163 saatlik kurs saatleri güncellenmiş

Kodla Büyü
bence de önceki saatler çok uygundu.
yeni kursum bugün başladı onay geçen hafta geldi. modül saatleri 22-35-15 olarak görünüyor ama bugün programa baktığımda dikkatimi çekti. bakalım daha neler değişecek :?

açılan kurslar nolcak şimdi. uygulamada zaten word ve excele daha çok zaman ayırıyorum. kursun son 2-3 günü sunu hazırlamaya gidiyordu. bir önceki plan gayet uygundu bencede...

Dosya adının sonu hala ÇÖP. :D
hiç yoktan küsüratı kaldırıp 160 yapsalardı... :puhaha:

bilgisayar işletmenliği operatörlüğü sonra bilgisayar kullanımı şimdi tekrar bilgisayar işletmenliği oldu. dosya adı sonunun çöp olması benimde dikkatimi çekti :) daha kesinleşmiş bişey yok demekki.
163 yerine tekrar 160 saat olsa bence de daha iyi olur. ileride senin belgen 160 saatlik bunu 163 saate tamamla gel denebilir mi bilmiyorum :) belgelerde kurs saati yazıyor çünkü...
içerik olarak güncellenmesi yerinde olmuş bence

ilk modülde işletim sistemi ayrı olsa daha iyi olurdu çok uzun olmuş böyle, işletim sistemleri konusunun ayrı anlatılması iyi oluyordu
bir de bu bilgi güvenliği 17 saat 4 günden fazla, ne yaptıracam ne anlatacam ben bir hafta öğrencilere, çok fazla bir iki gün yeterli olur buna sıkıntılı bir konu

2015 yılında yayınlamış olduğum Bilgisayar Kullanımı kurslarına uygun içeriğe sahip olan kitabımda ders saati dağılımlarını neredeyse 2017 yılında yayınlanan programa göre yapmıştım. Birçok bilişim öğretmeni kitaptaki konu dağılımlarının modüler sisteme göre farklı olduğunu ancak olması gerekenin de bu şekilde olması gerektiğini belirtmişlerdi. Örneğin işletim sistemi kurulumu bölümünün çok daha kısa bahsedilmesi gerektiği, elektronik tablolama programına daha uzun süre ayrılması gerektiğini ve sunu hazırlama programı için bu sürenin fazla olduğunu belirtmişti. Bu doğrultuda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne fikir belirtmiştik ve kurs saatlerinde bir düzenleme yapılmıştı. Zaten örgün öğretimde de kelime işlemci 22, elektronik tablolama 35 ve sunu hazırlama 15 saat olarak geçmektedir. Ancak son yapılan 24+24+24 değişikliğinin nedenini bilmiyoruz. Ancak şu var ki bu kursu veren hiçkimse kelime işlemci, elektronik tablolama ve sunu hazırlama modüllerini aynı sürede anlatmaz.

Resmi olarak Bilgisayar İşletmenliği Çerçeve Öğretim Programında yapılan değişiklik ile Kelime İşlemci, Elektronik Tablolama ve Sunu Hazırlama modülleri yeniden 24 saat olarak düzenlenmiştir. halk-egitim-ogretmenleri-f247/163-saatlik-bilgisayar-isletmenligi-kurs-planlari-t158581.html başlığındaki planlar bu saatlere göre güncellenmiştir. Yeniden ders saatlerinin eskiye dönme umuduyla eski saatlere göre hazırlanan planlar silinmemiştir.

Geri