2 fotoğrafı birleştirmek

Kodla Büyü

yildiray75

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar 2 adet foto var birleştirmek istiyorum. bunu en kolay basit biçimde nasıl birleştirebilir. illa photoshop olmayabilir..

Hocam sadece birleşecekse paintte bile olur arkadasın dediği gibi

değilse hasarinin bu konuda calisması vardı diye hatırlıyorum.

evt yanyana olucak
veya bir çerçevenin içinde de olabilir. tam olarak nasıl yapılıyo geçen biraz paintte uğraştım da bulamadım.

Öncelikle paintte yapmak sonuç olarak pek tatmin edici ve profesyonelce olmaz. Amacınız sadece 2 resmin yan yana görünmesi ise paint yeterlidir. Fakat amacınız gözü rahatsız etmeyecek, renk ve kompozisyon olarak olarak birbirini tamalayacak, uyumlu olarak birleşmesi ise photoshop kullanmalısınız.
Paint programını açın. 2 resmin sığacağı kadar beyaz alanı köşelerindeki noktalardan çekerek büyütünüz. Düzen sekmesindeki Dosyadan Yapıştır... seçeneği ile yanyana getirmek istediğiniz resimleri sırası ile alınız. 2. aldığınız ilk aldığınız resmin üzerine gelirse yan tarafa çekerek uygun bir hale getirip kaydedin.

Panoromia resimler için kullanılan bir web sitesi vardı.Üyelik gerekmeden kullandım, lakin ismini şu anda hatırlamıyorum lakin bu işi elde yapsaydım tüm günümü alırdı.
3 sene önceki 1. sınıf WEB sitem için 3B panoromik gezinti sayfası lazım olmuştu.TRİPOD üzerinden çektiğimiz 6-7 adet resmi işlem sırası ile siteye upload etmiştim.site 3-4 dk sonra bana birleştirilmiş panoromik olarak bir jpg vermişti.
Genelde banner yada 3B gezinti için lazım olur bu tür görüntüler.Arkadaşlarında dediği gibi paint yada photoshop ta yapabileceğiniz gibi, tripodda çekilmiş resimlerin basit kaymalarını egale edip kendi kırpma ve birleştirmesini otomatik yapan site araştırmasına gidin derim.

Geri