18 Haziran - 2 Temmuz Arası BTR Görevimiz uzatılır mı?

Kodla Büyü
18 Haziran - 2 Temmuz Arası BTR Görevimiz uzatılır mı? uzatılması için ne yapılmalı. Sonuçta seminer olsa 2 haftalık ek dersimizi alacakken şimdi uzaktan veya yüzyüze görevimizi yapacağız fakat karşılığını alamayacağız. Fakat rehber öğretmenler hiç uğramasa da kesin iki satır yazı yazılır ve karşılılarını alırlar.

hocam kimisi derslere devam edilecek diyor, kimisi 18 haziranda karneler verecek ne dersi diyor ki ben de böyle diyorum. Dersler bittiği için de görevin uzatılmasına gerek yok. Bakanlığımız 17 haziran 23:59'a kadar bir açıklama yapar sanırım. :D

O iki hafta ne olacağını bilen varmı arkadaşlar.Netleşti mi belli mi 18 haziranda karneler verilecek ama o iki hafta ne olacak???

O iki hafta ne olacağını bilen varmı arkadaşlar.Netleşti mi belli mi 18 haziranda karneler verilecek ama o iki hafta ne olacak???
hocam kimisi derslere devam edilecek diyor, kimisi 18 haziranda karneler verecek ne dersi diyor ki ben de böyle diyorum. Dersler bittiği için de görevin uzatılmasına gerek yok. Bakanlığımız 17 haziran 23:59'a kadar bir açıklama yapar sanırım. :D
Cevap verilmiş

2 hafta icin kimse valilere uzatma talebiyle gitmez zaten ciddiyetsizce bir tavir olur bu. isin güzeli 16 saat dersim var seminer donemi yok simdilik bakalim nasil ekders hesabi olacak

Rehber öğretmenini boşver hocam onlar zaten bu dünyadan değil. Akşama kıyametin kopacağı belli olsa ayın kalan günlerinin ekdersini yine alır onlar. Bize ne kıyameti biz mi kopardık derler. Okulların durumu hakkındaki görüşümü daha önce belirtmiştim yine tekrar edeyim. 18 haziranda tatilimiz başlamayacak bence. 2 temmuza kadar olan süreçte bizleri okulda zorunlu bulunduracak bir formül bulunacaktır. Hiç öyle ders yok öğrenci yok seminer yok muhabbeti yapmaya gerek yok. Ol derler. Olur

Uzatılılacağını düşünmüyor, diğer öğretmenleri bilmem fakat bizi okullara götüreceklerine eminim. Ek ders olayına gelince haftaya cuma ya da bir sonraki hafta pazartesi yani 21 haziranda belli olur.

işiniz gücünüz ek dersi düşünmek
Evet, para için çalışınca, iş varsa aş olmalı, düşünceler düşünceler.. hayır veya hobi için yapınca bu düşüncelerden arınılır.

1 yıldan beri btr yapmıyorum, yeni resmi yazı gelmediyse dönem bitince biter. Bazı valilikler tarih belirtme gereği duymazlar. 2. Dönem ne zaman bitiyor sorusunun cevabı ile aynı cevap yeterli.

Son düzenleme:
18 Haziran ile 2 Temmuz arası idare, öğretmen ve MEB için önemimizi anlayacaklar bir aralık. Bu zaman aralığında okula gitmeyip tüm destekleri çekmeliyiz. Madem ücreti de yok bu aralığı fırsata çevirmeliyiz. Bana telefon geldiğinde BT rehberliğim sona erdi diye cevap vereceğim, toplantılar dışında kesinlikle okula gitmiyorum.

Ben uzatılacağını düşünmüyorum. Fakat aklımda deli sorular.

Telafi dersimiz olmasa bile okula gidecek miyiz(tüm öğretmenler için geçerli)?

Gideceksek ek ders alacak mıyız (seminer dönemi gibi)?

Telafi dersi olmayanlara ek ders verirlerse dersi olanlar da aynı ek dersi mi alacaklar?

Bu belirsizlikleri ortadan kaldıracak açıklamalar yapılmalı artık. Kimse ne yapacağını bilmiyor?

Yani görev süresinin uzatılması Valilik için o kadar da sıkıntı değil. İl Milli Eğitim Müdürlüğü durumu anlatan bir yazıyla ya da bizzat ilgili Vali Yrd. ile görüşüp uzatılabilir. Yazıyı da İl Milli Eğitim çıkarır ve İl Müdürü oluruyla uzatıldığını okullara bildirir.. Yeni bir proje iş yapılmıyor sonuçta.. Ve de ahım şahım bir iş değil uzatılması.. Ne kadar da basit görüyorsun bu işi diyen meslektaşlarım çok değişik işler için çok OLUR yazısı gördüm ondan diyorum :)

Yani görev süresinin uzatılması Valilik için o kadar da sıkıntı değil. İl Milli Eğitim Müdürlüğü durumu anlatan bir yazıyla ya da bizzat ilgili Vali Yrd. ile görüşüp uzatılabilir. Yazıyı da İl Milli Eğitim çıkarır ve İl Müdürü oluruyla uzatıldığını okullara bildirir.. Yeni bir proje iş yapılmıyor sonuçta.. Ve de ahım şahım bir iş değil uzatılması.. Ne kadar da basit görüyorsun bu işi diyen meslektaşlarım çok değişik işler için çok OLUR yazısı gördüm ondan diyorum :)
Hocama %100 katılmakla beraber aslına bakarsınız valilik uzatmasına bile gerek yok. 81 il koorinatörü yok mu, sorarsın onlara sizin son tarih nedir diye, herhalde çoğu 18 Haziran son tarihli almıştır. Bakanlığın bir üst yazısına bakar: "Valiliklerden alınan bilgilere göre 18 Haziran'da sona ermesi gereken BTR göevlendirmeleri yeni gelişmelere istinaeden 02 Temmuz'a kadar uzatılmıştır" diye... Olur biter.

Ancak gelen bilgilere göre Yeğitek'in pek uzatmaya gönlü yok.

Uzatılmayacağı söylendi. Seminer de olmayacak deniyor. Ama bir haberde de öğretmenler, öğrencilerin anlamadığı konularda soru sorması veya psikolojik destek anlamında isteyenler için okulda bulunacaklar diye okumuştum. Sanırım adı seminer olmasa da 2 temmuza kadar ya da en azından 25 hazirana kadar bir şekilde tüm öğretmenleri okulda tutacaklar. Seminerdeki gibi de günlük 3 saat ek ders ödemesi yaparlar. Keşke resmi yazıyla önceden bildirseler de herkes planını yapabilse. Sonuçta düğün, ameliyat, tatil vb. herkesin bir şekilde planlaması gereken işleri vardır bayram öncesi.

Uzatılmayacağı söylendi. Seminer de olmayacak deniyor. Ama bir haberde de öğretmenler, öğrencilerin anlamadığı konularda soru sorması veya psikolojik destek anlamında isteyenler için okulda bulunacaklar diye okumuştum. Sanırım adı seminer olmasa da 2 temmuza kadar ya da en azından 25 hazirana kadar bir şekilde tüm öğretmenleri okulda tutacaklar. Seminerdeki gibi de günlük 3 saat ek ders ödemesi yaparlar. Keşke resmi yazıyla önceden bildirseler de herkes planını yapabilse. Sonuçta düğün, ameliyat, tatil vb. herkesin bir şekilde planlaması gereken işleri vardır bayram öncesi.
Kesinlikle haklısınız hocam. Herkes ona göre planlama yapar. Geçen ki okulların açılmasını akşam haber verip ertesi gün açma gibi bir olayı bir daha yaşamayız inşallah

Bütün görevlendirmeler 2 temmuza kadar uzatıldı , ancak btr görevlendirmeleri 18 haziranda son deniliyor . Burdan bile bizim fazlalık olduğumuz anlaşılır umarım .

Hocama %100 katılmakla beraber aslına bakarsınız valilik uzatmasına bile gerek yok. 81 il koorinatörü yok mu, sorarsın onlara sizin son tarih nedir diye, herhalde çoğu 18 Haziran son tarihli almıştır. Bakanlığın bir üst yazısına bakar: "Valiliklerden alınan bilgilere göre 18 Haziran'da sona ermesi gereken BTR göevlendirmeleri yeni gelişmelere istinaeden 02 Temmuz'a kadar uzatılmıştır" diye... Olur biter.

Ancak gelen bilgilere göre Yeğitek'in pek uzatmaya gönlü yok.
"Ancak gelen bilgilere göre Yeğitek'in pek uzatmaya gönlü yok." burası bizim aslında teşaron olduğumuzu gösteriyor. :D

Az önce Cimere başvuru yaptım. "Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 14.06.2021 tarih ve 26439762 nolu yazısının 2. maddesinde derslerin 2 Temmuz tarihinde biteceği belirtilmştir. Yani okuldaki eğitim öğretim bu tarihe kadar yapılacaktır. Ben Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim. Okulumda yeterli ders saati olmadığından ek ders ücretini tamamlamak için her dönem Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarak görevlendirilmek için başvuruyorum. Bu yıl görevlendirmeler de valiliklerden alınan onay 18.06.2021 tarihinde bitecektir. 02.07.2021 tarihine kadar yapılacak olan eğitim öğretim için Bakanlıktan yada yenilik ve eğitim teknolojileri genel müdürlüğünden Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen görevlendirilmesinin uzatılması ile ilgili bir yazı yayınlanmamıştır. 21.06-02.07. 2021 tarihleri arasında Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen görevlendirilmesinin uzatlıp uzatılmayacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum."

Bakalım ne cevap verilecek.

Az önce Cimere başvuru yaptım. "Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 14.06.2021 tarih ve 26439762 nolu yazısının 2. maddesinde derslerin 2 Temmuz tarihinde biteceği belirtilmştir. Yani okuldaki eğitim öğretim bu tarihe kadar yapılacaktır. Ben Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim. Okulumda yeterli ders saati olmadığından ek ders ücretini tamamlamak için her dönem Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarak görevlendirilmek için başvuruyorum. Bu yıl görevlendirmeler de valiliklerden alınan onay 18.06.2021 tarihinde bitecektir. 02.07.2021 tarihine kadar yapılacak olan eğitim öğretim için Bakanlıktan yada yenilik ve eğitim teknolojileri genel müdürlüğünden Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen görevlendirilmesinin uzatılması ile ilgili bir yazı yayınlanmamıştır. 21.06-02.07. 2021 tarihleri arasında Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen görevlendirilmesinin uzatlıp uzatılmayacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum."

Bakalım ne cevap verilecek.
Hocam cevap 2 Temmuz'dan önce gelir mi?

Geri