda olumsuz düşüncelere sahip olan arkadaşlarımızı da samimiyetle iletişime geçmeye davet ediyorum. Bizleri arayarak her türlü eleştirinizi ve önerinizi iletebileceğinizi, sorularınızı samimiyetle ve imkanlarımız dahilinde cevaplamaya çalışacağımızı belirtmek isterim.

Selamlar

Öncelikle emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler... evet bende merakla bekledim görüşmenin sonucunu, ve evet bende yapılan açıklamadan çokta bişey anlamadım...! ama bu problemin öyle bir-iki görüşmeyle çözüme kavuşamayacağını bilerek, yapılan bu değerli girişimlere eleştiri yapanları da anlamakta güçlük çekiyorum. siz rahat koltuklarınızda otururken, bu insanlar kalkıp bürokrasinin çarklarının arasına ellerini sokuyorlar. bunu ancak "TAKDİR" etmek gerekir. uzun lafın kısası emeği geçen herkese teşekkür ederim ve bir sonraki girişimde veya eylemde bende orada olmak istediğimi canı gönülden söylemek isterim.

öncelikle emeğe teşekkür ederim. lakin verilen cevap metnini okuduğumda sadece DERNEĞİN NELER YAPTIGINI, NASIL ÇALIŞTIGINI ANLAMIŞ OLDUM. GÖRÜŞME KONUSUNDA TEK KELİME FİKİR EDİNEMEDİM (branş değişikliği gibi)

arkadaşlar BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNUN NETİCESİNİ PAYLAŞTIKLARI GİBİ DİĞER KONULARI DA PAYLAŞSALAR DAHA GÜZEL OLURDU. isterse çok aptalca cevaplar kendilerine verilmiş olsun önemli değil en azından biz okudugumuzda derdik ki
dernek gitmiş şu şu şu kalemleri konuşmus şöyle böyle cevaplar almış...

ama sadece çalışma prensiplerini ve neler yaptıklarını anlatmışlar genel anlamda...

ve son olarak bazı arkadaşlar "arasaydın gelseydin cevap alsaydın" tarzı mesajlar...

arkadaslar siz görüşmeye gideceğinizi buradan duyuruyorsunuz doğal olarak herkes cevabı buradan vermenizi bekler ki coğu arkadaş herhangi bir zamanda bir bilgi edindiği zaman bunu foruma yazıp tüm arkadasların öğrenmesini sağlıyor sizden de bu beklenir...

netice itibariyle VERILEN CEVAP SADECE DERNEGIN GENEL ANLAMDA NE YAPTIGI VE NASIL CALISTIGI KONUSUNDA BİR BİLGİLENDİRMEDEN ÖTE BİRŞEY DEĞİLDİ.

Hayalci suat arkdaşımın dediklerine aynen katılıyorum,
umarım evden kaçmak için değildir:D

gececi' Alıntı:
Hayalci suat arkdaşımın dediklerine aynen katılıyorum,
umarım evden kaçmak için değildir:D
yok ömür evden kaçmak için değil :) gerçekten içimden geldiği için :) ama "dervişin fikri neyse zikri de odur" lafı geldi aklıma nedense :p

MEB in şimdi o kadar derdi varki artık bu sorunlar bu ortamda hiç çözülmez. hele bu hükümetle bu bakanla hiç mi çözülmez.

cyln' Alıntı:
öncelikle emeğe teşekkür ederim. lakin verilen cevap metnini okuduğumda sadece DERNEĞİN NELER YAPTIGINI, NASIL ÇALIŞTIGINI ANLAMIŞ OLDUM. GÖRÜŞME KONUSUNDA TEK KELİME FİKİR EDİNEMEDİM (branş değişikliği gibi)

arkadaşlar BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNUN NETİCESİNİ PAYLAŞTIKLARI GİBİ DİĞER KONULARI DA PAYLAŞSALAR DAHA GÜZEL OLURDU. isterse çok aptalca cevaplar kendilerine verilmiş olsun önemli değil en azından biz okudugumuzda derdik ki
dernek gitmiş şu şu şu kalemleri konuşmus şöyle böyle cevaplar almış...

ama sadece çalışma prensiplerini ve neler yaptıklarını anlatmışlar genel anlamda...

ve son olarak bazı arkadaşlar "arasaydın gelseydin cevap alsaydın" tarzı mesajlar...

arkadaslar siz görüşmeye gideceğinizi buradan duyuruyorsunuz doğal olarak herkes cevabı buradan vermenizi bekler ki coğu arkadaş herhangi bir zamanda bir bilgi edindiği zaman bunu foruma yazıp tüm arkadasların öğrenmesini sağlıyor sizden de bu beklenir...

netice itibariyle VERILEN CEVAP SADECE DERNEGIN GENEL ANLAMDA NE YAPTIGI VE NASIL CALISTIGI KONUSUNDA BİR BİLGİLENDİRMEDEN ÖTE BİRŞEY DEĞİLDİ.
:+1: :alkis: :++:

:alkis: :alkis: :+1:

1. bu kafayla ve saygısızlıkla bizden bi b.. olmaz...
2. bundan sonra olan görüşmelere ses kayıt cihazıyla gidip konuşulan herşeyi buradan paylaşın rahat edin...

Dernek kuruldu, Burcu hoca bu işi sahiplendi çalışmalar yapıyor, kaç kişi arayıpta hocam durum nedir, nasıl yardımcı olabiliriz, neler olup bitiyor diye birebir iletişime geçti ?

Bu görüşme meselesinde de önceki mesajlarda birebir iletişim kurmak isteyenlerle mümkün olduğunca görüşeceklerini ifade etmişler. Sitem eden çok merak eden arkadaşlarımız birebir iletişim kurmayı denedimi acaba. Arkadaşımızın telefon numarası bile açık bir şekilde zaten dernek başlığında ilk günden beri yazılı duruyor.

Çözüme yönelik kesin bir gelişme olsa idi mutlaka zaten paylaşılırdı ama asparagas haber başlıklarımızdan farklı bir şekilde derneğin ayakları yere basarak ilerlemesini ve açıklamalarında yarın için ümitsiziğie yer olmaması, düzeleceğine olan inançları gayretleri beni şahsen memnun ediyor. Artık bireysel değil tüzel bir kişilik adına açıklama yapılıyor, kesin olmayan bilgilerin paylaşılması dün böyle demiştiniz ama aslı çıkmadı gibi ithamlara yol açabilir.

the_korsan' Alıntı:
Dernek kuruldu, Burcu hoca bu işi sahiplendi çalışmalar yapıyor, kaç kişi arayıpta hocam durum nedir, nasıl yardımcı olabiliriz, neler olup bitiyor diye birebir iletişime geçti ?

Bu görüşme meselesinde de önceki mesajlarda birebir iletişim kurmak isteyenlerle mümkün olduğunca görüşeceklerini ifade etmişler. Sitem eden çok merak eden arkadaşlarımız birebir iletişim kurmayı denedimi acaba. Arkadaşımızın telefon numarası bile açık bir şekilde zaten dernek başlığında ilk günden beri yazılı duruyor.

Çözüme yönelik kesin bir gelişme olsa idi mutlaka zaten paylaşılırdı ama asparagas haber başlıklarımızdan farklı bir şekilde derneğin ayakları yere basarak ilerlemesini ve açıklamalarında yarın için ümitsiziğie yer olmaması, düzeleceğine olan inançları gayretleri beni şahsen memnun ediyor. Artık bireysel değil tüzel bir kişilik adına açıklama yapılıyor, kesin olmayan bilgilerin paylaşılması dün böyle demiştiniz ama aslı çıkmadı gibi ithamlara yol açabilir.

O zaman bir daha, arayıp "hocam durum nedir" demeyenlere, "biz görüşmeye gidiyoruz" da demesinler. Görüşmeye gidiyoruz derlerse elbette insanlar görüşmede ne konuşuldu diye merak edecek ve soracaktır.

Olumsuz yanıt aldılarsa BİLE, HATTA yanıt almadılarsa bile bunu dile getirmek bu kadar zor değil.

Asparagas olarak bakmayız, olmaz ise "arkadaşlarımıza böyle söylemişlerdi ama böyle yaptılar" deriz.

Gittiler, bize TEK BİR AYRINTISINI PAYLAŞMADIKLARI bir görüşme yaptılar. Teşekkür ederiz.

En iyi şekilde sıkıntılarımızı dile getirdiklerine inanıyorum ama karşı taraf da birşeyler söylemiş olmalı muhakkak. Söylemedi ise de söylemediler deyin.

Yine söylemeyenlere kızarız, bu görüşmeyi yapanlara değil.

Ama onu dahi söylemiyorsa bu görüşmeyi yapan arkadaşlar, yani bu kadarcık da eleştirilirler elbette.

"Arayıp hiç sordunuz mu ki" diyeceklerse lütfen görüşme yaptıklarını da söylemesinler.

9248 kez merak edilip bakılmış görüşenlere çok teşekkür ederiz gerçekten ama küçük de olsa bir açıklama yapabilirlerdi.

obsearchver' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

O zaman bir daha, arayıp "hocam durum nedir" demeyenlere, "biz görüşmeye gidiyoruz" da demesinler. Görüşmeye gidiyoruz derlerse elbette insanlar görüşmede ne konuşuldu diye merak edecek ve soracaktır.

Olumsuz yanıt aldılarsa BİLE, HATTA yanıt almadılarsa bile bunu dile getirmek bu kadar zor değil.

Asparagas olarak bakmayız, olmaz ise "arkadaşlarımıza böyle söylemişlerdi ama böyle yaptılar" deriz.

Gittiler, bize TEK BİR AYRINTISINI PAYLAŞMADIKLARI bir görüşme yaptılar. Teşekkür ederiz.

En iyi şekilde sıkıntılarımızı dile getirdiklerine inanıyorum ama karşı taraf da birşeyler söylemiş olmalı muhakkak. Söylemedi ise de söylemediler deyin.

Yine söylemeyenlere kızarız, bu görüşmeyi yapanlara değil.

Ama onu dahi söylemiyorsa bu görüşmeyi yapan arkadaşlar, yani bu kadarcık da eleştirilirler elbette.

"Arayıp hiç sordunuz mu ki" diyeceklerse lütfen görüşme yaptıklarını da söylemesinler.

Tamamen katılıyorum. Olumlu veya olumsuz sonuca yönelik hiç bir açıklama olmamasına kızıyor arkadaşlar yoksa başka bir şeye değil. Yani "Biz gittik anlattık onlar tek kelime etmeden dinleyip bizi gönderdiler" gibi olduysa bile bununla ilgili en azından bir cümleyi, "Şu tarihte şu saatte görüşmeye gideceğiz sorunlarımızı anlatacağız artık bıktık diyeceğiz" tadında açıklamalarla başlık açıp meraklandırılan insanlar hakediyor değilmi.

Olayı başlatan arkadaşımızın yaptığı açıklama
marbled' Alıntı:
Hayır arkadaşlar suikasta falan uğramadık. Görüşmemiz dün yapıldı. Sorunlarımızı dinlediler. Aktarmaya çalıştık. Kesin cevap aldığımız tek konu branş değişikliğinin yapılmayacağıydı. Branşlar zaten şu an çakılı durumda kimsenin başka bir branşa geçmesi söz konusu değildir denildi. Bu konular tek bir kişinin yetkisi dahilinde olmadığından birkaç yere daha yönlendirildik. Gittiğimiz yerlerde sorunları olabildiğince açıklamaya çalıştık. BED Başkanı Burcu Yılmaz önümüzdeki haftalar yine görüşme yapacak. Kendisine desteği için teşekkür ediyorum.

@obsearchver hocam derneğin zaten ben şuraya görüşmeye gidiyorum gibi bir söylemi olmadı ki. Yapılan bireysel bir girişim var, onlarda tüzel olarak, daha çok kaale alınmak için destek olmuşlar.

16 Mayıs tarihli görüşmelerimizde, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünde Atama Grup Başkanlığı görevini yürüten Sayın Bekir Erdoğan, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde Eğitim Bilişim Sistemleri Grup Başkanlığı (FATİH Projesi) görevini yürüten Sayın Oğuz Temizhan, ve İdari ve Mali İşler Grup Başkanlığı Görevini yürüten Sayın Abdurrahman Güzel Başkanlarımızla bir araya geldik.

Bu görüşmelerimizde BT öğretmenlerinin alan değişikliğinin geçmişte yapıldığı gibi kolay bir süreç olmadığı ve eskisinden daha bağlayıcı mevzuatlar bulunduğu dile getirilmiş, ülkelerdeki bulgular paylaşılmış, 93 yılındaki yönergelerle görevlendirme yapılmasının, zorunlu görevlendirmelerle sıkıntı yaşanmasının değerlendirilmesi yapılmıştır. Bazı yönergelerde bizlere yönelik düzenleme istekleri sunulmuş, derslerin önemi aktarılmıştır. Fatih Projesine yönelik BT öğretmenlerinin tepkilerinin öğretmenlerin uzmanlıklarına dayalı mantıksal olarak mı yoksa proje dışında kaldıklarına yönelik tepkisel olarak mı değerlendirdikleri sorulmuş, araştırma verileri paylaşılmıştır. Projenin ve ülkemizin bilişim dünyasındaki yerinin derslerle olan ilişkisi aktarılmaya çalışılmış, etkililiğinin arttırılması için neler yapılabileceğine değinilmiştir. Öğretmenlerin bt rehberliğinde ne şekilde kullanılabileceği, bunların artıları ve eksilerinin eğitim öğretime ne şekilde yansıyabileceği dile getirilmiştir. Bu görüşmeler bir süreç olarak değerlendirilmeli randevularımızın ve görüşmelerimizin devam ettiğini bildirebilir.

Sonuç aslında açıkça belli değil mi arkadaşlar. Yapılan yada yapımı devam eden bizimle ilgili hiçbir çalışma açıkça belli ki yok hala. marbled hocamız görüşülen konularından yüzeysel olarak bahsetmiş.
Sorulan sorular belli, norm durumlarımız, branş değişikliği olup olmayacağı, bitefo görevlendirmesi için kadro yada başka bir çalışma ve derslerin durumu.
Alınan cevaplar branş değişikliği gibi bir durum yok, formatörlük hakkında bir iyileştirme yok, bitefo kadrosu gibi bir kadro yok, derslerin geri gelmesi konusu ttk'nin işi... Sorulan sorular belli, cevaplar belli aslında. Görüşülen kişilerin zaten tamam bunu şöyle düzeltelim gibi birşey deme yetkisi yok, görüşmelerin faydası ilgili kişiler toplantı yaparken, bize ait bir konu konuşulurken yapılan bilgilendirmeler sayesinde durumumuzu bilerek, anlayarak konuşmalarını karar almalarını sağlamak.

Derneğin yaptığı görüşmelerden de belli oluyor ki yetkili birimlerdeki kişilerin hiçbirisi durumumuz konusunda yeterince bilgi sahibi değil. Örneğin Burcu hanım yaptığı görüşmelerde yetkililerin daha önceden bt dersinin zorunlu olarak okutulduğunu sandıklarından bahsetmişti. Bu sorun yıllardır olmasına rağmen henüz kişiler kurumlar durumun iç yüzü hakkında yeterince bilgi sahibi değiller. Kaldırılırken aceleyle apar topar kaldırıldı ama geri gelirken türlü türlü sözlerle, bilimsel verilerle kabul ettirmeyi gerektiren süreci yaşıyoruz.
Başlığı yazıyorum sürekli, çünkü sitem eden arkadaşların haklı olduğu şeyler olduğu gibi burcu hanımla da görüştüm o da haklı bazı şeylerde. Ümit kırılmak istenmiyor, yapılan bu görüşme ilk olmadığı gibi son da olmayacak, yanlış bir söylemin çıkması da istenmiyor, bu bir süreç ve sonuç alındığında, uygun bir düzenleme getirildiğinde bu şekilde yüzeysel kalmaz elbette.

valla the_korsan benim anladıgım ve dernegin de yapmak istediği ve anlamadıgım halde bazı arkadasların destek verdiği düsünce tipi su: ara görüş öğren...

ama bu düşünceyi ben benimseyemedim.. olayı gizemleştirmeye çalışmanın da anlamı yok... yine soyluyorum; konu hakkında tek damla bile emeği geçenlere binlerce teşekkür...

ama gidilip yapılıp edilmiş en azından bilgilendirme... eger dikkatli okuduysanız her arkadasın tek isyan noktası bilgilendirme...

en bastinden biz öğretmenler diyelim ki yazılı yapacagız veya diyelim ki sınıfa bi konu hakkında duyuru yapılacak... her öğrenci gelip soruyor aynı soruyu... bir noktadan sonra biz ne yapıyoruz ? aynı cevabı vermekten bıkıp yoruldugumuz icin bir A4 kagıda cevabın çıktısını alıp panoya asıyoruz değil mi? genel bilgilendirme yani...

aslında binlerce sayfa da yazsak dediğimiz tek birşey var... tüm gizemlerden arındırılmış adamakıllı bir bilgilendirme...
o kadar

Arkadaşlar kurumlarda işler sizin istediğiniz gibi yürümez Burcu Hanım'ın da belirttiği gibi;
"Derslerin geri getirilmesi, zorunlu olması, norm kadro verilmesi gibi ciddi isteklerin değerlendirilmesi birden çok birimin sorumluluğuna girerek, uzun bir süreç gerektirmektedir. Bu sebeple bir yetkilinin telefon açarak ben “derslerin geri getirilmesini uygun buldum” demesi mümkün değildir. Bir öğretim programın güncellenmesi ya da yeni bir ders konulması için yapılması gerekenleri örnek vermek gerekirse öncelikle bir genel müdürlüğün (Temel Eğitim, Ortaöğretim vb) toplumdaki gereksinme yönelik istekleri ve araştırma bulgularını inceleyerek TTKB’den istekte bulunması, TTKB’nin uygun bulup akademisyenlerden, uzmanlardan ve öğretmenlerden bir komisyon oluşturarak programın hazırlatmasını, programın görüş ve önerilere sunulması, kurul üyeleri tarafından uygun bulunarak onaylanması, haftalık ders çizelgelerinin düzenlenmesi, İnsan Kaynakları GM tarfından o derse ve normuna ilişkin düzenleme yapılması vb. basamaklar takip edilmektedir. Tabii ki bu süreçlerin ilk basamağını kişi ve kurumları bilgilendirerek bütünü gören yaklaşımlarla çözümler sunmak oluşturmaktadır."
bir çok birim vardır ve karar süreci bizim beklediğimiz kadar hızlı olamaz. Şu aşamalar da yapılacak en iyi şey kendimizi ifade edip konuya dair fikrimizi, önerilerimizi dile getirmektir ki yapılan tam da budur.

Arkadaşlar BT Öğretmenleri biraraya gelelim dernek kuralım denildi fakat kimse elini taşın altına koyup da kuramadı. Şimdi Burcu Hanım bu işi, bazı aradaşların burada yapmış olduğu destek değil tüm kösteklere rağmen başarmış, yoğun çaba ve mesai harcamış hatta çocuğuna ayıracağı vakti dernek kurmaya, derneği, bizleri kitlelere tanıtmaya, anlatmaya harcamış olmasına rağmen, hepimiz için hepimizden daha çok çalışmasına rağmen bir teşekkürü çok görüyoruz.
Dernek birilerini tatmin etmek yada işlerini yürütmesi için kurulmadı. Bizlerin BT Öğretmenlerinin sesini duyurmak, sesine ses vermek için kuruldu. Bize düşen öncelikle derneğimize üye olup, destek olmak olmalıyken, MEB sözcüsü olunduğunu iddia edenler, derneğin temmuzdaki genel kurul toplantısına katılıp dernek başkanlığına üye olurlar, seçilirlerse de kendilieri yürütürler.
Selamlar...

Öğretmen camiası 1 duyarsız ise bilgisayar öğretmenleri 100 duyarsız. Elini taşın altına koyan yok denecek kadar az. Ankara da eylem yapılır katılım 100-150 kişi, Dilekçe eylemi olur koca ilde 5 kişi gelir. Dersimizi geri alalım diye eylem başlığı açılır ilgisizlikten ve duyarsızlıktan kapanır gider. İl-il organize olalım deriz çıkmaz fedakar adam. BBNet gibi bir şansımız varken bir türlü biraraya gelemeyiz. Beden Eğitimi Öğretmenleri şimdiden konuşmaya başladılar bizim ders seçmeli acaba üzerimize oyun oynarlar mı diye. Dernek çaba gösterir, bazı arkadaşlar girişimde bulunur PGM görüşmesi için emeğe saygısızlık alır başını gider. Yapmayın arkadaşlar yapılması gerekenler o kadar basit işlerki ama bilgisayar öğretmenleri olarak bizler BBNet te ahkam keserek güzel girişimleri görmezden gelip hiç bir şeye el atmayarak yoluna girer sanıyoruz, yanılıyoruz.

En kötüsüde ne biliyor musunuz? Bu 100-150 yürekli insanın girişimleri sonuç verir ve olumlu şeyler olursa bilmem neresi sandalyeden kaldırmayanlarda aynı şekilde faydalanacak ya bu çok gücüme gidiyor.

Arkadaşlar genel olarak görüşün ne olduğunu merak ediyorlar, burada durum analizi veya politik söylemler kimseyi tatmin etmez bu açıdan bakınca haklı gözükebilirler ama diğer taraftan elini taşın altına koyan bir insanada bu şekilde ithamlar yazmak doğru degil , çok ilgiliysen bir şekilde sende dahil ol bu sürece, bilg,sayar başında ahkam kesmekle olmaz , zor şartlarımızı belirsizliklerimizi birilerinden çıkartmayın arkadaşlar, bende toplamda 3 yıl kulüp başkanlığı yöneticiliği yaptım bazı görüşmeler forumlardaki gibi olmuyor her yerin belirli bir düzeni var, yok diyosan ben herşeye karşıyım isyanım var onu bilemem....

Burcu hocama büyük haksızlık, saygısızlık yapıldığını düşünüyorum. Bu forumda, 12 bin branşdaşımız arasından (ben dahil) kimse dernek kurulumu için adım atamazken, Burcu hocam yanında birkaç BÖTE öğrencisi ve stajyerle bu işi başarmış, bizler için çabalarken, yaptığınız yorumlar ne kadar destek oluyor yorumları bırakıyorum. Bu forum, adına yakışanı yapamamıştır, kendisi için yapabilecekleri için dernek, siyasetten uzak (sendikalara göre) büyük bir fırsattır.

16 Mayısta yapılan görüşmede Burcu hocam bir dernek olarak açıklama yapmaya değecek bir görüş, konuşma olmadığını düşündüğü için, (politik değil gayet bilimsel ve gerçekçi) farklı bir açıklama yapmıştır, o da ara sayfalarda kaldığı için bir çok arkadaş ondan da bihaber. Ben de kendisi ile tekrar görüştüm, forumdaki branş arkadaşlarımın önemli olmasa da her türlü açıklamaya, gelişmeye aç olduğunu ilettim. Bu ve bundan sonraki görüşmeler emin olun daha fazla açıklama yapılacaktır arkadaşlar.

Koskoca Milli Eğitim Bakanlığı bizim sorumuzu tam olarak bilmiyor, dersin önemini idrak edemiyor, sorunlarımıza halen bir çözüm getirememiş iken, sanırım bazı arkadaşlar derneğin bir haftada - ayda bütün sorunları çözmesini bekliyor? Burcu hocam çok büyük bir görev yükünün altında arkadaşlar, destek olacağınız yerde saçma sapan yorumlarla, zanlarla engel bari olmayın. Eğer ki gerçekten derneği kuran kişilerin bir şeyleri başaramayacağını, başaramadığını düşünüyorsanız ve kendinizin başarılı olacağını düşünüyorsanız, ilk genel kurulda adaylığınızı koyun, insanlara kendinizi anlatın, ispatlayın ve bu işi yapın, başarın, emin olun ilk alkışlayan da Burcu hocam olacaktır.

İki gündür bana görüşlerini, amaçlarını ve yapılan görüşmeler ile adımları bana 2 saatini ayırarak anlatan Burcu hocama, sizlerin huzurunda teşekkür ederim. Bundan sonra ben de derneğin bir üyesi olduğumu, elimden geleni yapmaya çalışacağımı belirtiyorum. Özellikle Burcu hocamı eleştirenlerin açıp Burcu hocamla görüşmelerini tavsiye ediyorum...

eya' Alıntı:
Burcu hocama büyük haksızlık, saygısızlık yapıldığını düşünüyorum. Bu forumda, 12 bin branşdaşımız arasından (ben dahil) kimse dernek kurulumu için adım atamazken, Burcu hocam yanında birkaç BÖTE öğrencisi ve stajyerle bu işi başarmış, bizler için çabalarken, yaptığınız yorumlar ne kadar destek oluyor yorumları bırakıyorum. Bu forum, adına yakışanı yapamamıştır, kendisi için yapabilecekleri için dernek, siyasetten uzak (sendikalara göre) büyük bir fırsattır.

16 Mayısta yapılan görüşmede Burcu hocam bir dernek olarak açıklama yapmaya değecek bir görüş, konuşma olmadığını düşündüğü için, (politik değil gayet bilimsel ve gerçekçi) farklı bir açıklama yapmıştır, o da ara sayfalarda kaldığı için bir çok arkadaş ondan da bihaber. Ben de kendisi ile tekrar görüştüm, forumdaki branş arkadaşlarımın önemli olmasa da her türlü açıklamaya, gelişmeye aç olduğunu ilettim. Bu ve bundan sonraki görüşmeler emin olun daha fazla açıklama yapılacaktır arkadaşlar.

Koskoca Milli Eğitim Bakanlığı bizim sorumuzu tam olarak bilmiyor, dersin önemini idrak edemiyor, sorunlarımıza halen bir çözüm getirememiş iken, sanırım bazı arkadaşlar derneğin bir haftada - ayda bütün sorunları çözmesini bekliyor? Burcu hocam çok büyük bir görev yükünün altında arkadaşlar, destek olacağınız yerde saçma sapan yorumlarla, zanlarla engel bari olmayın. Eğer ki gerçekten derneği kuran kişilerin bir şeyleri başaramayacağını, başaramadığını düşünüyorsanız ve kendinizin başarılı olacağını düşünüyorsanız, ilk genel kurulda adaylığınızı koyun, insanlara kendinizi anlatın, ispatlayın ve bu işi yapın, başarın, emin olun ilk alkışlayan da Burcu hocam olacaktır.

İki gündür bana görüşlerini, amaçlarını ve yapılan görüşmeler ile adımları bana 2 saatini ayırarak anlatan Burcu hocama, sizlerin huzurunda teşekkür ederim. Bundan sonra ben de derneğin bir üyesi olduğumu, elimden geleni yapmaya çalışacağımı belirtiyorum. Özellikle Burcu hocamı eleştirenlerin açıp Burcu hocamla görüşmelerini tavsiye ediyorum...
:+1:

Bu forumda sürekli yazıp hiçbir şey yapmayan, yaptığımız eylemlere katılmayan, birşeyler yapmaya çalışanlara engel olmak için uğraşan, dır dır konuşan bir sürü üye var. Hiçbir şey yapmıyorsanız yapanlara saygı duyun. Gölge etmeyin defolun gidin.

Kolemans' Alıntı:
Bu forumda sürekli yazıp hiçbir şey yapmayan, yaptığımız eylemlere katılmayan, birşeyler yapmaya çalışanlara engel olmak için uğraşan, dır dır konuşan bir sürü üye var. Hiçbir şey yapmıyorsanız yapanlara saygı duyun. Gölge etmeyin defolun gidin.

Hocam ilk iki cümlenize yürekten katılmakla birlikte (bazıları bunu hak etse dahi) son cümlenizi ne size ne bir öğretmene ne de foruma yakıştıramıyorum. Lütfen artık herkesten rica ediyorum, şu forumun seviyesini düşürmeyelim... Karşınızdakinden nefret bile ediyor olsanız ne söyleyecekseniz, ne sayacaksanız içinizden sayın...

Yahu kimse burcu hoca basaramaz vs demiyor.

Milletin tek dedigi ve jep dedigi su:
Burcu hanim :
-derslerin verilmesi gerektigini ve bilimsel dayanaklarini belirttik.

Meb yetkilisi:
- hocam calisma yapiyoruz
Veya
- durumunuzun bu oldugunu bilmiyorduk
Veya
- dersleri veremeyiz ama soyle bir calisma yapiliyor onun yerine
Veya
Burcu hanim:
- bu belirti karsisinda kisisel gozlemlerime gore soyle boyle bir hava sezdim.
Vs vs vs

Seklinde bir aciklama. Baska bisey yok.

Savunma yapan bazi Arkadaslar politikaci gibi masallah. Konuya dair 1 cumle, istedikleri tarafa cekilmis tarafi icin 10 cumle.

Burcu hanimla gorusme:
İyi o zaman burda diyelim ki pc konusinda teknik bir soru var. Hemen cevap yazmak isteyen veya ogrenmek isteyen konu sahibine pm atsin.

Ben sunu anlamiyorum:
Buraya yapilmayan aciklama telefon acan veya dernege ulasan arkadaslara cooookkkk detayli veriliyor.
Fark ne? Buraya bakma vakti yok denmisti ama masallah telefon gorusmesine veya yuzyuze vakti var

Ne o arkadaslar bazi forumlarda oldugu gibi
Linkleri gormek icin uye olun gibi bir durum mu var?

Aciklama aciklama aciklama

(Yazan : klavye kahramani)

Cyln hocama kesinlikle katılıyorum.Bugüne kadar derneğe üye olmamamın sebebi tanımadığım ve ne şekilde çalışacağını bilmediğim insanların dernekte olmasıydı.Önce ne şekilde çalışacaklarını görmek istedim,körü körüne üye olmak istemedim.Şu an görüyorum ki benim yanlış bulduğum şekilde çalışıyorlar."Siz karışmayın biz herşeyi hallederiz." mantığıyla hareket ediyorlar sanki.Kısaca "evet görüştük ama ne konuşulduğunu size söylemeyecez" demek için politikacılar gibi bir sayfa yazı yayınladılar,içi bomboş..Bu dernek işi böyle gidecekse BT Öğretmenleri yine sahipsiz kalacak,yine sorunlarına çözüm bulamayacak gibi..

Geri