Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında ares24 tarafından paylaşıldı.

1. neşem

neşem Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaslar ben 7-5 de okulda kaldım 9-3 de kaldım her ne sart olursa olsun ders formatorlk en iyisi kalkmasını kesinlikleistemiyorum. Sartlar iyileşsin derseniz desteklerim ama kesinlikle ben öğretmenlik yapmak istemiyorum.

2. faraway66

faraway66 Site Gezgini

"Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri" öğretmenlik haklarını istiyoruz..ben de gönderdim

3. umithoca

umithoca Üye

bende yazdım yazmaya devam edeceğim..elimize yapışmaz....bunlar bu işin duasıı

4. bibiku

bibiku Aktif Üye

destekliyorum.
    ben de mail attım.

5. volkantb

volkantb Seçkin Üye Seçkin Üye

bence yazı çok güzel isteyen dersine girer isteyen formatör olur.İnşallah Türkiye milli eğitimi üç beş aklı evvelin ağzına bakmıyordur da bizim haklı çıkışımızı görürler.yoksa zaten her sene illerde zümre toplantıları yapılır kararlar alınır ama bu kararların uygulamaya geçtiği görülmemiştir.Umarım biz bu tekere çomak sokarız ve bazı şeylerin değişmesinin öncüsü oluruz.

6. volkankey

volkankey Hiperaktif Üye Hiperaktif

ben de sendikama ve ilk sayfadaki eğitimbir sen e gönderdim

7. ylmz

ylmz Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

işlem tamam maıl gonderılmıstr :+1:

8. ebfo45

ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

ares hocamın çalışması taktire şayan ancak share hocamın da belirttiği gibi site yönetimi tarafından zaten bir çalıştay bildirisi hazırlama olayı vardı ki bakarsanız forumda bu konuda başlık var. ares hocam bt dersini isteyenlere göre yazmış isteklerini ama formatör olmak isteyenler de var. neyse şu var ki tek ses olmayınca ne olacak ben size söyleyeyim; bakanlık ben yaptım oldu diyecek. makul ve mantıklı çözümler önerelim. avrupa ve amerikada bizdeki gibi bt okur yazarlığına yönelik hiç ders olmadığı hatta japonyada bilgisayar diye bir bölüm olmadığını düşünürsek bötenin amacına uygun talepleriniz daha fazla makes bulacaktır.

9. akan

akan Seçkin Üye Seçkin Üye

ARKADAŞLAR BEN 2002 KTÜ-BÖTE MEZUNUYUM YANİ BÖTELERİN İLK MEZUNLARINDAN.ŞUAN AKP MİLLETVEKİLİ OLAN AŞKIN ASAN BİZİM HOCALARIMIZDANDI. OZAMAN ÇOK DESTEĞİNİ GÖRMÜŞTÜK. UMUYORUM Kİ ONA GÖNDERDİĞİM MAİLİ ES GEÇMEZ..İSTEYENE MAİL ADRESİNİ VEREBİLİRİM..

10. honor

honor Aktif Üye

İyi güzelde düz lise ve anadolu liselerineki bizim gibi arkadaşların durumları ne olacak. Çalıştay sonuçlarından bizle ilgili pek bir şey göremedim. Tamam destek olalım oluruzda. Bizim halimiz ne olacak.

11. aysegul_

aysegul_ Seçkin Üye Seçkin Üye

isteklerimizi dile getirmişsiniz özetle hocam, teşekkür ederiz...

mail atmak zor birşey değil, ne kadar çok kişi gönderirse dikkate alınma olasılığı artar... sorarsanız bir sonuç alabileceğimizi düşünüyor musunuz diye, hayır... maalesef isteklerimiz doğrultusunda değişiklik yapacaklarına hiç inanamıyorum... Ama hiç birşey yapmamak yerine, en azından iki dakikamızı ayırıp mail atabiliriz... elimizden gelen bu :(

12. ey1983

ey1983 Aktif Üye

sadece mail atma fazla ses getirimi bilemem ama meb önünde eylem yapma daha fazla ses getirir

13. mrtcmhr_13

mrtcmhr_13 Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar ortak mail ve eklentilerimizde hem fikir olduğumuza göre artık bir sendika kurma vakti geldi arkadaşlar..
    ben Türk EğitimSen derim ama lütfen beni yanlış anlamayın daha düne kadar ben sendika karşıtı bir insandım ama napalım bu işler böyle yürüyor..
    yani her hangi bir sendika ile bağlantım yok,bugüne kadar da üyeliğim de olmadı her hangi bir siyasi bir fikrim yok..
    yeter ki bir sendika üzerinden hareket edelim tek amacım bu.Türk eğitim seni de yetkili sendika diye düşündüğüm için ortaya atıyorum..
    Ancak ANKARA'dan bir arkadaş bizim niklerimizi ve isimlerimzi alarak sendika ile görüşsün ve olumlu cevap aldığında hepimiz gerekirse sendikalardan istifa edip o sendikaya geçelim..
    sadece maille olacak değil bence HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATMAK LAZIMM...

14. fa.ruk44

fa.ruk44 Aktif Üye

mrtcmhr_13 türk eğitim sen mi bizim haklarımızı geri alacak? ortada kanuna aykırı bir şey yokken ve şu andaki hükümete bu kadar ZITken bunu nasıl yapacak bilgi verir misiniz?

Bu yazılanlar gayet uygun olmuş ama herkes kendini düşünüyor sanırsam burada lise ve anadolu liselerindeki öğretmenlerle ilgili bir madde göremedim ben...Ben sizi düşünüyorsam siz de beni düşünün ki birlikte anlaşma sağlayalım...

15. mirxas

mirxas Aktif Üye

ben de gönderdim umarım derdimize derman olurlar

16. bayghost

bayghost Aktif Üye

gönderdik :+1: ama maillerden bişey beklemeyelim arkadaşlar, beden eğitimciler gibi etkili olmamız lazım...

17. kwr_kwr

kwr_kwr Aktif Üye

Ben de gönderdim maili sendika ve yazar adreslerine... Ama o bu değil, ne zaman birileri dava açmaya başlar o zaman lafımız dinlenir :-1:

18. volkankey

volkankey Hiperaktif Üye Hiperaktif

yav arkadaslar avrupa birliginde ders yokmus da yok japonyada boyleymis. Nerden biliyorsunuz?
    Gecen gunlerde bir tez bulmustum bu teze gore halen bir cok ulkede bt degisik isimler altinda (information technologies vs.) ders olarak verilmekte bir cogunda zorunlu. Bulamadim su an buldugumda paylasacagim.

Burdan bazi okullarin ogretim programlarina bakabilirsiniz.
    http://www.learn4good.com/children_school.htm

Cebit teki gibi Makedonya örneklerine (ordaki ögretmenler 400 € aliyormus da biz sükretmeliymisiz. Burdaki maasla 50 kg et alamiyoruz. Adamlar o paraya 200 kg et alir) kaptirmayin. Her soylenene de inanmayin.
    Bize bir sey dayatiliyor. Kabul etmiyorum. Formatorluk denen zirvayi da kabul etmiyorum.
    BOTE de ki amaca uygun yazilim gelistirmek ise gorevimiz adam akilli odan olur, unvanin olur calisma saatin olur ve yine egitimle ilgili calisirsin (ogretmenlere-ogrencilere-velilere egitim)
    amelelik yapmazsin....

19. ^^YUSUFYİKAR^^

^^YUSUFYİKAR^^ Üye

KATILIYORUM :alkis:

20. mrtcmhr_13

mrtcmhr_13 Seçkin Üye Seçkin Üye

fa.ruk44
    sıkıntı değil türk eğitimsen de olur eğitim sende eğitim bir sende.amaç tek bir noktadan tek güç olarak bastırmak!
    beden eğitimci arkadaşlar haklarını kazandıklarında kanuna aykırı bir durum mu vardı?
    birde ilköğretimdeki arkadaşlar Bilişim Teknolojileri Öğretmeni,eğer sen değilsen durum seni ilgilendirmiyor,Anadolu Lisesi ve diğer lisedeki arkadaşlar Bilişim Öğretmeni değil mi ?o maddeler hepimizi ilgilendiriyor ve hepimizin avantajına.eklemek istediğin birşey varsa ekleyebilirsin tabiki seni zorlayan yok...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal