1800 excel belgesini arkalı önlü yazdırma

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Arkadaşlar elimde 1800 tane excel belgesi var her biri tek sayfalık.
Bunları ardışık olarak arkalı önlü yazdırmak istiyorum.

Excel belgelerini pdf de birleştireyim diyorum ama hem çok uzun, hemde excel belgelerini dönüştürürken teker teker açmaya çalışıyor, açılırkende bir uyarı veriyor (güvenlik ayarlarını en güvensize ayarladım) olmadı bu yöntemde.

Pratik olarak nasıl yapabiliriz fikri olan var mıdır acaba

Ekleme: xls uzantılı belgemi xlsx olarak değiştirince pdf birleştirmedeki hata gitti, tamamını pdf de birleştirerek çözebiliyorum ancak hala çok uzun bir yol.
bu sorun için daha farklı bir yol bilen arkadaşımız var ise deneyelim.

Ekleme: excel belgelerini pdf yazıcıya gönderip bir klasöre pdf olarak toplayıp pdfleri birleştiripte yapabiliyorum

ancak hala çok uzun bir yol.

Kullanmadım ama print conductor diye bir program var, büyük ihtimalle işinizi görür.

Kutools For Excel diye bir eklenti var . bir sürü özellik ekliyor excel'e. kullanıyorum ben ve memnunum. bulup indirip kurun. oradan yapabilirsiniz.

buradan da uygulamasına bakabilirsiniz. umarım işinize yarar.

@acipinarli ve @ayhangunes hocamlarım teşekkürler.
kutools denedim ancak orada da birden çok çalışma kitabı yazdırma sihirbazında farklı belgeleri arkalı önlü basma seçeneği yok maalesef. print conductor ile aşağı yukarı aynı mantık.

@acipinarli ve @ayhangunes hocamlarım teşekkürler.
kutools denedim ancak orada da birden çok çalışma kitabı yazdırma sihirbazında farklı belgeleri arkalı önlü basma seçeneği yok maalesef. print conductor ile aşağı yukarı aynı mantık.
arkalı önlü bastırma yazıcının yeteneğiyle alakalı. eğer siz bu araçlarla tümünü bir pdf dosyasına yazdırabilirseniz pdf yazdırırken yazıcı desteğiniz varsa arkalı önlü bastır dersiniz. excel yada başka bir programın yeteneği değil maalesef. dediğim gibi kutools yada diğerleri ile tümünü tek pdfde birleştirin gerisini zaten çözersiniz.

Excelde VBA kod yardımıyla Excel dosyalarınıPDF haline getirin. Sonra PDFleri birleştirip yazdırın.

Geri