2013 İL DIŞI TRABZON İSTEYECEKLER BURAYA!

Kodla Büyü
Arkadaşlar il dışından gelecekseniz il merkezini düşünmeyeceksiniz:)) Bana göre okulun sahile olan yakınlığı daha önemli. Sahil ilçelerinde yaşayıp oraya gidiş-geliş yaparsınız. Bunlar içerisinde bana göre en avantajlısı Tonya Anadolu Lisesi...

hafta sonu olduğu için ne okullardan bilgi alabiliyoruz, ne de ilçe milli eğitimden :x okullarla ilgili kafamdaki sorulara cevap bulunca elbette burda paylaşacağım tercihlerimi:)
ama geçen yıl trabzonda hiç açık göstermediği için geçen yıl tercih yapmayan ve puanı benden yüksek olan çok kişi olduğunu düşünüyorum. keşke onlara da ulaşabilsek. ama ben yine de sadece trabzondaki okulların hepsini yazacağım olmazsa da olmasın yapacak bişey yok.şimdilik düşüncem boyle.hakkımızda hayırlısı...

Yes_im hocam benim çıkmadı tayin. Ama olduğum okuldan memnunum zaten çok dert etmiyorum. Bu sene sıra tayini yapmadılar. O kötü oldu bizim için. Köy okullarından ziyade ilçe merkezinde yer alan okulları yazmanızı tavsiye ederim. Ulaşım daha rahat olur sizler için....

Açılan okullar bunlar mıymış yani. Tercih yapmıyorum arkadaş şimdiki okulum bunlardan daha yakın memleketime. :D Yeşim sen güçlü bi rakipsin zaten, hele bi yerleş de bizim önümüz açılsın :) Tercih yapacaklar için hakkınızda hayırlısı osun...

yes_im' Alıntı:
hafta sonu olduğu için ne okullardan bilgi alabiliyoruz, ne de ilçe milli eğitimden :x okullarla ilgili kafamdaki sorulara cevap bulunca elbette burda paylaşacağım tercihlerimi:)
ama geçen yıl trabzonda hiç açık göstermediği için geçen yıl tercih yapmayan ve puanı benden yüksek olan çok kişi olduğunu düşünüyorum. keşke onlara da ulaşabilsek. ama ben yine de sadece trabzondaki okulların hepsini yazacağım olmazsa da olmasın yapacak bişey yok.şimdilik düşüncem boyle.hakkımızda hayırlısı...
senden puanı yüksek olan kişi olduğunu düşünmüyorum yeşim hocam. tek rakibim sensin :)

TR61' Alıntı:
Yes_im hocam benim çıkmadı tayin. Ama olduğum okuldan memnunum zaten çok dert etmiyorum. Bu sene sıra tayini yapmadılar. O kötü oldu bizim için. Köy okullarından ziyade ilçe merkezinde yer alan okulları yazmanızı tavsiye ederim. Ulaşım daha rahat olur sizler için....

sıra tayini nasıl oluyor ? hocam kaç puanınız vardı? aslında geçen yıl il dışı hiç açılmamış bu yıl k de büyük ilerleme, dimi o kadar okul var ki insan hangisini seçeceğini şaşırıyor...tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Eslivya' Alıntı:
Açılan okullar bunlar mıymış yani. Tercih yapmıyorum arkadaş şimdiki okulum bunlardan daha yakın memleketime. :D Yeşim sen güçlü bi rakipsin zaten, hele bi yerleş de bizim önümüz açılsın :) Tercih yapacaklar için hakkınızda hayırlısı osun...

Neden Eslivya hocam beğenmediniz mi ? tabi siz rize de olunca memleket hasreti nedir bilmezsiniz :) bu arada senin kaç puanın var olsun sen de tercih yap az değil 6 tane okul var hepsine ben gidemem ki :p

adige_emrah' Alıntı:
yes_im' Alıntı:
senden puanı yüksek olan kişi olduğunu düşünmüyorum yeşim hocam. tek rakibim sensin :)
sözümü yineliyorum puanı benden yüksek olan çok kişi olduğunu düşünüyorum, bu arada adımı neden teşhir ediyorsunuz :)

Sıra tayini yazdığımız okullarda puan sıralamasına giriyoruz. Eğer il dışına birisi giderse veya il içinden başka bir okula giderse gidenin yerine geçme şansımız oluyordu. Bu sene o şansı vermediler bize Yeşim hocam:))) bu formdaki en güçlü adaysınız:) herkes sizden çekiniyor:)))

TR61' Alıntı:
Sıra tayini yazdığımız okullarda puan sıralamasına giriyoruz. Eğer il dışına birisi giderse veya il içinden başka bir okula giderse gidenin yerine geçme şansımız oluyordu. Bu sene o şansı vermediler bize Yeşim hocam:))) bu formdaki en güçlü adaysınız:) herkes sizden çekiniyor:)))

o zaman sıra tayini ekstra bir hak mı? okullara tercihlere de zaten puan sıralamasına göre yerleşmiyorlar mı?? il dışı veya diğer atamalarda da var mı sıra tayini?? siz boyle soyleyince şimdi ben de kendimden çekinmeye başladım :shock:

Yok hocam ildışı öyle bir seçenek yok...Mesela ben A okulunu listeme yazdım. A okulunda norm 2 mevcut öğretmen 2. Oraya atanma şansım yok. Ancak o iki kişiden birisi giderse otomatik olarak benim oraya atanmam gerekiyor sıra tayininde. Bu sene ne yaptıklarını anlamış değilim. Sıra tayini yapmadılar bu sene...

şaka şaka 79 puanım var :)
Açılan yerler çok uzak evime. İstemeyi düşünmüyorum.

hocam ben şunu anladım il dışında istersen 10 yıl kal, sana yine uzak yerler açılacak, şu an ki durumda doğu görevi bitmiş olana da bitmemiş olana da aynı okul açıldı, en azından il içi şansımız doğar, ben de sadece trabzon yazacağım çıkacağından değil ama yine de şansımı denemek istiyorum, bildiğiniz gibi geçen yıl trabzon hiç açmadı vs vs...neyse hakkımızda hayırlısı,

yes_im' Alıntı:
hocam ben şunu anladım il dışında istersen 10 yıl kal, sana yine uzak yerler açılacak, şu an ki durumda doğu görevi bitmiş olana da bitmemiş olana da aynı okul açıldı, en azından il içi şansımız doğar, ben de sadece trabzon yazacağım çıkacağından değil ama yine de şansımı denemek istiyorum, bildiğiniz gibi geçen yıl trabzon hiç açmadı vs vs...neyse hakkımızda hayırlısı,
hocam senden yüksek puanlı şimdilik yok ilk tercihin % 99 gelir. buna emin ol. inşallah senin için hayırlısı olur. bende senin tercihlerine göre tercih yapacam nede olsa benden puanın yüksek :) :D

Yeşim ile Emrah?
Görev yaptığınız yerler nereler?
Veya herkese sorayım tayin isteyecek olanlar nerelerde görev yapıyorlar?

Hayırlı olsun şimdiden.
Bende zorunlulara isteyebiliyorum ama Şuan zorunlu görev yaptığım yer rahat. Bitireyim veya daha ileriki senelere inşAllah merkez açılır.

yes_im' Alıntı:
Eslivya' Alıntı:

Neden Eslivya hocam beğenmediniz mi ? tabi siz rize de olunca memleket hasreti nedir bilmezsiniz :) bu arada senin kaç puanın var olsun sen de tercih yap az değil 6 tane okul var hepsine ben gidemem ki

Okulları tek tek incelemedim ama dediğim gibi şuan bulunduğum okulla ilgili bi problemim yok. Yine ancak haftasonları Trabzon merkeze gidip gelebileceğim bi okul yazmak gereksiz olur benim için. Senin durum farklı ciğerim. Sen yaz da geliver bu taraflara. :) An itibariyle 52 puancığım var.

Okulları tek tek incelemedim ama dediğim gibi şuan bulunduğum okulla ilgili bi problemim yok. Yine ancak haftasonları Trabzon merkeze gidip gelebileceğim bi okul yazmak gereksiz olur benim için. Senin durum farklı ciğerim. Sen yaz da geliver bu taraflara. :) An itibariyle 52 puancığım var.
Allah arttırsın :wink:

wertbono' Alıntı:
Abi ben araştırdım okulları:D hiçbiri güzel değil bence. ama yazılabilir okullar var. çaykara uzak merkeze ama okulu çaykara merkezde ve güzel okul. Tonya daki okul merkezde ama tonya uzak merkeze. sürmenedeki okul sürmene merkeze 55km civarında. Araklıdaki araklıya 33 km uzaklıkta:) yani anlayacağınız okullar kötü yine de karar sizin tabii ki

Sürmenedeki okul Trabzon' a 45 km, Sürmeneye 15 km gözüküyor sitesinde. :alkis: İLCİNİZE

Geri