200 saatlik yaz stajı lütfen cevaplayın yardımcı olun

Kodla Büyü

jack_hocca

Üye
Değerli arkadaşlarım... okulda 200 saat yaz stajı gerçekleştireceğiz. Fakat diğer bölümlerin haftada bir günlük koordinatörlük ücretine bana haftada 40 saat karşılığında vereceklermiş. yani... 5 gün 40 saat gidecem 16 saat ekders yazacak... bu doğru mu acaba? buda dayanağıymış.
İşletmelerde meslek eğitimi

MADDE 15- (1) İşletmelerde meslek eğitimi yapılan okul ve kurumlarda görevli yönetici ve öğretmenlerin öğrenci, çırak ve aday çırakların işyerindeki uygulamalı eğitimini izlemek, programa uygunluğunu ve sistemin iş yerindeki işlerliğini sağlamak, meslekî rehberlikte bulunmak üzere yaptıkları bu görevler ek ders görevi sayılır.

(2) Bu dersler, ders dağıtım çizelgelerinde “işletmelerde meslek eğitimi” adıyla gösterilir ve işletmelerin okul ve kuruma uzaklığı, öğrenci, çırak ve aday çırak sayısı gibi kıstaslar esas alınarak okul ve kurum müdürlüğünce hazırlanacak ve millî eğitim müdürlüğünce onaylanacak programlara göre haftada;

a) Meslekî eğitim merkezlerinde;

1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 24 saati,

2) Diğer il ve ilçelerde 18 saati,

b) Diğer okul ve kurumlarda;

1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 20 saati,

2) Diğer il ve ilçelerde 16 saati,

geçmemek üzere okutabilecekleri azamî ek ders saatleri kapsamında verilir.

(3) Okul ve kurumun bulunduğu il veya ilçe merkezinde yeterli sayıda işletme bulunmaması halinde ilgili mevzuatına göre meslek eğitimi ve stajlarını kendi okullarında yapan öğrencilerin eğitiminde görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin ek ders görevleri de bu maddenin birinci ve ikinci fıkraları kapsamında belirlenir.

Ne yazık ki mevzuat böyle ancak yanlış hatırlamıyorsam memurlar.net'te bir öğretmenin konu ile ilgili bir dava sonucu vardı. 40 saatlik ücretini almaya hak kazanmıştı. O dava sonucunu sitede aratıp, bulursanız, sonrasında dava açıp, almayı deneyebilirsiniz.

YEterli işletme olmadığı için okulda ders olarak yaparsan, girdiğin tüm derslerin ücretini alırsın hocam. Sonuçta yaptığın koordinatörlük değildir. Eğer ödemezlerse sen dersine gir 40 saat. Üstü için dilekçe ver. İlMEM ödeyin diyecektir. 15. madde sadece işletmede denetlenen öğrenciler için alınan ücrettir.

Geri