20 bin TL otomatik vites araba öneri yardım

Kodla Büyü

dattin

Aktif Üye
araba alacağım 20 bin tl ye otomatik az yakan araba almak istiyorum.arabası olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

Hocam bende honda jazz kullanıyorum. Tüplü ama benzini daha az yakıyor gibi geldi bize. Otomatikte iddaalıdır, tavsiye ederim. Yalnız otomatik viteste modeli çok düşürmemek lazım. Arıza olursa ustasını bulmakta sıkıntı oluyor.

20.000 TLye Eylül 2011 de 2002 model 53.000km de Otomatik vites Honda Jazz aldım.Kullanıyorum.Memnunum.Tavsiye ederim...

seygazi' Alıntı:
Hocam bende honda jazz kullanıyorum. Tüplü ama benzini daha az yakıyor gibi geldi bize. Otomatikte iddaalıdır, tavsiye ederim. Yalnız otomatik viteste modeli çok düşürmemek lazım. Arıza olursa ustasını bulmakta sıkıntı oluyor.

biltek99' Alıntı:
20.000 TLye Eylül 2011 de 2002 model 53.000km de Otomatik vites Honda Jazz aldım.Kullanıyorum.Memnunum.Tavsiye ederim...

Hocam hayırlı olsun ikinize de bende jazz lara bakıyorum ama fiyatlar yüksek baya. Araştırmalarım sonucu otomatiklerde honda iyi görünüyor. Jazz dan da şikayet yok denecek kadar az. 2005 Elite'nin altına bakmayayım diyorum ama onlar da 24-25'in üzerinde. Sizin yakıt durumları nasıl. Şehiriçi - şehirdışı gibi

Ekli dosyalar

• jazz.jpg
    jazz.jpg
    42.8 KB · Görüntüleme: 3,768
ismailo' Alıntı:
Hocam hayırlı olsun ikinize de bende jazz lara bakıyorum ama fiyatlar yüksek baya. Araştırmalarım sonucu otomatiklerde honda iyi görünüyor. Jazz dan da şikayet yok denecek kadar az. 2005 Elite'nin altına bakmayayım diyorum ama onlar da 24-25'in üzerinde. Sizin yakıt durumları nasıl. Şehiriçi - şehirdışı gibi

Eylülde ş.içi 7lt - ş.dışı 5lt civarı iken kışın soğuk havalarda ş.içi 8-9lt ye çıkıyor.Daha temmuz-ağustos kullanım nasip olmadı.O zaman biraz daha düşer tahmin ediyorum.

4 aydan beri 2004 jazz elite otomatik kullanıyorum, kullanımı çok rahat ve keyifli. Benzinde şehir içinde 10 litreleri görüyordum, bu yüzden lpg dönüşümü yaptırdım. Şu an şehir içinde 10, şehir dışı 7 litre lpg yakıyor. Yazın daha da düşeceğini tahmin ediyorum.
Dışarıdan küçük bir araç gibi gözükse de içi yeterli genişlikte. Küçük olması sebebiyle park yeri bulma, dar alanda manevralar vs. çok kolaylaşıyor.
İster otomatik, isterseniz direksiyondan bir tuşa barak manuel olarak kullanabiliyorsunuz. Manuele aldığınızda yine direksiyondaki düğmelerle vites geçişlerini yapabiliyorsunuz. CVT şanzıman olduğundan dolayı vites geçişi gibi bir şey yok. CVT'nin nasıl bir şey olduğunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=yVOhFXbLAos

Bu konu her zaman güncel çünkü ülkemizde ekonomik olan herşey güncel kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Benzinin 6 lira mazotun 5,60 olması özellikle küçük motorlu veya lpg li araçları tercih ettirirken, uygun fiyatlı araçlarında tercih sebebi olmasını sağlıyor.
Asgari ücret alan bir insanın sıfır araç alamadığını düşünürsek 50 bin bandında da bir araç alamayacağından otomatik olarak 20 bin bandına yönelmesi ve bunu yaparken de alınabilecek araçlar hangileri, en sorunsuz, en prestijli, en ekonomik araç arayışında olmaktadırlar. Bu konuda hazırlanmış iki video paylaşmak isterim. Dilerseniz 15 bin tl bandında dilerseniz 20 bin tl bandında hangi arabalar alınabilir izleyip fikir edinebilirsiniz.
Benim de katıldığım noktalarda yarı finale kalan araçlar, ford fiesta, Renault megane, Opel tigra, citroen c2 ve vw golf.
Bana göre burada en uygun araç ford fiesta olsada videoda başka bir tercih söyleniyor. Belirli nedenlerle de olabilir. İzleyip görün kendi kararınızı kendiniz verin derim.

Geri