1700 liraya kadar ANDROİD telefon önerisi..

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
Selamlar; Asus zenfone 2 telefonum bozuldu; yeni telefon arayışına girdim; bir kaç model beğendim ama bi türlü karar veremedim;

açıkçası xiaomi Mi 6 yada xiaomi Note 3 lerin özelliklerini çok beğendim fiyat performansı iyi ancak garanti de sıkıntı çıkartır yada uzun ömürlü olmaz diye ikilemde kaldım..
en azından 3-4 yıl kullanmak istiyorum telefonu..

https://www.hepsiburada.com/sony-xp...-garantili-p-HBV000002BW29?magaza=Hepsiburada

bir de bu modeli buldum Xperia Z5 ; fiyatı ve özellikleri iyi gibi...hemde distribütor garantisi var...
Tavsiyeniz hani yönde olacaktır?
xiaomi sorun çıkarmaz gönül rahatlığıyla alınır mı?
çabuk bozulur mu?dayanıklı mı?

Xiaomi bim ve A101 de gelecek bu hafta :

http://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/cep-telefonu-xiaomi-redmi-5-plus/kral.aspx

fiyatı da uygun biraz şans işi işte; alıp sıkıntı yaşamadan yıllarca kullanan da oluyor; 3-4 ayda kamerası-anakartı ıvırı zıvırı uğraşanları da duyuyorum...Garantisi sıkıntılı olabilir;ama Web den almaktansa yüz yüze muhatap bulunabilecek bi yerden almak daha mantıklı sanıyorum..

Hocam ben ilk çıktığında Samsung Galaxy S4 almıştım, ekranı kırıldı yaptırdım senelerce kullandım. En son tamir edilemez bir şekilde WI-FI ve Bluetooth devre dışı kalınca değiştirmek durumunda kaldım. Bu kez herhangi bir amiral gemisi alıp aylarca borcunu ödemek istemediğim için bu fiyat baremine yakın Xiaomi Mi 6 aldım. İnanılmaz derecede memnun bir şekilde kullanıyorum yaklaşık 2 aydır. Tavsiye ederim fakat dediğiniz gibi garanti vs. işleri konusunda bilgim yok. Umarım yolum da düşmez oralara :)

Xiaomi note 3ten yaziyorum. Ben de korkarak aldım ama şu an çok memnunum. Hızı ve kamerasi harika. 1550 TL'ye bu özelliklerde bir telefon gerçekten harika.
Servis olayını bilemiyorum henüz ihtiyacım olmadi.

Xiaomi Mi Max 2 64 GB
Bu hafta sonu teyzeoğlunda gördüm. Çok ideal bir telefon. Sadece ithalatçı firma garantili. Servise ihtiyaç duyup da bir sıkıntı yaşar mısınız bilmiyorum. Arkadaşların da dediği gibi sıkıntı yaşayan da var yaşamayan da...

Ben de geçenlerde eşime Xiaomi Mi Max 2 64 GB aldım. Ekran büyük, şarj kapasitesi büyük. KVK garantili olarak aldım ben. Biraz daha ucuza ithalatçı garantili de bulunabiliyor.

Servise düşüpte garantiden yaptıran şuana kadar hiç duymadım garantili telefonlar için konuşuyorum o yüzden garantisi telefonları da gönül rahatlığı ile alıyorum nasılsa kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkıyorlar

Xiaomi mi 5s kullanıyorum yaklaşık 8 ay oldu on numara beş yıldız telefon kamerası hızı çok iyi. bende yorumlara bakarak ilk defa xiaomi aldım çok memnunum

Xiaomi ile huwai karşılaştırdığımızda ne avantaj dezavantaj ve fiyat konusunda hangisi öne çıkıyor ?

Xiaomi Mi Max 2 64 GB
Bu hafta sonu teyzeoğlunda gördüm. Çok ideal bir telefon. Sadece ithalatçı firma garantili. Servise ihtiyaç duyup da bir sıkıntı yaşar mısınız bilmiyorum. Arkadaşların da dediği gibi sıkıntı yaşayan da var yaşamayan da...
Bende mi max'ı var kesinlikle xiaomi alın hocam telefonları gayet iyi tavsiye ettiğim arkadaşlarımda aldılar hepsi memnunlar.

huwai nin artısı Türkiye de muhatabı var; ama SAR değerleri yüksek ; xiaomi çok popüler performansı ve puanları da çok iyi ama garanti durumu sıkıntılı...
valla ekonomi sakat ama ben bu ülkede alınan hiç bir şeyin fiyatının gerilemediğine tanığım;yani alanlar hep karda hocam..şimdi almayıp 1 sene sonra almaya kalksak belki 2500 -3000 leri konuşacağız...

aynı şey araba fiyatlarında da var ...almayanlar hep zararda...

bu arada Asus zenfone go telefonum vardı kesinlikle çok kötü bir telefon;donanımı iyi diye aldık günde 3-4 sefer kasılıp kalıyordu -sürekli donuyordu pili çıkarmadan da kendine gelmiyordu...

oyun falan hiç oynanamam en fazla sosyal medya da dolanırım bir de sahibinden .com'da takılırım...

ama telefon gerçekten rezil bir telefondu...bari bu defa içime sinen adam akıllı bir model alayım ve 3-4 sene kullanayım istiyorum..

Selamlar; Asus zenfone 2 telefonum bozuldu; yeni telefon arayışına girdim; bir kaç model beğendim ama bi türlü karar veremedim;

açıkçası xiaomi Mi 6 yada xiaomi Note 3 lerin özelliklerini çok beğendim fiyat performansı iyi ancak garanti de sıkıntı çıkartır yada uzun ömürlü olmaz diye ikilemde kaldım..

https://www.hepsiburada.com/sony-xp...-garantili-p-HBV000002BW29?magaza=Hepsiburada

bir de bu modeli buldum Xperia Z5 ; fiyatı ve özellikleri iyi gibi...hemde distribütor garantisi var...

hocam paylaştığınız telefon sony z5 dual dün teknosada 1199 TL'ydi.

Bu mesajı xaomi mi red note3 ten yazıyorum.telefon çok kaliteli.6 GB ram ile en ufakr bir yavaşlama yok.kamerasi ise mükemmel.pikkniklere gidildiğinde herkes benim telden foto çekiyor.portre modu profesyonel dis cekim gibi çekiyor.

Hocam geçen sene yazın Sony XA aldım 900 TL ye , eski telefonum birden bozulmuştu, çok aşırı araştırmadım, ama elhamdülillah memnunum.
Eğer cafe de -öğretmen ortamında- hocam bende samsung .... bla bla var, benim telefon çok iyi,.... gibi şişinmeye ihtiyaç duyan biri değilseniz tavsiye ederim.
Oyun oynamıyorum, sosyal medya+everynote+ birkaç program
şunu söyleyebilirim, fazla param olsa birkaç tane aynsından alıp kenara atarım, ciddi ciddi.
telefon şuan 850 tl , https://www.hepsiburada.com/sony-xperia-xa-sony-turkiye-garantili-pm-telcepsonxpxa

Eşime Gittigdiyordan Xioami Mi A1 aldım. KVK lı. 4Ram - 64Dahili hafıza. SAF ANDROİD(Android One). Kasa İphone7 birebir aynı denebilir. Yekpare alüminyum mükemmel güzellikte bir kasa. Çift Kamera. 2 ay oldu takılma falan yok. 1150Tl.
Harika telefon.
Ama Saf Android istemem dersen Xioami Redmi Note4 de KVK lı satılıyor. Alınır.

birde GLOBAL cihaz muhabbeti nedir ? ŞArj cihazı falan Türkiye ye uyumlu geliyormuş..bazı versiyonlar vodafone la falan sıkıntı çıkartabiliyormuş..duyan var mı yada yaşayan?

Xiaomi Note 5 kullanıyorum arkadaşım Çin'den geçen ay getirdi. Oldukça memnunum. Hatta beklentimin üstünde memnunum. Hepsiburada'da Note 5 Pro 4GB Ram ve 64 GB hafızalı modelini 1800 TL ye satışa başladı. Kesinlikle öneririm. Arayüz konusunda inanılmaz memnun kaldım. Bu hafta eşime bu hepsiburada'da satılan üründen sipariş edeceğiz.

birde GLOBAL cihaz muhabbeti nedir ? ŞArj cihazı falan Türkiye ye uyumlu geliyormuş..bazı versiyonlar vodafone la falan sıkıntı çıkartabiliyormuş..duyan var mı yada yaşayan?
Distribütörün yani ithalatçının yurtdışından ithal ettiği ürün. Yurtdışına uygun prizle geliyor, Tr için adaptör başlığı oluyor. Vodafone'un 4.5G şebeke frekansıyla ilgili bazı modellerde sorun olabiliyormuş. 4.5G kullanmıyorsanız çok sorun çıkarmaz.

xiaomi mi6
1699 lira ya hepsiburada dan aldım-100 lira da chip para verdi..bakalım yarın geliyor..Allah utandırmasın ..deneyimleri paylaşırım...

Distribütörün yani ithalatçının yurtdışından ithal ettiği ürün. Yurtdışına uygun prizle geliyor, Tr için adaptör başlığı oluyor. Vodafone'un 4.5G şebeke frekansıyla ilgili bazı modellerde sorun olabiliyormuş. 4.5G kullanmıyorsanız çok sorun çıkarmaz.
hocam distribütör resmi dağıtıcı anlamında kullanılıyor diğerleri paralel ithalat olarak geçiyor, bildiğim kadarıyla xiaominin distribütörü ülkemizde henüz yok delta getiriyor sanırım, zaten delta da şuan herhalde en büyük paralel ithalatçı, bundan farklı olarak bu xiaomi lerde bir global muhabbeti var kullanmadığım için tam bilmiyorum ama tahminime göre telefonun iki tür romu var biri çin biri de global, çin olanlar problemli biraz sanırım play store falan yok (çinde yasak), global olan romlar daha iyi, resmi olarak tr satışı olmadığı için şarj cihazları bizim prizlere uygun üretilmiyor, eğer içinden bizim prizlere uygun şarj cihazı çıkarsa o cihaz muhtemelen sonradan konmuştur, vodafone konusu ise 4g band20 800mhz olmaması 4g de bu bandı en çok vodafone kullanıyormuş öyle yazıyor nette öyleyse baazı yerlerde 4g değil de 3g ile internete girersiniz

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: omd
Servise düşüpte garantiden yaptıran şuana kadar hiç duymadım garantili telefonlar için konuşuyorum o yüzden garantisi telefonları da gönül rahatlığı ile alıyorum nasılsa kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkıyorlar
Asus zen fon 2 aldım. Arka kapağı açmaya çalışırken çok az çatladı.
Aldıktan 3 ay sonra batarya sorunu çıktı. Garantiye gönderdim, çatlağı bahane ederler dedim ama batarya ve sim kart yuvasını değiştirip göndermişler. 4 yıla yaklaşıyor Maşallah.
Garanti dönüşü 3-4 ay sonra bir güncelleme geldi. Ekranın çok az kısmı kullanılmıyordu. Bir sonraki güncelleme ile düzeleceğini düşünerek 15-20 gün bekledim.
Sonraki güncelleme ile, ekran tamamen kullanılmaz duruma geldi. Kapaktaki çatlağı bu sefer bahane ederler dedim ama yine de garantiye gönderdim, ekranı değiştirip gönderdiler sorun olmadı.

Yaklaşık bir yıl önce babama Vestel Venüs 5580 almıştım. Gayet memnun.
Benim ki bozulursa, Vestel uygun bir model düşünüyorum.

Geri