192.168.2.30:5405 (client12) does not respond hatası

Kodla Büyü

pakers

Aktif Üye
sabah derste hiç sorun yoktu bir saat önce 14 bilgisayardan sadece 5 tanesini görebiliyorum diğerlerinde Client >192.168.2.30:5405 (client12) does not respond hatası veriyor.bilgisayarları baştan başlattım, otomatik ıp verdim yinede düzelmedi nedenini anlayamadım böyle bir sorunla karşılaşan varmı?

bence virüs vardır bende deöyle oluyordu arkadaşım..hatta virüs ağdan benim makineme de geldi...virüslü makineyi bulmaya çalış bence..
kolay gelsin

hocam daha önce forumda yazılmış benim işimi gördü sizde deneyebilirsiniz
school=>modify known list=>browse görünmeyen pc leri ekliyorm

vvaayy' Alıntı:
hocam daha önce forumda yazılmış benim işimi gördü sizde deneyebilirsiniz
school=>modify known list=>browse görünmeyen pc leri ekliyorm

bu yolu denedim olmadı makinaları kontrol ettim virüs gözükmüyor

güvenlik duvarı gibi bir program varsa (örneğin eset nod32 smart security gibi) engelliyor olabilir. Güvenlik ayarlarını kontrol etmenizi öneririm hocam. Kolay gelsin..

O zaman combofix yada advanced system care gibi bir programla taratın makineyi. Yine olmazsa son çare olarak format atın hocam.

tamam taratayımda hangi bilgisayara format atacağım kendi bilgisayarıma mı. kafam karmakarışık oldu :?

bu sabah kendiliğinden düzelmiş çok enteresan bir durum.bakalım akşama kadar aynı sorunu yaşayacakmıyız? :D

aynı sorun benim bilgisayarımda da var her açışımda farklı sayıda bilgisayarı görüyorum. çok sinir bozucu bir durum

bütün bilgisayarlar açılmadan net supportu çalıştırmayın. bağlanamayan bilgisayarı yeniden başlatın

switch kafayı yiyo heralde bende de çoğu zaman oluyor. bir gün tümünü görüyor bir gün 5 tane görmüyor. aynı ders içinde bile değişiyo sayılar.. switch i açıp kapatın düzelebilir.

aktif olmayan öğrenci bilgisayarının kullandığı ıp numarasına bakın sonra netsupporttan bu bilgisayarın simgesine sağ tık- özellikler deyip ip numarasını yazın. yenileyin oluyor.

Geri