2007-2009 Honda Civic Satmayı düşünen

Kodla Büyü
Re: 2007 ve üstü Honda Civic

kafkas' Alıntı:
Alacağın hondaları servise sordur, eğer çok büyük badireler atlatmamışsa, klasik deyimle yürüyende sorun yoksa ikinci elde azıcık gözleri kapatacaksın.

Saygılar
:++:

Re: 2007-2009 Honda Civic

bu seferde 2. el alayım bir daha inş. sıfır araç alcağım. en azından bu sıkıntı olmaz. ciddi bir karın ağrısı 2. el araç almak

celikumit' Alıntı:
And_The_End' Alıntı:
hocam öncelikle şu ana kadar bir çok arkadaşıma araç aldım ve hepsi memnun kaldı, bunu belirtme amacım araçlarla çok fazla ilgili olmam. Bana göre 4000 tl lik hasar bir araç için büyük bir hasar. Hocam araç almayı düşünüyorsanız acele etmeyin bekleyin kafanıza yatan düzgün bir araç bekleyin derim. Ayrıca hasarlı olarak almayı kabul ediyorsunuz fakat yarın satarken sıkıntı yaşayacaksınız...Şahsi kanaatim araç alırken 500-1000 tl ye bakılmaz, araç çok temizdir piyasası 33000 dir, ama ben 33500 veririm. ayrıca bizim gibi öğretmen kişiler için araç sadece rahatlık değil yeri geldiğinde birikmiş yatırımdır. Ayrıca hocam sorgulamalardan ziyade alacağınız arcı mutlaka yetkili servise götürerek expertiz yaptırmanızı öneririm. 20000 tl ye kadar bir araç için serviste expertiz yaptırmam ama daha sonrası için mutlaka yaptırırım.
alacağınız araç şimdidedn hayırlı olun hocam, kazasız belasız binmeniz dileğiyle...

hasrlı almayı kabullenmedim ama ilginç 3-4 yaşında kazasız araba yok o yüzden artık kriterimi en az kazalı olarak dğiştirdim,
o yüzden de böyle bir başlık açıp meslektaşlarıma tecrübelerini sorayım dedim. benim tramere yansıyan kazam olmadı çok şükür,
temiz bir araçta 3 e 5 bakmam tabi ama bulsam,
konuya 2007 üstü otomatik vites temiz honda civic olan varmı diye devam edeyim bari
hocam kapı altlarında yada çamurluk gibi aksamlarda meydana gelen lokal boyalar tabikide sorun teşkil etmez, ayrıca diğer arkadşlarımızın da dile getirdiği gibi servislerde tek parça boyandığında en az 600 tl gibi bir rakam çıkartıyorlar, fakat kazasız bulamıyorum diye 5-6 adet ayrı ayrı hasar kaydı olan bir araç tercih etmeyin demek istemiştim aslında. iki parçasında boya olan, değişeni olmayan bir araç binilip servise gösterildikten sonra fiyatta anlaşılırsa tabiki alınır neden alınmasın, fakat ön kaput, arka bagaj, tavan ve kapı direklerinde boya varsa kesinlikle uzak durun derim. Ayrıca şahsi tavsiyem eğer çok acil ihtiyacınız yoksa acele etmeyin mutlaka aradığınız özelliklerde temiz bir araç bulursunuz.

hocam araba bir hastalık, acil ihtiyacım yok ama gerçekten hastalık, biran önce alayımda rahatlayım istiyor insan,
inş. buluruz kafamıza göre , teşekkürler tavsiyeler için

celikumit' Alıntı:
teşekkürler hocam,
kaliteli bir lpg tüm masraflar 2500-3000 bini bulur sanırım

hocam daha bu cumartesi arabama brc marka kit taktırdım.500 ü peşin gerisi taksit 1650ye hallettiler.2500 3000 çok abartılı fiyatlar .Sen bu fiyatı nerden aldın?

sinerjique' Alıntı:
celikumit' Alıntı:
teşekkürler hocam,
kaliteli bir lpg tüm masraflar 2500-3000 bini bulur sanırım

hocam daha bu cumartesi arabama brc marka kit taktırdım.500 ü peşin gerisi taksit 1650ye hallettiler.2500 3000 çok abartılı fiyatlar .Sen bu fiyatı nerden aldın?
şöyle bir sordum hocam, kaliteli bir lpg 2500 ü bulabilyor dendi(muayene+ruhsat vs birlikte)

1650 TL brc kit için geçerli hocam daha kaliteli olan prins kiti yağlama sistemiyle beraber 3000 TL yi buluyor tercih senin hocam ...

tşk hocam,
ben arabanın sade orijinal halini seviyorum.
zaten hondaların en ön plana çıkan özellikleri de bu.
şahsi görüşüm arabaya dokunmasaymı keşke, iç donanıma bişey diyemem zevk meselesi, dış içinde en fazla spoiler

Metehan' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-her-mugen-bir-olmaz-farki-gorun-70407179/detay#,

Güzel bir araba :)

Maymun etmiş arabayı. Modifiyenin de bir şekli var bence :-1:

celikumit hocam 2008 model elegance civic sahibiyim. ankarada görev yapıyorum. aracımı alalı 5-6 ay oldu ve çok memnunum. 2 kazası görünüyor. biri 700 biri 6000 gibiydi sanırım. alırken vardı. ustama gösterdim. bu araçların %80 inde durum bu şekilde olduğunu belirtti. nedeni ise büyük şehirlerde ufak tefek tıklamaların kaçınılmaz olduğunu belirtti ve benim aracıma alınmayacak bir araç değil dedi. yani hata sayılacak şeyler olmadığını söyledi. bu ara yeni kasalarından almayı düşünüyorum. düşünürsen aracım lpg li ve bütün bakımları tam. piyasası neyse o fiyattan. ha bu arada bi tavsiye sıfırı 49300 gibi bi rakam gücünüz yeterse kaçırmayın çünkü yakın zamanda zamlanacağını söylediler. yok illa 2. el düşünürseniz mesaj atarsınız.

beylerbeyi' Alıntı:
celikumit hocam 2008 model elegance civic sahibiyim. ankarada görev yapıyorum. aracımı alalı 5-6 ay oldu ve çok memnunum. 2 kazası görünüyor. biri 700 biri 6000 gibiydi sanırım. alırken vardı. ustama gösterdim. bu araçların %80 inde durum bu şekilde olduğunu belirtti. nedeni ise büyük şehirlerde ufak tefek tıklamaların kaçınılmaz olduğunu belirtti ve benim aracıma alınmayacak bir araç değil dedi. yani hata sayılacak şeyler olmadığını söyledi. bu ara yeni kasalarından almayı düşünüyorum. düşünürsen aracım lpg li ve bütün bakımları tam. piyasası neyse o fiyattan. ha bu arada bi tavsiye sıfırı 49300 gibi bi rakam gücünüz yeterse kaçırmayın çünkü yakın zamanda zamlanacağını söylediler. yok illa 2. el düşünürseniz mesaj atarsınız.
pm attım hocam

celikumit' Alıntı:
mezbele' Alıntı:
bende 2010 honda civic var hocam 3 adette ufak kazası, 1 kaza çok hafi sağ arka kapı kaskodaki tamir ücreti 750 tl, 2. kaza tamponunda hafif bir girinti ve bagaj kapağında ufak bir boya atması masraf 1700 tl ,

2010 düşünmüyorum hocam teşekkürler, sen 40 binden aşağı istemezsin o kadar da vermek istemiyorum araca,
belki diyeceksin 35000 verip 40 bin niye veremem diyorsun,
niyetim 32000 bine kadardı ama temiz kafama göre bulursam 35000 bine kadar düşünüyorum.
kazalı olması devantajmı avantajmı benim için eşim peşin peşin söyledi ben en az 2-3 defa çarparım öğrenene kdar,
çarpmayacak olsada şartlamış kendini hazır kazalı mı alsam :D
:) hocam ben çok memnunum satmayı düşünmüyorum, aklınızda olsun 2010(2009 un son 4 ayı) modellerin bir bölümü vergi indirimi olduğu zaman alınmıştır misal ben 41 e almıştım elegansı, pazarlıkta aklınızda olsun , umarım gönlüne göre bir araç bulursun.

okanformula' Alıntı:
celikumit' Alıntı:
tecrübeleri olan yokmu arkadaşlar,
araç almış olanlar bilir. çok karın ağrıtan bir süreçtir bu.
ve bende karın ağrıları arttı :D

Hocam tramerde fazla fiyat çıkması arabayla da alakalı, sigorta firması ile de alakalı. Bende ford focus var. Kaskodan arabanın sağ ön çamurluğun sacını değiştirtdim. Normal fiyat 300-400 olması gerekirken, ford servisi 800 lira çıkardı. Bende eywallah dedim. Nasılsa kasko karşılıyor dedim. Ancak adamlar vermeye pek yanaşmasa da 800 liralık faturayı aldım sakladım. 3-4 ay sonra çamurluk değişmesi tramerde 1500 lira çıktı. Tabi aradım sigorta şirketi böyle böyle elimde faturam var dedim 10 dk sonra tramerde kaza kaydı 800 tl ye düştü.

Yani gördüğün gibi hocam aslında 300-400 liralık bi iş, farketmesem 1500 lira olarak gözükecekti tramerde. Diğer hocalarımında dediği gibi, arabanın yürüyenin de bi şey yoksa al arabaya. Nihayetinde araba sokakta duruyo. 4 yıl boyunca sende sokakta yaşasan seninde dış görünüşünde değişiklikler olur :D :D

:puhaha:

civic kullanıcılarına bir sorum oalcak,
baktığım araçların yaşı itibari ile birçoğu 100 bin sınırına yakın araçlar, bu araçlar serviste 100 bin bakımlarının yaklaşık maliyeti konusunda bilgi verebilirlermi

Normal bakımın yanında bujiler değişiyo hocam. Fiyatını bilmiyorum, tahminim 600- 700 TL. En iyisi sevisi arayıp, "2008 model Honda Civic Elegance aracımın 100.000 bakımının maliyetini öğrenmek istiyorum" diye sormak.

unknownrealmman' Alıntı:
Normal bakımın yanında bujiler değişiyo hocam. Fiyatını bilmiyorum, tahminim 600- 700 TL. En iyisi sevisi arayıp, "2008 model Honda Civic Elegance aracımın 100.000 bakımının maliyetini öğrenmek istiyorum" diye sormak.

tavsiyen sonucu servisi aradım aldığım rakamı paylaşayım belki faydası olan arkadaşlar olur,
yaklaşık 1000Tl lik bir masraf dan bahsettiler 100 bin bakımı için,
ekspertiz içinde 200 TL

Hay maşallah diyorum o fiyata. Pazarlık + bulunduğunuz bölgede başka servis(ler) varsa onlara da sormak lazım.
3-4 ay sonra ben de 100.000 bakımına giricem, kredi kartında yer açmaya başlasak iyi olcak sanırım :)

ümit hoca bu hasar kayıtlarına turkiye.gov.tr den mi bakıyorsun yoksa sms ile mi

Diğer arkadaşlar da cevap verecektir son ilan örneğinize ama, ben şahsen şu araç iyi bu araç kötü diyemem. Daha birkaç gün önce bu forumda arkadaşımızın birisi polisin pert kaydı olan bir aracı kendine satmaya çalışmasından bahsediyordu. Araç ilanda, görünümde, hatta serviste problemsiz görünebiliyor. Nakliye esnasında tırdan düşen, hasar gören araçların servisler tarafından bakımları yapıldıktan sonra sıfır araç olarak satıldığına şahit olduk maalesef.
Neyse aracınız 39.000 TL yaklaşık. 42.000 TL'ye yeni kasa Civic satıyo hocam bayiler.

unknownrealmman' Alıntı:
Diğer arkadaşlar da cevap verecektir son ilan örneğinize ama, ben şahsen şu araç iyi bu araç kötü diyemem. Daha birkaç gün önce bu forumda arkadaşımızın birisi polisin pert kaydı olan bir aracı kendine satmaya çalışmasından bahsediyordu. Araç ilanda, görünümde, hatta serviste problemsiz görünebiliyor. Nakliye esnasında tırdan düşen, hasar gören araçların servisler tarafından bakımları yapıldıktan sonra sıfır araç olarak satıldığına şahit olduk maalesef.
Neyse aracınız 39.000 TL yaklaşık. 42.000 TL'ye yeni kasa Civic satıyo hocam bayiler.

haklısın hocam,
işin aslı bu fiyatda çıkmama lazım, eşim acemi yeni öğrenecek, peşin peşin söyledi bir kaç defa çarparım :D
çarpacakta belki,
araba hastalık biraz imkanlarım doğrultusunda en iyisini istiyorum.

Geri