2014 Elazığ Norm Fazlası Öğretmenler

Kodla Büyü

scekcen

Aktif Üye
Sevgili arkadaşlar,

Dün itibariyle okul e-postalarına "Norm Çalışmaları" konulu bir e-posta ekinde listelerle beraber gönderildi. Listelere göre branşımızdan 35 kişi norm fazlası ve bunların 31 tanesi merkezden. Konuyla ilgili neler düşünüyorsunuz?

evet şimdi gördüm bende varım listede hem btr yapıolar hem fazlayız sonumuz hayır olsun

Valla hocam merkezde 4 okul var, onada puanı yüksek olanlar geçer diğerleri yakın ilçelerden başlayarak resen atanacak

Bu işin böyle olması gerekmiyor gibi;

22.02.2011 tarihli resmi gazetede yayınlanan "MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI OKUL VE KURUMLARIN YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN NORM KADROLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK" içerisinde şu ifade yer alıyor: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/02/20110222.htm

"... 2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, ... norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır."

Yoruma göre şu durumda bize ne norm içerisinde olduğumuzu ne de olmadığımızı söyleme imkanları kalmıyor ve resen atama hakları söz konusu değil... Ancak burası Türkiye :) temkinli olmakta fayda var...

aynısı bedede var hocam ders saati 3 puanda yok zaten ama btrden dolayı liselerden atama yapacaklarını sanmam ama yinede belli olmaz ne diyelim hayırlısı

Memurlar.net'in haberi:
http://www.memurlar.net/haber/269980/

3- BT Öğretmenlerin Normların Nasıl Belirleneceği Açıklanmalıdır

?MEB, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin normunu ne zaman belirleyecek?? haberimizde gündeme getirdiğimiz üzere Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmelik 22.02.2011 tarihli ve 27854 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiş bu yönetmeliğin ?Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar? başlıklı 15. maddesinin (g) bendi 2. Fıkrasındaki; ?2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.? hükümleri nedeniyle okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Bakanlıkça belirlenecektir. Bu güne kadar normu belirlenmeyen BT öğretmenleri hakkında norm kadro fazlası veya norm kadroya dâhildir şeklinde bir tabir kullanılamaz bu nedenle de; norm kadro fazlası oldukları gerekçesiyle BT öğretmenleri resen yer değiştirmeye tabi tutulamaz.

Sayın hocam,

İsim, puan, okul vb. bilgilerin bulunduğu bir listeyi herkesin erişebildiği bir şekilde paylaşmak bilgi güvenliği açısından sağlıklı bir yaklaşım olmayacaktır. Milli eğitim müdürlüğü de bu doğrultuda listeleri isimler olmadan yayınlamıştır. Okulunuzdan bunu edinmek çok zor olmasa gerek...

Fazlayız biz fazlayız. :) Ancak;

1. 6 saat dersim var, tek öğretmenim ve formatörüm neden fazlayım ve bu 31 arkadaştan benle aynı durumda olan en az 15 kişiyi tanıyorum. Bizi dağıttılar diyelim, bu okullar ne yapacak?
2. Astro Hocam, Fatih Projesi Eğitmenisin, eğitimlerde bu projenin en önemli ayağı siz bilişimciler deniyor değil mi? Madem öyle biz dağıtıldığımızda bu okullardaki Fatih Projesi nasıl sağlıklı yürüyecek?
3. Haydi bulunduğum okulu boşalttılar, devam eden öğretim yılında oraya herhangi bir bt ataması yaptıklarında soluğu mahkemede alıp neye dayanarak diyeceğimizi ve kararı iptal ettirebileceğimizi bilmiyolar mı?

Soruların yanıtlarını bilen varsa bekleriz..:)

Süreçte ne olur bilinmez. Şöyle 1-2 ay tedirgin bekleyeceğiz. Bakalım, göreceğiz.

seda23' Alıntı:
Fazlayız biz fazlayız. :) Ancak;

1. 6 saat dersim var, tek öğretmenim ve formatörüm neden fazlayım ve bu 31 arkadaştan benle aynı durumda olan en az 15 kişiyi tanıyorum. Bizi dağıttılar diyelim, bu okullar ne yapacak?
2. Astro Hocam, Fatih Projesi Eğitmenisin, eğitimlerde bu projenin en önemli ayağı siz bilişimciler deniyor değil mi? Madem öyle biz dağıtıldığımızda bu okullardaki Fatih Projesi nasıl sağlıklı yürüyecek?
3. Haydi bulunduğum okulu boşalttılar, devam eden öğretim yılında oraya herhangi bir bt ataması yaptıklarında soluğu mahkemede alıp neye dayanarak diyeceğimizi ve kararı iptal ettirebileceğimizi bilmiyolar mı?

Soruların yanıtlarını bilen varsa bekleriz..:)

Süreçte ne olur bilinmez. Şöyle 1-2 ay tedirgin bekleyeceğiz. Bakalım, göreceğiz.

Sorularınıza cevap verebilecek bir konumda olmayı isterdim ancak böyle bir durumum ne yazık ki söz konusu değil. Esas problem bana göre bu stresi ne kadar yaşamaya gücümüzün yeteceği... Norm fazlası olmak, istemediğimiz bir yere atanma kaygısı elbette çalışma şevkimizi etkileyecektir. Bakanlığın bizlere atfettiği projelerin yürütülmesi, uygulayıcıları olarak bizlere sağladığı çalışma haliyle bağdaşmak durumunda! Umarım yöneticilerimizde bu durumun farkına varabilir...

İl milli eğitimden yetkililer ile görüşen oldu mu diye merak ediyorum açıkçası?

Görüşenlerle görüştüm hocam, bekleyip göreceğiz modundan başkasına girdirmiyorlar.:)

İl milli eğitimin sitesinde
Norm Fazlası Öğretmenlerin 3. Grup Resen tayinleri ile ilgili duyuruyu görmek için TIKLAYINIZ
Norm Fazlası Öğretmenlerin isim listesi okulların e-posta adreslerine gönderilmiştir.
diyor ama mail gelmemiş. mail gelen arkadaşlar var mıdır acaba

Geri