2. Dönem Bölge Zümresi

Kodla Büyü

ridade

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün bizim 2. dönem bölge zümresi yapmamız istendi. Fakat bulunduğum yerde tek bilgisayar öğretmeniyim. Bununla alakalı daha önce bir yazı görmüştüm. Hatırladığım kadarıyla zümrelerde tek öğretmen varsa zümre hazırlanmıyor diye bir durum vardı ama tam hatırlamıyorum. Biz bu zümreyi hazırlayacak mıyız? 16 maddeden oluşan bir gündem var ve bizle alakalı olmayan madde sayısı oldukça fazla. Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam verdikleri gündem maddeleri bunlar. İnternetten örneklere baktım bunlarla alakası yok. Zaten yaptığımız zümreler yıl sonunda kalorifer dairesine atılıyor hiç bir anlamı yok. Ama benim bilmek istediğim benim bu zümreyi yapmam gerekiyor mu?

GÜNDEM MADDELERİ:

1. Açılış ve yoklama
2. I. Kanaat dönemi eğitim bölgesi zümre toplantı kararlarının gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi
3. I. Kanaat dönemi sınıfların ve şubelerin ders başarı % leri okullar bazında alınarak değerlendirilmesi
4. Başarının artırılması yönünde uygulanabilir kararların görüşülmesi. Öğrenci başarısını ölçme ve değerlendirme çalışmalarında bölge genelinde birlik ve beraberliği sağlayıcı esasların görüşülmesi
5. Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yöneltmeliğinin incelenmesi
6. 1739 sayılı Milli Eğitim temel kanunda Milli Eğitimin amaçlarının temel ilkelerin okunması
7. İlköğretimde Yöneltme Yönergesi kapsamında öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre orta öğretim kurumlarına yönlendirmenin görüşülmesi
8. Atatürkçülükle ilgili konuların öğretim esaslarına göre verimli şekilde öğretilmesi amacıyla alınacak önlemlerin belirlenmesi
9. Ünitelendirilmiş yıllık, günlük planlar ile gezi, gözlem, deney ve inceleme planları arasında bölgede birliğin sağlanması, eğitim ve öğretim programlarının uygulanmasında karşılaşılan güçlükler ve güçlüklerin giderilmesi yönünde alınacak tedbirlerin belirlenmesi
10. Derslerin işlenişindeki yöntem ve tekniklerin belirlenmesi, eğitim ihtiyaçları ve derslerde kullanılacak eğitim araç ve donanım önceliklerinin belirlenmesi
11. Öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerle öğrenme güçlüğü çekilen konuların ilgili zümre öğretmenleri ile işbirliği yapılarak belirlenmesi ve gerekli önlemlerin alınmasına ilişkin görüş ve önerilerin tespit edilmesi
12. II. Dönem içerisinde öğrencilere verilen performans ve proje ödevlerinin, yapılacak olan sınavların sayısı, niteliği ve şekli ile ölçme değerlendirme esaslarının belirlenmesi
13. Ders programlarının ve ders konularının eşgüdüm içinde yürütülmesi, bölgede bulunan ders araç ve gereçlerinden program çerçevesinde planlı bir şekilde yararlanması görüşülmesi
14. Zümreler arasında yapılacak işbirliğinin tespit edilmesi(Hangi zümrelerde, hangi konularda, işbirliğinin yapılacağının tespiti)
15. Öğretmen-öğrenci ilişkilerinin gözden geçirilmesi
16. Dilek ve temenniler

İlçede tekseniz, okul zümresinin bir kopyasını veriyorsunuz bölge zümresi olarak.

bölge zümreleri yapan varsa paylaşabilir mi uğraştım bişey çıkaramadım bende

Arkadaşlar 2012 - 2013 öğretim yılı 2. dönem zümre kararlarını ben hazırladım. Zümre yapılmacağı için idare bizden sadece karar olarak istedi. Okulumda BTR olarak görevlendirildiğim için bazı maddeleri kendinize göre değiştirebilirsiniz.
Hepinize 2. dönem başarılar ve iyi çalışmalar dilerim.....

Ekli dosyalar

• ZÜMRE_KARARLARI.rar
    10.7 KB · Görüntüleme: 1,990
"2. Dönem Bölge Zümresi " başlığından göndermişim. :) Artık sizler ayarlarsınız...

teşekkürler @sehergin hocam.

liselere yönelik elinde zümre olan va rmı?

sitede 2009*2010 için bölge zümresi var ona seçmeli bil.tek. yazılımla ilgili bi madde ekleyip değiştirdik.. sireye atamadım yoğunluktan.. haftaya lazım olan varsa atıyım akşama

Teşekkür ederim
Zümre toplantısı olduğunu yeni öğrendiğim için çok işime yarayacak.
Emeklerinize teşekkürler
:+1:

Elinde güncel
Liseler için 2.dönem bölge zümresi olan var mı?

Geri