2014 AĞUSTOS CELBİNDE ASKERE GİDECEKLER.

Kodla Büyü

survivor_0019

Aktif Üye
2014 Ağustos Celbinde askere gidecek arkadaşlar var mı. Anladığım kadarıyla artık asker öğretmen şansımız çok az(Benim gibi batıdakiler için).
Bedelli askerlikte çıkmadı.
Ben asker öğretmenlik çıkmaz düşüncesiyle ARALIK celbinde gitmeyi düşünüyorum.Acaba yanlış mı düşünüyorum.

az da olsa ihtimal var. 6 ay boyunca kafanızı duvarlara vurmaktansa denemeye değer.

Ağustos celbinde askere gidecek arkadaşlar; ayın kaçı gibi teslim oluyoruz.
Ağustos 1-2-3 olan sınav kalktı. Temmuz Maaşı yapılırken yine mi Ağustos 1'e kadar olan süre ödenecek?

Diyarbakırdayım başvurular mayısın 1iyle 15i arasındaydı basvurdum daha dogrusu celbi bozdum agustosta gidicem kısmetse

Ben de 2014 Ağustos celbinde askere gideceğim.
25 ya da 27 temmuzdu sanırım, nereye ne olarak gideceğimiz belli olacak.
İletişimde kalalım arkadaşlar.
Gitmeden önce milli eğitimle ilgili işlerimiz var mı, bilgi vermek gerekiyor mu o işleri nasıl yapacağız var mı bilen?

Tus' Alıntı:
Gitmeden önce milli eğitimle ilgili işlerimiz var mı, bilgi vermek gerekiyor mu o işleri nasıl yapacağız var mı bilen?

hocam ben okul idaresine sordum ki(müdür yardımcımızda asker ogretmen olarak yapmış.) bana ek-a belgesini götürdüysen başka birseye gerek yok dendi.

Ek-A Belgesini götürdüm hocam, yine de evi falan boşaltmadan bi milli eğitime uğrarım.
Bütün düzeni değiştirip, baştan kuracağız tekrar :(

survivor_0019' Alıntı:
Ağustos celbinde askere gidecek arkadaşlar; ayın kaçı gibi teslim oluyoruz.
Ağustos 1-2-3 olan sınav kalktı. Temmuz Maaşı yapılırken yine mi Ağustos 1'e kadar olan süre ödenecek?

Hocam temmuz maaşınızı normal alın, herhangi bir işlem yaptırmayın. Çünkü askere ne zaman gideceğiniz 25 temmuzda belli olacak. Ağustos celbinde 4 dönemde alıyorlar askerleri. Belki Eylül'ün ikinci haftası alınırsınız askere. 25 temmuzda sevk tarihiniz belli olunca, il/ilçe mem'e gidip, maaş iadesi yaparsınız. Sevk tarihinizden, takip eden ayın 15'ine kadar olan süredeki maaşınızı tekrar yatırırsınız. Ben geçtiğimiz yıl bu şekilde yapmıştım.

Tus' Alıntı:

Hocam mem'den Ek-a belgesi isteyin, vermeyecek olurlarsa, ısrarla isteyin :) (askerlik şubesi ek-a belgesi ister, mem ek-a belgesinin kaldırıldığını söyler)

sevk tarihiniz belli olduktan sonra, askerlik nedeniyle ücretsiz izin dilekçenizi, sülüsünüzün fotokopisiyle birlikte okul idaresine verin. onlar da mem'e göndereceklerdir. Bir de sevk tarihinize göre, maaş farkı iadesi yaparsınız.

EK_A belgesiyle birlikte evrakları teslim ettik. Bakalım ne çıkacak.
22 Temmuzda açıklanacakmış sınıflandırma sonuçları...

Arkadaşlar,
20 Temmuz ile 25 Temmuz arası ne zaman gideceğiniz ve nereye çıkacağı belli olacak.
Bu yüzden hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece çıktığında alacağınız belgeyi okulunuza fakslayın yeterli gerisini onlar hallediyor.
Eğer maaş farkı ödemek zorunda kalırsanız okul size haber veriyor zaten. sorun öğrenirsiniz.

Mevlam asker öğretmen olmayı nasip etsin inş:)

Matematikçi...

e devletten belli oluyor artık 12 ağustosta asker sayılıyorsunuz maaşınızı ona göre yaptırın

Eğer asker öğretmen olarak çıkarsa (geçen seneye göre konuşuyorum) 25 temmuzdu galiba sülüsler verilmeye başladı ve sülüs alındığı gün asker sayılıyorsunuz birliğinize katılmak için de mesafeye göre yol izni veriliyor. Ben en son gün olan 1 ağustosta birliğe katıldım (hiç acele etmeyin en son gün belgeleri almaya çalısın çünkü erken gelen de geç gelen de yemin töreninde aynı gün çıkıyor. hepimiz 31 ağustosta Burdun'dan ayrıldık ve benden 5 gün fazla fiili askerlik yapan arkadaşlar oldu. Aman ne olacak demeyin orada günler çok bereketli :) ) eskisi gibi sınav olmadığı ve sonuç bekleme süreci olmadığı için fiili olarak yapılan acemilik süresi uzadı ilk kez geçen sene bize denk geldi bu. Ama asker öğretmenlik gibi büyük bir nimet için iki hatta üç ay bile acemilik yapılır.

bende kasımda gidicem kısa dönem düşünüyorum ağustos 15 e kadar başvuru sürem varmış(tecil iptali için). ben kısa dönem istiyorum biran önce bitsin diye ama askerlik şubesinde ihtiyaca göre oluyor dedi istemesende uzun dönem çıkabilir dedi. bu konu hakkında bilginiz varmı ?

benim izlenimlerim ve araştırmalarıma göre tamamen rastgele seçim yapıyorlar (bana göre) çünkü arkadaşlarla yaptığımız sohbetlerde kimi uzun dönem istedim kimi istemedim diyordu sonuçta hepimize asker öğretmen olarak çıktı. yani hiçbir kriter yokmuş gibi geldi bana tamamen şans

vay be dönem olmuş 353.. eyy torunlar torunlar.. ötmez sizin borular.. söyleyin, biz mi yapalım he?? :mrgreen:

Katılacağı Tarih: 28/07/2014
Eğitim Merkezi: 3. Piyade Eğitim Tugayı 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı 1. Piyade Eğitim Taburu BURDUR/MERKEZ
Hizmet Şekli: Yedek Subay Öğretmen

Ugurlermi hocam diploma notuda etkili diolar ya sizin kac bi sakincasi yoksa soyler misin notunu bide asıl öğretmenlik yaptigin yer nereydi?

Sevk Tarihi: 31.07.2014
Katılacağı Tarih: 02/08/2014
Eğitim Merkezi: 3. Piyade Eğitim Tugayı 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı 1. Piyade Eğitim Taburu BURDUR/MERKEZ
Hizmet Şekli: Yedek Subay Öğr.

Hangi tarihte eğitim birliğinde olmam lazım ?
Sevk belgesinde 2 ağustos yazıyor, sadece 25-31 temmuz arası alınmıyor muydu?

Yol bedelini nereden ne zaman veriyorlar?

@herkete_87 hayır olsun hocam...

Banada asker öğretmenlik çıktı ve askeriyeden aldığım sülüste 02 Ağustos, saat 13:00 e kadar Burdur Tugayda olmam tebliği edildi. Yol bedelini ise herhangi bir PTTden sevk belgesi ile alabileceğim söylendi ama daha bende almadım bu perş. PTT uğrayacağım.

Bu arada Asker Öğretmenlerin görev yerleri de belli olmuş...

Burdan Buyrun

Geri