2 Sınıf 2 Ayrı Tutor yapamıyorum(NSS) çözüldü

Kodla Büyü

_miracle_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BT1 (15+1) ve BT2 (15+1)olmak uzere fiziksel olarak iki ayrı sınıfımız var.
Çalışma grupları BT1 ve BT2 olmak uzere oluşturdum ve hepsine sabit IP verdim.

1 nolu sınıf onceden vardı, 2 nolu sınıf sonradan kuruldu dolayısıyla 2 nolu sınıfa internet bağlantısı gelince sınıftaki ogretmen bilgisayarına bağlanmak yerine 1 nolu sınıfın ogretmen bilgisayarına baglandı. (Net support programından bahsediyorum)

1 nolu bilgisayarda net support acınca 30 pc birden gorunuyor. :eek: Çalışma grupları farklı olmasına ragmen. (Netsupport programında "Room" isimlerini çalışma gruplarını verdim BT1 ve BT2)

Çözümünü bilen var mı?

Re: 2 Sınıf 2 Ayrı Tutor yapamıyorum(NetSupport)

Hocam öğrencilere NetSupport kurarken oda ismi girmeniz gerekiyor. Örneğin PC1 kurulum yaparken size oda ismi sorar varsayılan "eval"dir bunu BT1 veya BT2 yapmalısınız. Bunu yaparken BT1 deki tüm öğrenciler için aynı olacak yani BT1 diğer sınıf içinde BT2 olacak.

hocam 1 öğrenci imajı ve bir de öğretmen imajı var elimde.
iki sınıfa da aynı imajları yükledim. Sonradan çalışma grubunu ve bilgisayar adını değiştirdim
Çalışma grubu: BT1, BT2 şeklinde.
Bilgisayar adları: BT1-pc1, BT2-pc1

yani, BT2 deki öğrenci bilgisayarlarındaki ve öğrt bilgisayarındaki netsupport kaldırıp, sıfırdan mı kurayım ?
Doğru mu anladım?

>> ayrıca öğrt bilgisayarı Room:BT2 görünüyor burada sıkıntı yok. ama öğrencileri görmüyor. Öğrencilerin hepsi BT1 öğrt bilgisayarında.

Hocam aynı switch üzerinden bağlandıkları sürece windowstaki çalışma grupları önemli değil.
Önemli olan net supporttaki Room isimleri.
Net Supportu kaldırmanıza gerek yok.
BT2 sınıfındaki öğretmen ve tüm öğrenci pc lerinde Room isimlerini BT2 yapmanız yeterli.

Room değiştirme seçeneği;
Öğretmen sürümünde Configuration - Student Selection kısmında olması lazım
Öğrenci sürümünde de Netsupport kurulunca başlat menüsüne gelen program kısayollarından birisinin menüleri içerisinde idi.

aynı switch evet...

Room değiştirme yi yarın deneyeyim hocam öğrencilerde. Öğretmen Zaten doğru roomda. Öğrenciler diğer öğretmene bağlanıyor.
Deneyip yazarım tekrar...

Teşekkürler.

_miracle_' Alıntı:
hocam 1 öğrenci imajı ve bir de öğretmen imajı var elimde.
iki sınıfa da aynı imajları yükledim. Sonradan çalışma grubunu ve bilgisayar adını değiştirdim
Çalışma grubu: BT1, BT2 şeklinde.
Bilgisayar adları: BT1-pc1, BT2-pc1

yani, BT2 deki öğrenci bilgisayarlarındaki ve öğrt bilgisayarındaki netsupport kaldırıp, sıfırdan mı kurayım ?
Doğru mu anladım?

>> ayrıca öğrt bilgisayarı Room:BT2 görünüyor burada sıkıntı yok. ama öğrencileri görmüyor. Öğrencilerin hepsi BT1 öğrt bilgisayarında.

Çalışma gruplarına ve bilgisayar adlarına karışma onlar aynı kalsın. Öğrenci bilgisayarlarına NetSupport yeniden kur kurarken oda isimlerini aynı yap(Lab1). Aynı laboratuvardakiler aynı isimde diğer laboratuvardakilerin hepsine de aynı ama farklı bir oda ismi ver(Lab2).

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

fahrican' Alıntı:
Hocam aynı switch üzerinden bağlandıkları sürece windowstaki çalışma grupları önemli değil.
Önemli olan net supporttaki Room isimleri.
Net Supportu kaldırmanıza gerek yok.
BT2 sınıfındaki öğretmen ve tüm öğrenci pc lerinde Room isimlerini BT2 yapmanız yeterli.

Room değiştirme seçeneği;
Öğretmen sürümünde Configuration - Student Selection kısmında olması lazım
Öğrenci sürümünde de Netsupport kurulunca başlat menüsüne gelen program kısayollarından birisinin menüleri içerisinde idi.

:alkis:
Room değiştirme seçeneği ile Öğrenci bilgisayarlarındaki Room ları düzelttim;
Öğretmen sürümünde Configuration - Student Selection kısmında
Öğrenci sürümünde de Netsupport kurulunca başlat menüsüne gelen program kısayollarından birisinin menüleri içerisinde...

Butun Öğrenci bilgisayarlarını imaj dan yüklediğim için Room:BT1 gorunuyordu. Çalışma grupları ve bilgisayar adlarına dokunmadan ve tekrar programı kurmadan, BT2 yapınca sorun düzeldi.

Yardımlarınız için teşekkürler. :++:

Geri