2013 İl Dışı Adana İsteyecekler

Kodla Büyü

pureheart

Aktif Üye
İl dışında özellikle ilk tercihlerde Adana isteyecek arkadaşlar puanlarını yazabilirler mi acaba?

bende adanan gitmeyi düşünüyorum. il dışındada sıramatik olsa yerime gelirdin. seyhan dayım. 82 puanla antalya istiyeceğim.

65 puanla isteyeceğim ama gelmez diye bekliyorum. önümüzde 3 yıldır bekleyenler var... böte

serdar hiç belli olmaz 2011 de 15 tane yer açılmıştı 68 le kapattı sanırım 30 ve üzeri yer açılırsa şansın yüksek bence.

rıdvana söyleyimde adanayı yazsın maho sıcak diyolar iyi diyolar ;) :puhaha: ben yazamiciiiim hadi gene iyisin yırttın :p

arkadaşlar adana il dışı açılan okullara baktım, il içinde açtıkları okulların bir çoğunu açmamışlar üstelikte il içinde o okullara atama olmuşmu diye onlarıda inceledim olmamış, yani il içinde açılan okullar il dışında açılmamış.

adana isteyecek olanlara yardım edebilirim.

Adana merkezdekilerin merkezle alakası yok ki :verymad: merak ettim biz imama hatip lisesi ve anadolu lisesi yazabiliyor muyuz BÖTEci olarak?

il içinde çok güzel okullarda boşaldı ama o okulları açmamışlar il içinde tercih edilmeyen kenarda kköşedeki okulları il dışına açmışlar

merak ettiğim hiç meslek lisesi görünmüyor bize adanada kaçtane açık var.tefci arkadaşlar bakabilirler mi?

hastasıyız dede' Alıntı:
arkadaşlar adana il dışı açılan okullara baktım, il içinde açtıkları okulların bir çoğunu açmamışlar üstelikte il içinde o okullara atama olmuşmu diye onlarıda inceledim olmamış, yani il içinde açılan okullar il dışında açılmamış.

adana isteyecek olanlara yardım edebilirim.
hocam seyhan, yüreğir ve sarıçam'da açılan okullardan bildiklerini yorumlayabilirmisin. çukurova ilçesine uzaklıkları, ulaşım, çevre bilgisi falan.

pureheart' Alıntı:
il içinde çok güzel okullarda boşaldı ama o okulları açmamışlar il içinde tercih edilmeyen kenarda kköşedeki okulları il dışına açmışlar

merak ettiğim hiç meslek lisesi görünmüyor bize adanada kaçtane açık var.tefci arkadaşlar bakabilirler mi?
merkezde çok boş okul vardı ihtiyaç listesinde hocam, demekki yeni atamalar ve eş durumundan geleceklere il dışından daha çok önem veriliyor.
meslek lisesi 1 tane açılmış

yukarıda gördüğüm okullardan bildiklerimi ve tanıdıklarımı anlatayım.
YÜREĞİR İLÇESİ
1. yakapınar peyami safa merkeze 27 km aslında adananın Ceyhan ilçesi ama nedense merkezde gösteriliyor.
2. Mehmet ali yılmaz ortaokulu benim bulunduğum okuldu bu sene il içinden başka okula geçtim, birbirinden harika idareciler ve harika bir öğretmen ortamı var lab ta çalışan 14+1 pc var hepsi formatlı programlar kurulu, deep freez kurulu, sınıf öğrenci sayıları 10-30 kişi arasında, şehir merkezinde. yalnız bulunduğu muhit ve öğrenci profili çok kötü, adananın en belalı mahallelerinden biridir.
3. Anadolu ortaokulu yine şehir merkezinde ve adananın en belalı mahallelerinden biridir, idare sert ve disiplinli, bir bt öğretmeni var siz 2. olursunuz
4. cumhuriyet ortaokulu şehir merkezine yukarıda saydığım okullardan daha yakın muhit ve öğrenci profili yukarıdakilere göre daha iyi, büyük bir okuldur.

ben yüreğirde olduğumdan en iyi bildiğim okulları yorumladım, aşağıyada muhit, öğrenci profili ve merkeze yakınlığına göre en iyi okuldan başlayarak sıralama yapıyorum.

SEYHAN İLÇESİ
1. akkapı şehit kemal yüzgeç ortaokulu
2. fatih terim lisesi
3. osman gazi ortaokulu
1,2,3. maddelerde saydığım okullar aynı bölgededir, öğrenci profilleri iyi şehir merkezine yakındır.
4. seyhan sakarya ortaokulu şehir merkezine en yakın okuldur, seyhandaki okullar arasında öğrenci profili kötüdür.
yukarıda saydığım okullarda merkezde olan erişimde sıkıntı çekmeyeceğiniz okullardır.
öğrenci profilleri yüreğirdeki okullara nispeten daha iyidir.

diğer okulları bilmiyor ve tanımıyorum.

allah herkesin gönlüne göre versin, hakkınızda hayırlı olsun arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• adana2.jpg
    adana2.jpg
    137.9 KB · Görüntüleme: 1,550
sanalbey 138
gokcen01 83
spiegel 81
pureheart 72
hayaletxxx 71
s_rd_r 65

@hastasıyız dede, hocam çok teşekkürler okullar hakkındaki bilgiler için. sarıçamdaki okullar nasıl yüreğirdekilerle kıyaslarsak bilgisi olan varmı.

ben sarıçam da çalışıyorum arkadaşlar...şehir merlkezine özelliklede çukurova tarafına çok uzak.tam 1 saatiniz yolda geçiyor.ben oyüzden sarıçamdan ev kiraladım.ama burdada hiç bir sosyal aktivite yok..atada idare sıkıntılı,öğrenci mevcutları kalabalık...ayrıyeten orası ilkokul, dönüşüm yapılmadı,yapılacak okul belli orada yeni açıldı lab yok, artı ataya göre şehirden daha uzak.akif palallı, osmangazi imam hatip buralarda çok uzak,hem şehir merkezine hemde sarıçam merkeze uzak yerler.çeaş sofuşlu birazdaha diğer okullara göre yakın...

sarıçam hakkında çok fazla bilgim yok, ama bildiğim kadarı ile sarıçam kalabalık, dağınık ve biraz daha uzak.
önceliğiniz şöyle olsun derim,
1.seyhan
2.yüreğir
3.sarıçam.
yüreğir ve seyhan derken size ismini verdiğim okulları kastediyorum size isminden bahsetmediğim okulları araştırırsınız artık, birde yüreğir derken yakapınar hariç o çok uzak.

arkadaşlar adanada çok kötü okullar açılmış seyhandaki okullar hep kötü mahallerde

sanalbey 138
conem 109
gokcen01 83
spiegel 81
pureheart 72
hayaletxxx 71
regulus11 66
s_rd_r 65

@hastasıyız dede hocam çok makbule geçti sağolasın. Mehmet ali yılmaz ortaokulu'nda çalışma ortamınız ve mesai saatleriniz nasıldı hocam, kaçta çıkıyordunuz (ikili öğretim sanırım), kaç saat ekders alabilirim rehber öğretmen olmazsam.

buarada puanımı bende ekleyeyim 111 TEF 8)

regulus11' Alıntı:
sanalbey 138
conem 109
gokcen01 83
spiegel 81
pureheart 72
hayaletxxx 71
regulus11 66
s_rd_r 65

Öğretmenim ben atama istemiyeceğim. Beni listeden çıkarabilirsin :+1: çalıştığım yerde devam

cagdas' Alıntı:
@hastasıyız dede hocam çok makbule geçti sağolasın. Mehmet ali yılmaz ortaokulu'nda çalışma ortamınız ve mesai saatleriniz nasıldı hocam, kaçta çıkıyordunuz (ikili öğretim sanırım), kaç saat ekders alabilirim rehber öğretmen olmazsam.

buarada puanımı bende ekleyeyim 111 TEF 8)
btr ye gerek yok hocam dersimiz 2 saat olduktan 3 bt normu var okulda 60 küsürde ders vardı, biz 2 bt ci idik ben gittim 1 kaldı, diğer öğretmenimizde geçici müdür yardımcılığı yapıyor. ben btr değildim 2 gün 5-6 lar için öğlen,3 gün 7-8 ler için sabah okula gidiyordum. dediğim gibi okul müdürü, müdür baş yardımcısı ve 2 müdür yardımcımız benim 9 yıllık öğretmenlik hayatımda gördüğüm en güzel idarecilerdi,hatta müdür bey ben tayin isterken seni bırakmam dedi sağolsun tayinden sonra telefonla aradı tebrik etti hayırladı, bunu yapacak kaç idareci varki türkiyede. öğretmen arkadaşlarlada ortam çok güzeldi, sürekli halısahada maç yapardık. tek kötü yanı öğrenciler, biraz serseri tipliler.

Geri