20-25 Bin aralıgında arac aranıyor

Kodla Büyü

alley_upp

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar slm lar...
Baslıktada goruldugu gıbı 20-25bın bandında dızel arac arıyorum aklımda bu fıyat aralıgında bır kacmodel var bana bu konuda fıkır yada arac konusunda yardımcı olursanız sevınırım

2006-2008 fıesta
2006-2008 corsa
2005-2008 megane
2005-2008 c4

Sız olsanızhangısını dusunursunuz ¿

hocam bende aynı düşünceyle yola çıktım şimdi 25-30 arası tüplü ve modelli araç arıyorum. inşallah sen bulursun kafana göre bişeyler. hocam corsa ve fiesta farklı megane ve c4 farklı segmentler. eğer küçük araba istiyosan fiesta bi üst sınıf arıyosan megane düşünürdüm yerinde olsam.

Hocam farklı segment olduklarını bılıyorum ama fıyat olarak uc asagu bes yukarı aynı fıyattalar yakıt olarakta aynı sayılırlar ben surus kalıtesı olarak fıkır edınmek ıstıyorum

bu 4 seçenek içinden c4 ya da megane derim. yakıt az olsun dersen c4, sağlam araba olsun dersen megane..

megane hocam tabiki de babam da var 2005 dynamiq çok konforlu rahat araba bende de cruze var megane daha iyiymiş diyorum

megane sağlam araba sınıfına girer mi ki :)?? o biraz şüpheli..valla hocam o paralara corolla-civic-Jazz-COLt gibi JAPON arabalarına bakın derim ben;asıl sağlam - probelmesiz-uzun ömürlü arabalar malum MADE IN JAPAN :+1:

alley_upp' Alıntı:
Arkadaslar slm lar...
Baslıktada goruldugu gıbı 20-25bın bandında dızel arac arıyorum aklımda bu fıyat aralıgında bır kacmodel var bana bu konuda fıkır yada arac konusunda yardımcı olursanız sevınırım

2006-2008 fıesta
2006-2008 corsa
2005-2008 megane
2005-2008 c4

Sız olsanızhangısını dusunursunuz ¿

corolla 1.6, focus 1.6, civic 1.6, astra 1.6 alıp tüp taktırırsan o yazdığın araçlardan daha kalite ve sağlam araçlara binersin bence.

hayırlısı olsun. araç almak zor iş :wink:

saygılar

Hocam o paraya bu araçalrın hiçbirini almazdım. Bunların hiçbirindede konfor sağlamlık yok. yakıtlarını bilmiyorum ama konfor ve sağlamlık açısından sınıfta kalırlar. 25bin bandında Toyota corolla sol 2004 veya opel vectra c kasa alabilirsiniz. ben şu anda 2004 opel vectra c kasaya biniyorum. güvenlik sağlamlık konfor ne arasan bu arabada var. mercedes bmw sınıfı bir araç. bencee bunu düşünün siz.. lpgli temiz bir modelini bulursanız binmek için süper bir araç.

Hocam ben yılda ortalama 25 bın km yapıyorum daha once megane prevılege vardı cok memnundum askere geldıgım ıvın sattım safak 18suan askerren doner donmez arac almam lazım

Meganeden memnundum ama farklı bır arac denemek ıstıyorum o paraya ya donanımsız bır corsa ya da fıesta alacagım yada ful ozellıklı bır c4. Secım yapma konusunda kararsızım. Bırde tuple felan hıc ugrasmak ıstemıyorum. Meganımı aldıgımda 100 bın km de deydı sattıgımda 150 bını gecmıstı ama sukur hıc sıkıntı cıkarmadı hayırlısı artık dıyorum

alley_upp' Alıntı:
Hocam ben yılda ortalama 25 bın km yapıyorum daha once megane prevılege vardı cok memnundum askere geldıgım ıvın sattım safak 18suan askerren doner donmez arac almam lazım

Meganeden memnundum ama farklı bır arac denemek ıstıyorum o paraya ya donanımsız bır corsa ya da fıesta alacagım yada ful ozellıklı bır c4. Secım yapma konusunda kararsızım. Bırde tuple felan hıc ugrasmak ıstemıyorum. Meganımı aldıgımda 100 bın km de deydı sattıgımda 150 bını gecmıstı ama sukur hıc sıkıntı cıkarmadı hayırlısı artık dıyorum

bildiğinden şaşma hocam :) bende de megane vardı, sorunsuz bindim (1,5 yıl), tekrar aldım yine megane, şaşma hocam...

Ben meganeden memnundum ama mıllette megane de arabamı deyıp kotuluyordu bende bu yuzden farklı bır arac denemek ıstıyorum

Hyundai Accent Era o fiyat aralığında fiesta ve corsadan geniş megane ve C4 ten dar, hem yakıt olarak hem bakım, onarım olarak en düşük fiyatlısı diyebilirim. Geniş bir aile değilseniz yani çocuk sayısı +2 değilse, makas atmayla işim olmaz (Megane ve C4 daha oturaklı) ama gaza biraz dokundum mu sırtım koltuğa yapışsın diyorsanız kesinlikle bir denemenizi tavsiye ederim ayrıca bu kadar ticari taksi ve özel şirket neden era'yı tercih ediyor bunu da dikkate almanızı öneririm.

demokay' Alıntı:
Hyundai Accent Era o fiyat aralığında fiesta ve corsadan geniş megane ve C4 ten dar, hem yakıt olarak hem bakım, onarım olarak en düşük fiyatlısı diyebilirim. Geniş bir aile değilseniz yani çocuk sayısı +2 değilse, makas atmayla işim olmaz (Megane ve C4 daha oturaklı) ama gaza biraz dokundum mu sırtım koltuğa yapışsın diyorsanız kesinlikle bir denemenizi tavsiye ederim ayrıca bu kadar ticari taksi ve özel şirket neden era'yı tercih ediyor bunu da dikkate almanızı öneririm.

Hocam soylediklerinizde haklisiniz motorunun kuvvetligini duymustum ama yakit megane gore dahafazla biliyorum bir de accent e hic isinamadim donanim olarakta cok geride

en ekonomik megane, sağlamlık ve ekonomi bakımından focus.
cüsseli sağlam olsun lpg li binerim derseniz vectra c alınabilir.

dizel alıcaksanız iyi araştırın derim. piyasada kilometresi düşürülmüş veya sekman atıp satıncaya kadar üflemesini engellenmiş çok fazla dizel araç var. benim için boya çok önemli değil yeterki önden ağır hasarlı olmasın diye düşünüyorum ama buna rağmen geçen yıl denizlide orjinal km de, temiz megan bulamamıştım idareten 2009 symbol aldım.

hocam 21 bin tl civarında düşük km hundai getz dizel alınabilir. eğer bagaj sıkıntın yoksa az paraya güçlü performans. ne alırsan al çok dikkat et acele etme. ikinci el araç piyasası hilenin en fazla döndüğü alandır.

storm' Alıntı:
hocam 21 bin tl civarında düşük km hundai getz dizel alınabilir. eğer bagaj sıkıntın yoksa az paraya güçlü performans. ne alırsan al çok dikkat et acele etme. ikinci el araç piyasası hilenin en fazla döndüğü alandır.
Hocam aslinda kucuk araba pek tercih etmiyorum ama bu araliktada c sinifi bir araba bulmakta zor malesef bakiniyorum bakalim daha hayirlisi artik

21.000 TL ye sadece sürtmeden dolayı sol ön çamurluğu değişmiş parça boyaları bulunan ama kazası olmayan gri renk süper temiz 185/55/15 jant ve lastikli dizel start getzimi satmayı düşünüyorum.amacım model yükseltmek.4. yani 60.000 bakımını yeni yaptırdım.beni hiç üzmedi çok şükür şimdiye kadar.izmitteyim.pazarlık malesef yok.düşünen olursa görüşebiliriz.

intel4004' Alıntı:
http://www.araba.com/142020549/Fiat-Linea-13-Mjet-Active#xxlresim
dizel araba
ekonomik
araştırısan daha iyisinide bulabilirsin

active punto ve linealar 8 valfmiş dikkat edin ve dynamicler 16 valfmiş ayrıca getzlerin de eski kasaları 12 valf bilen biliyodur belki.ben çok anlamadığım zamanlarda bilmiyordum ve önemsememiştim ama önemli olduğunu öğrendim.artık 3. arabam ve epey tecrübe kazandık sayılır.

comaster' Alıntı:
intel4004' Alıntı:
http://www.araba.com/142020549/Fiat-Linea-13-Mjet-Active#xxlresim
dizel araba
ekonomik
araştırısan daha iyisinide bulabilirsin

active punto ve linealar 8 valfmiş dikkat edin ve dynamicler 16 valfmiş ayrıca getzlerin de eski kasaları 12 valf bilen biliyodur belki.ben çok anlamadığım zamanlarda bilmiyordum ve önemsememiştim ama önemli olduğunu öğrendim.artık 3. arabam ve epey tecrübe kazandık sayılır.

1,4 fıre motorlar 8 valf 77 beygirdir
linea dizel active-plas 16 valf
yani çift eksantrikli

http://forum.donanimhaber.com/m_30183318/tm.htm

emr01' Alıntı:
tüplü opel astra al bin hocam.problemsiz.dizel araba almanın artık pek bir anlamı yok.

yukarıdaki yoruma kesinlikle katılmıyorum çünkü;

1- dizel aracı biraz pahalı alsan bile satarken de pahalı satıyorsun ve tüm kullanımın boyunca neredeyse %50 az yakıt harcıyorsun
2- bakımı pahalı diyecekler ama yetkili servise götürmezsen örn: geçen hafta corsa dizel 145 tl yaptırdım tüm filtreler (mazot filtresi dahil) değişti
3- ayrıca dizel corsanın bakım periyodu 15 bin
4- mazotla benzinin fiyatı nerdeyse aynı oldu diyecekler ama miktar, (litre) olarak dizel daha az tüketiyor (yaklaşık %50) o yüzden az yakıyor
5- dizel aracın torku yüksek olduğu için performansı da mükemmeldir dizel kullanan vazgeçemez... 2001 model benzinli astrası olan müzik öğretmenimiz kaza yaptı sigorta dizel corsa vermiş bu nasıl bir arabaymış hemen değiştireceğim dizel corsa alacağım diyor
2003 yılından beri üç araç değiştirdim (2003 model polo 1.4 tdi 75 beygir, 2005 model polo 1.4 tdi 75 beygir, 2008 model corsa 1.3 cdti 90 beygir) yaklaşık 500 bin km yol yaptım, dizel polo ya da dizel corsayı şiddetle tavsiye ederim başka dizel araçları da tavsiye ederim ama bunlar hem daha ucuz (üst segmente göre), hem daha az yakıyor ayrıca corsa 1.3 olduğu için vergisi de daha az, şimdiden verdiğiniz karar hakkınızda hayırlı olsun :wink:

tencere' Alıntı:
emr01' Alıntı:
tüplü opel astra al bin hocam.problemsiz.dizel araba almanın artık pek bir anlamı yok.

yukarıdaki yoruma kesinlikle katılmıyorum çünkü;

1- dizel aracı biraz pahalı alsan bile satarken de pahalı satıyorsun ve tüm kullanımın boyunca neredeyse %50 az yakıt harcıyorsun
2- bakımı pahalı diyecekler ama yetkili servise götürmezsen örn: geçen hafta corsa dizel 145 tl yaptırdım tüm filtreler (mazot filtresi dahil) değişti
3- ayrıca dizel corsanın bakım periyodu 15 bin
4- mazotla benzinin fiyatı nerdeyse aynı oldu diyecekler ama miktar, (litre) olarak dizel daha az tüketiyor (yaklaşık %50) o yüzden az yakıyor
5- dizel aracın torku yüksek olduğu için performansı da mükemmeldir dizel kullanan vazgeçemez... 2001 model benzinli astrası olan müzik öğretmenimiz kaza yaptı sigorta dizel corsa vermiş bu nasıl bir arabaymış hemen değiştireceğim dizel corsa alacağım diyor
2003 yılından beri üç araç değiştirdim (2003 model polo 1.4 tdi 75 beygir, 2005 model polo 1.4 tdi 75 beygir, 2008 model corsa 1.3 cdti 90 beygir) yaklaşık 500 bin km yol yaptım, dizel polo ya da dizel corsayı şiddetle tavsiye ederim başka dizel araçları da tavsiye ederim ama bunlar hem daha ucuz (üst segmente göre), hem daha az yakıyor ayrıca corsa 1.3 olduğu için vergisi de daha az, şimdiden verdiğiniz karar hakkınızda hayırlı olsun :wink:
hocam hesapladım, 1.3 dizel corsa ile 1.6 benzinli astra arasında 100 km'de 11 TL fark ediyor. ayda 1000 km yapan biriyseniz 110 tl fark eder ayda. yılda 1320 tl yapar. benzinli-dizel farkını 5-6 yılda anca çıkarırsınız. ama astra-corsa arasındaki kalite farkı da çok fazla. bu hepsinden önemli bence. ayrıca torklarına bakmadım ama 1.6 astranın performansı corsa'nınkinden iyidir diye düşünüyorum. kardeşimde 1.3 dizel astra turbo var, bendeki 1.6 astra onunkinden daha iyi performans konusunda

Megane ve sağlamlık? ADAC istatistiklerinde 2 yıl önce bu bahsi geçen araca sahip olanların yüzde 70 i arıza ile boğuşmuşlar... ADAC ı inceleyin.

Tencere hocam dedıklerınıze katılıyorum polo da tercıhlerım arasında var

kafkas' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-levent-otomotivden-2007-corolla-1.6-sol-hb-106100076/detay/

al şuna tüp taktır 10 sene arkana bakma hocam

Hocam bu arac 27 bın lırada tup taktırma eder sana 28 bana pek mantıklı gelmıyor

hocam hesapladım, 1.3 dizel corsa ile 1.6 benzinli astra arasında 100 km'de 11 TL fark ediyor. ayda 1000 km yapan biriyseniz 110 tl fark eder ayda. yılda 1320 tl yapar. benzinli-dizel farkını 5-6 yılda anca çıkarırsınız. ama astra-corsa arasındaki kalite farkı da çok fazla. bu hepsinden önemli bence. ayrıca torklarına bakmadım ama 1.6 astranın performansı corsa'nınkinden iyidir diye düşünüyorum. kardeşimde 1.3 dizel astra turbo var, bendeki 1.6 astra onunkinden daha iyi performans konusunda[/quote]

yahu hocam benzinli dizel farkı 5-6 yılda çıkıyor demek ne demek ya dizeli pahalı alsan da satarken de pahalı satıyorsun arabayı o arada az yakıt harcıyorsun kar ediyorsun ben de hesapla anlatayım:
şehir içinde (ankara)
dizel 100 km de 5.0 lt yakıyor
benzinli 100 km de 8.0 lt yakıyor

dizel 10000km de 500 lt mazot
benzinli 10000km de 800 lt benzin

500lt mazot X 4.20=2100TL
800lt benzin X 4.79=3832TL

fark 10 bin km de 1732TL

yani dizel arabayla 10 bin km bile yapıp satsan gene kardasın
dizel araba alırken pahalı ama satarken de pahalı ve daha cabuk elden çıkıyor

Geri