2010 KPSS’de yeni bir skandal daha!

Kodla Büyü

samsat86

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2010’daki KPSS’de kopya çekildiği ve sınav sorularının önceden dağıtıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma dosyasındaki Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporunda çarpıcı bilgilere yer verildi.
Hürriyet’in haberine göre, skandalın merkezindeki Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği’nde çalışanlar üzerinden yüklü miktarda para transferleri yapıldı.

Kul hakkını bir süreliğine unutanlar.. Allah sizi ıslah etsin.. Acaba o yıl sizin yüzünüzden atanamayan ve ailesiyle sıkıntı yaşayan, hayalleri mahvolan insanların hakkını nasıl ödeyeceksiniz?

dengem' Alıntı:
Kul hakkını bir süreliğine unutanlar.. Allah sizi ıslah etsin.. Acaba o yıl sizin yüzünüzden atanamayan ve ailesiyle sıkıntı yaşayan, hayalleri mahvolan insanların hakkını nasıl ödeyeceksiniz?

:+1:

Kul hakkını biraz zor öderler, bunlar ve kul hakkı yiyen herkes.

Burada ellerine fırsat geçince istedikleri her şeyi yapabileceklerini zannediyorlar. Ama öbür tarafı düşünen yok maalesef.

Bir cacık çıkacağını sanmıyorum. Savcı emriyle yasaya aykırı olduğu halde tüm delilleri yaktılar. Daha geçen gün böcek davasında adli emanette böcekler kayboldu. Her yerde pusuya yatmış sırtlan kümeleri var hala afyonlanmış şekilde gizliden gizliye işlerine devam ediyorlar.

geç gelen adalet adalet değildir. bu soruştuma bence göstermelik yapılıyor. bu hükümet sadece fetullah gülen cemaatine mi kıyak çekti. diğer cemaatler nemalanmıyormu sanıyorsunuz. akp belediyleri parsel parsel satıyor. bir cemaat kul hakkı yiyorsa ben o cemaate cemaat demem. doğuda aşiretler neyse batıdada cemaatler aynıdır.

kısır döngü;
--sorular çalınmış görüyonmu aaaa terbiyesizler
++kim çaldırmış kim izin vermiş
-- ee kem küm
---
-- ee kem küm
---
-- ee kem küm
---
-- ee kem küm
---

atandım2014' Alıntı:
inlerine giriliyor :+1:
yav he he, kendini kandır sen. zamanında niye girilmemişti? yani 2010 yılında kopya çekildiği kesinleşince neden bişey yapılmamıştı? binlerce kişinin hakkı yenirken neden olayın üstü örtüldü de şimdi inlerine giriliyor?

.zamanında bu durma göz yumuldu.... Göz yumanlar da bu suça bu iğrençliğe ortak olmuş sayılırlar...

atandım2014' Alıntı:
2010 yılında bu olayın üstü örtüldü. bu olayın üstünü örtenleri araştırırsan kime çalıştıklarını görürsün. zamanında hesabı sorulmadı diye eleştiriyorsun ama şimdi üzerine gidilmesini sevinmiş gibi değilsin. :D
2010 yılında ilk yakalanan eleman soruların kendisine maille bir arkadaşı tarafından gönderildiğini söylemişti zaten. karşılıklı çıkar ilişkisi olmasaydı bu olayın üstünü kimse örtemezdi. TV dizilerini bile eleştiren Erdoğan, bu olayın üstünün örtülmesine nasıl göz yumar? üzerine gidilsin tabi, ama zamanında. öküz öldü ortaklık bitti den sonra değil. binlerce kişinin hakkı yendikten sonra değil.

Kürşat_58' Alıntı:
doğuda aşiretler neyse batıdada cemaatler aynıdır.

Değerli Hocam, işin siyasi kısmına bir şey söylemiyorum. İşin dini boyutu ve kul hakkı boyutunu düşününce; bütün cemaatler hakkında böyle bir söz sarfedebilmeniz için bütün cemaatleri hakkıyla tanımış olmanız gerekiyor. Acaba bütün cemaatleri tanıma fırsatı buldunuz mu?

Bir memleketteki birkaç insandan zarar görünce, o şehirdeki bütün insanları aynı gibi düşünüp, şehir hakkında bir yargıda bulunmak diğer insanlara haksızlık olur. Böyle bir genelleme yapmaya ne gerek var ki? Ya da böyle bir genelleme yapmanın kime ne faydası var?

- 2010 Kpss faciasının baş şüphelisinin(Baki S.) 4-5 defa ifadesini değiştirmesi,
- soruların bulunduğu iddia edilen bilgisayar ile ilgili, Jandarma, Emniyet ve Tübitak'ın biribirnden farklı 3 rapor vermesi..
-Ne tesadüf ki soruların içinde olduğu 3227.pdf dosya adının; 100 ve üzeri net yapan ve kopyayla suçlanan 3227 şüpheli sayısıyla aynı olması.
-Önce soruların hotmailden gönderildği iddia edildi. Hotmail ve jandarma raporu iddiayı çürütünce Flashtan gönderildi iddiasıyla soruşturmanınyapılması...
-2010 dan sonra 5-6 defa Kpss olayının soruşturulması ile ilgili muhalefetin verdiği önergeyi hükümetin her defasında reddetmesi. Daha aklıma gelmeyenler..

Bunlar hiç de normal gelmiyor bana...

- 2006 yılından beri yaklaşık 28 bin kişinin KPSS'siz kamuya girdiği iddiası. çıt yok...
- VİP torpille yüzlercesinin nerelere girdikleriyle ilgili ispatlı belgeler var. Çıt yok

Yapanlar kimse hukuk içerisinde sağlam delillerle bulunup yargılanmalıdır.

Haksız bir şekilde belli makamlara gelenler(Kim olursa olsun) bu dünyada hukuk karşısında vermeli, nasılsa öbür tarafta büyük mahkemede hesabını verecekler..

maksat adaleti sağlamak olmayan sadece bi kesime biz istesek yaparız mesajı verilen bir adalet anlayışı..o zamanlar milyonlarca insanın hakkı yendi basın her yerde kopye iddaaları söylendi yok denildi...ne olcak haksız yere o konuma gelenler ve hakkı yenilen mağdur olanlar...

atandım2014' Alıntı:
iktidardan bağımsız ajanda tutanlar bu işin üzerini örttü, delilleri imha ettirmeye çalıştı. 17 aralık olmasa biz hala birilerini cemaat sanacaktık.

Aynen katılıyorum.17 Aralık olmasa biz hala birilerini ADAM sanacaktık. :alkis:

ct442002' Alıntı:
- 2010 Kpss faciasının baş şüphelisinin(Baki S.) 4-5 defa ifadesini değiştirmesi,
- soruların bulunduğu iddia edilen bilgisayar ile ilgili, Jandarma, Emniyet ve Tübitak'ın biribirnden farklı 3 rapor vermesi..
-Ne tesadüf ki soruların içinde olduğu 3227.pdf dosya adının; 100 ve üzeri net yapan ve kopyayla suçlanan 3227 şüpheli sayısıyla aynı olması.
-Önce soruların hotmailden gönderildği iddia edildi. Hotmail ve jandarma raporu iddiayı çürütünce Flashtan gönderildi iddiasıyla soruşturmanınyapılması...
-2010 dan sonra 5-6 defa Kpss olayının soruşturulması ile ilgili muhalefetin verdiği önergeyi hükümetin her defasında reddetmesi. Daha aklıma gelmeyenler..

- 2006 yılından beri yaklaşık 28 bin kişinin KPSS'siz kamuya girdiği iddiası. çıt yok...
- VİP torpille yüzlercesinin nerelere girdikleriyle ilgili ispatlı belgeler var. Çıt yok

Haksız bir şekilde belli makamlara gelenler(Kim olursa olsun) bu dünyada hukuk karşısında vermeli, nasılsa öbür tarafta büyük mahkemede hesabını verecekler..

Hocam bu dediklerinizi o günlerde dile getiren o kadar çok kişi oldu ki. Ama devletin üst düzeyindeki insanlar "buna kargalar güler" diye aşağıladı. Nerden nereye?

ct442002' Alıntı:

:+1: :+1:

denizlerb' Alıntı:
atandım2014' Alıntı:
inlerine giriliyor :+1:
yav he he, kendini kandır sen. zamanında niye girilmemişti? yani 2010 yılında kopya çekildiği kesinleşince neden bişey yapılmamıştı? binlerce kişinin hakkı yenirken neden olayın üstü örtüldü de şimdi inlerine giriliyor?
kimin goril olduğu ötede belli olur...

biltek01' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
geç gelen adalet adalet değildir. bu soruştuma bence göstermelik yapılıyor. bu hükümet sadece fetullah gülen cemaatine mi kıyak çekti. diğer cemaatler nemalanmıyormu sanıyorsunuz. akp belediyleri parsel parsel satıyor. bir cemaat kul hakkı yiyorsa ben o cemaate cemaat demem. doğuda aşiretler neyse batıdada cemaatler aynıdır.

Güzel kardeşim sen mhp zamanında yapılan yolsuzlukları hatta ihanetleri anlatsana biraz :) işin gücün akp ve ebs ye çamur atmak, önce kendi evinin önünü süpür, sonra başkasına laf at. Türkiye kuruldu kurulalı en büyük krizi 3 lü koalisyon zamanında yaşamıştır. Bunu tabi yeni nesil hatırlamıyor şu anda.

Sanırım iktidarı eleştirenler ki mutlaka eleştrilmeli, oy verdikleri partilerin her türlü pisliği yapmalarını meşru görüyorlar, yoksa hala milletten oy alıyorlarsa problem kimde?

Kpss konusunda o zaman işin üzerine gidilmeliydi daha güzel olurdu. Cidden, Kpss yokken neye göre atama yapılıyordu?
MHP de koray aydın yolsuzluk yaptı diye 22 suçtan dolayı yüce divana gönderildi. aslında koray aydının kendisi yüce divana gitmek istedi. yüce divan bu 22 dosyayı inceledi bunun 18 tanesini soruşturmaya bile gerek görmedi ve diğer 4 davadan da berat etti. senin bildiğin yolsuzluk varsa araştıralım. şimdi ben akp nin kileri saysam mı diye düşünüyorum. aceba yüce divandan kaçanları mı anlatsam hani yüzün kızarırı mı?
bizde yanlış kimden gelirse gelsin biz o yanlışı sizin gibi saklayacak adamlardan değiliz.

zeguj' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
doğuda aşiretler neyse batıdada cemaatler aynıdır.

Değerli Hocam, işin siyasi kısmına bir şey söylemiyorum. İşin dini boyutu ve kul hakkı boyutunu düşününce; bütün cemaatler hakkında böyle bir söz sarfedebilmeniz için bütün cemaatleri hakkıyla tanımış olmanız gerekiyor. Acaba bütün cemaatleri tanıma fırsatı buldunuz mu?

Bir memleketteki birkaç insandan zarar görünce, o şehirdeki bütün insanları aynı gibi düşünüp, şehir hakkında bir yargıda bulunmak diğer insanlara haksızlık olur. Böyle bir genelleme yapmaya ne gerek var ki? Ya da böyle bir genelleme yapmanın kime ne faydası var?

ben çok cemaat tanıdım büyük oranda cemaatler akp için yapılan toplantıları tarih saat olarak veririm kimler katılmış kaç gün sürmüş. rant bekleyen cemaatlerin fetullah gülen cemaati ile bir farkı yok.

Geri