2013 Mersine il dışı tayin isteyecek arkadaşlar

Kodla Büyü
fatih22222' Alıntı:
ya arkadaşlar mebbisde şartlarınız tutmasada işlemimiz onaylanırmı yani tercihler kaydedermi ?
sistem kaydedebilir şart durumuna göre ama, ilçe-il reddeder. Tabi tutmasa da dediğiniz şartın ne olduğu da önemli

KöfteHoRr' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:
ya arkadaşlar mebbisde şartlarınız tutmasada işlemimiz onaylanırmı yani tercihler kaydedermi ?
sistem kaydedebilir şart durumuna göre ama, ilçe-il reddeder. Tabi tutmasa da dediğiniz şartın ne olduğu da önemli

ben şuanda asker öğretmenim hala ama başvuru yaptım ve askerlik süresi askerliğin bittikten sonra sayılıyor ya ona rağmen ben başvurdum asker öğretmenlikle birlikte 3 sene oluyor benim ondan dedim...Senin varsa bir bilgin sana zahmet bi paylaş :D

fatih22222' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:

ben şuanda asker öğretmenim hala ama başvuru yaptım ve askerlik süresi askerliğin bittikten sonra sayılıyor ya ona rağmen ben başvurdum asker öğretmenlikle birlikte 3 sene oluyor benim ondan dedim...Senin varsa bir bilgin sana zahmet bi paylaş :D
Asker öğretmenliği kdronun bulunduğu ilde yapıyorsan 3 yıllık süreye dahildir, o yüzden isteyebilirsin zaten.

fatih22222' Alıntı:
mu_korkmaz' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:
59 puanım var mersin ve bütün ilçeleri yazmayı düşünüyorum...
kardeş bana da iyi bir yer bak ben de geleyim olmaz mı?

kardeşim akdeniz ilçesinde açılan okullar en sorunlu okullar diyebilirim ama diğer ilçelerdeki bunlara göre daha normal okullar :D

akdeniz ilçesinde normal bir okul bulabileceğinizi sanıyor musunuz :):) bence zor

geçen sene mersin 1 kontenjan bilişimden ayırmıştı. o da Kazanlıdaki bir meslek lisesiydi. okula 2 defa gittim büyük bir heyecanla çıkma olasılığı yüksek diye :D. bir de baktım ki 186 puanlı bir bilgisayar öğretmeni gelmiş :D bu arkadaşta geçen seneki iller arası atamalarda en yüksek puanlı kişiymiş, sonradan meb in yayınladığı bilişim alanındaki geneli listede

bu sene bayağı okul var ortaokul bölümlerinde. ben de TEF mezunu olarak mersinde sadece 3 meslek lisesi görünüyor. biri kazanlıdaki aynı okul, biri Gülnar biri mut ilçesinde. BÖTE mezunu arkadaşlar daha şanslı TEF lilere göre ;) benim de puanım 133 şuan, geçen seneki olayı görünce pek umudum da yok hani :verymad: hayırlısı diyelim....

Re: Ynt: 2013 Mersine il dışı tayin isteyecek arkadaşlar

yunkul' Alıntı:
geçen sene mersin 1 kontenjan bilişimden ayırmıştı. o da Kazanlıdaki bir meslek lisesiydi. okula 2 defa gittim büyük bir heyecanla çıkma olasılığı yüksek diye :D. bir de baktım ki 186 puanlı bir bilgisayar öğretmeni gelmiş :D bu arkadaşta geçen seneki iller arası atamalarda en yüksek puanlı kişiymiş, sonradan meb in yayınladığı bilişim alanındaki geneli listede

bu sene bayağı okul var ortaokul bölümlerinde. ben de TEF mezunu olarak mersinde sadece 3 meslek lisesi görünüyor. biri kazanlıdaki aynı okul, biri Gülnar biri mut ilçesinde. BÖTE mezunu arkadaşlar daha şanslı TEF lilere göre ;) benim de puanım 133 şuan, geçen seneki olayı görünce pek umudum da yok hani :verymad: hayırlısı diyelim....
Hocam siz ildışı isteyecek misiniz

akdenizdeki Kazanlı Abdülkadir Perşembe Vakfı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi hakkında bilgisi olan var mı. oradaki bilişimci ilçinden merkezde bi ilköğretime istemiş. çok mu sorunlu acaba. ??

serdemli' Alıntı:
akdenizdeki Kazanlı Abdülkadir Perşembe Vakfı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi hakkında bilgisi olan var mı. oradaki bilişimci ilçinden merkezde bi ilköğretime istemiş. çok mu sorunlu acaba. ??

akdeniz mersinin en sorunlu bölgesidir hocam genelde olaylar orda çıkar muhtemelen oralar düşük kapatacak zaten

serdemli' Alıntı:
Okul 2-3 sene önce meslek lisesine dönüştü ve merkeze biraz uzak sayılır. Genelde de öğretmenlerinin çoğu görevlendirme olarak çalışıyordu.

warface' Alıntı:
serdemli' Alıntı:

akdeniz mersinin en sorunlu bölgesidir hocam genelde olaylar orda çıkar muhtemelen oralar düşük kapatacak zaten
akdeniz olarak genelleme yapmak doğru olmaz hocam. Sonuçta çarşı merkezide akdenize dahil ve çok güzel okullar var. Ama açıln okullar gözüyle bakılırsa doğrudur, listedeki çoğu okul dediğiniz gibi problemli okullar.

akdeniz ve toroslar a gideceğine ilçlere git daha iyi mezitli ve yenişehirden neden hiç açmazlarki ahhh:(((

warface' Alıntı:
akdeniz ve toroslar a gideceğine ilçlere git daha iyi mezitli ve yenişehirden neden hiç açmazlarki ahhh:(((

orasını özür grubunda açacaklar isteğe bağlı isteyenler malum (?) ermeni çocuğu, onlar gitsin sorunlu yerde çalışsınlar.

Mezitli ve Yenişehir'de bütün branşlarda toplam 8 norm açılmış. Bizim alan için bildiğim kadarıyla bu ilçelerin sadece köy okullarında 2 ya da 3 boşluk var zaten ve onları da özür gurubuna da açacaklarını pek zannetmiyorum.

KöfteHoRr' Alıntı:
Mezitli ve Yenişehir'de bütün branşlarda toplam 8 norm açılmış. Bizim alan için bildiğim kadarıyla bu ilçelerin sadece köy okullarında 2 ya da 3 boşluk var zaten ve onları da özür gurubuna da açacaklarını pek zannetmiyorum.

hocam siz mersinlimisiniz

warface' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:

hocam siz mersinlimisiniz
Son 5 yıldır Mersin'de çalışıyorum.

Arkadaşlar toroslarda su okullar hakkinda yorum yaparmisiniz biraz. Ozellikle mersinde calisan arkadaslar yorum yaparlarsa cok bahtiyar geçer.
TOROSLAR - ABDULLAH GÜNAYDIN ORTAOKULU

TOROSLAR - İNÖNÜ ORTAOKULU

TOROSLAR - MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

TOROSLAR - MERSİN ZİRAAT ODASI ORTAOKULU

TOROSLAR - OSMANIYE ORTAOKULU

TOROSLAR - SELÇUKLAR ORTAOKULU

TOROSLAR - YUSUF BAYIK ORTAOKULU

la_mer62' Alıntı:
Arkadaşlar toroslarda su okullar hakkinda yorum yaparmisiniz biraz. Ozellikle mersinde calisan arkadaslar yorum yaparlarsa cok bahtiyar geçer.

başlarında toroslar yazması sizi aldatmasın hocam sadece osmaniye ortaokulu normal digerleri ne yazıkki pişman olacagınız okullar mersinliyim ve mersinde çalışıyorum benden söylemesi

la_mer62' Alıntı:

Biraz okullardan ne beklediğinize bağlı bu. Hiçbiride güzel okul değil açıkçası mersin merkez için ama bi sıralama yap derseniz en azından mersinin hemen hemen her yerinden tek arabayla ulaşma imkanı ve çarşıya en yakın olması açısından abdullah günaydın ve mehmet akif ersoy'u sayabilirim. Uzak kalsada Osmaniye ortaokulu da diğer okullara göre 1-2 adım önde sayılır.

Bence iyi kötü demeden bi okula yerleşin. Sonra il içini bekleyip iyi bir okula geçiş yaparsınız. Çünkü il dışı atamalarda iyi okul beklerseniz, emekli olana kadar beklersiniz.

7'lerin zorunlu olması diye bişey söz konusu değil şu anda hocam. 6'lar ise zaten önümüzdeki senede zorunlu olacak ve son normlara dahil.

kademeli geçiş derslerin zorunlu olması ile ilgili değil hocam 7-8'lerde, uygulanacak seçmeli ders saati için geçerli sadece. Önümüzdeki sene 7-8'lerde 1 saat, 2014-15'te 7'lerde 2, 8'lerde 1 saat, 2015-16'da da 7 ve 8'lerde 2 saat olarak seçilebileceğini ifade ediyor.

Hocam Mersin'de toplam 140 cıvarı norm açığı var ve bunların 33 tanesini açtılar bu sene. En az 17 kişide özür gurubundan ve ilk atamadan ilçelere gelse geriye 90 açık kalıyor. Seneye de bu açık sayısı artmayacağına göre daha fazla sayıda ve daha güzel okullar açılacağını zannetmiyorum.

Belki okullar daha güzel olabilir bi kaç tanesi ama il dışına açılacak sayının 20-25 i geçeceğini sanmıyorum seneye.

Re: Ynt: 2013 Mersine il dışı tayin isteyecek arkadaşlar

OZOGUL' Alıntı:
yunkul' Alıntı:

Hocam siz ildışı isteyecek misiniz

istiyeceğim ..10 yıldır ildışındayım. üniversiteyi de katarsak toplam 14 yıl memleketim mersinden ayrı yaşıyorum. allah herkese sabır versin. bu sene çok sayıda açık okul vermişler verilmiş mersine arkadaşlar. 2003 ten beri ilk kez bu kadar okul sayısının fazla olduğunu gördüm. sadece 2010 da genel afnedeniyle 37 okul açılmıştı. ondada iliçi ve iller arası aynı anda yapılmıştı. bu sene farklı bence. sanki gizli bir af var gibi. geçen seneki sıkıntıları bilişim teknolojileri öğretmenlerine af ettirmeye çalışıyor bakanlık.

Geri