2.dönem ilk sınavı yaklaşıyor

Kodla Büyü

sweetinfluence

Aktif Üye
Bu sınavda laboratuvarı olmayan sadece sınıfta projeksiyonla sınıfta ders işlemekte olup yeni müfredada göre bu dönem sadece google işbirliğiyle hazırlanan kitaptan işliyoruz ama sırf etkinlik ve oyun üzerine gitmekteyiz nasıl bir ölçme yapacağız oturmuş bir düşüncesi veya görüşü olan varmı

Kitaptaki etkinlikler üzerinden bir sınav tasarlayabilirsiniz hocam. Ben öyle düşünüyorum şimdilik ama daha hazırlmadım soru. Algoritma, akış şemaları, yönlendirme gibi etkinliklerden soru sorulabilir. ben son haftaya kadar hazırlamayacağım soruları, en son nerede kaldıysam oraya kadar çocukların yapabileceği tarzda fazla zorlamadan herkesin bir şeyler yapabileceği bir sınav hazırlarım.

hocalarım ben birinci dönemin son konusu olan slayt hazırlama ile ilgili yazılı yapmayı düşünüyordum. Bunun sakıncası var mıdır?

Bu sınavda laboratuvarı olmayan sadece sınıfta projeksiyonla sınıfta ders işlemekte olup yeni müfredada göre bu dönem sadece google işbirliğiyle hazırlanan kitaptan işliyoruz ama sırf etkinlik ve oyun üzerine gitmekteyiz nasıl bir ölçme yapacağız oturmuş bir düşüncesi veya görüşü olan varmı
Görevlendirildiğim iki okulda BT sınıfı yok. Aynı durumdayız. Ben Algoritma, Akış Şeması gibi konulardan yazılı sınav yapacağım..Konuları ve örnekleri defterlerine yazdırıyorum.. Okullar taşıma kapsamında olduğu için köyde evlerinde çoğunun bilgisayar ve internet yok.. O yüzden böyle yapacağım. hepsinin imkanı olsaydı code.org gibi sitelerden sınav yapardım..

Geri