2014 Enflasyon Kaybı

Kodla Büyü
Bu duruma neden olanları kınıyorum. Seyanen yapılan zamların çözüm olmayacağı o günlerde söylenmiş ama yetkili sendika seyyanen yapılan zamları afişlerinde kazanılmış bir zafer olarak sunmuştu. :-1:

%4+4 veriseydi, bugün açıklanan enflasyona göre %1.7 extra zam verilecekti, ayrıca ekders, aile yardımı ve çocuk parası da zam almadi... Nediyelim hakkımiz olsn

bence iyileştirme yapılmalı...çünkü enflasyona yenik düştük

kuper_izmir' Alıntı:
Bu duruma neden olanları kınıyorum. Seyanen yapılan zamların çözüm olmayacağı o günlerde söylenmiş ama yetkili sendika seyyanen yapılan zamları afişlerinde kazanılmış bir zafer olarak sunmuştu. :-1:
Hocam hadi adam seyyanen zamma evet dedin. Eğer seyyanen zammın üzerinde enflasyon olursa fark ödenecektir diye bir madde koymaz mı insan? Yok mu senin adam gibi hukuk danışmanların?

Bu durumlara bile bile göz yumanlar yatacak yeriniz yok :verymad: :verymad:

apar topar toplu görüşmeyi tek taraflı imzalayan Eğitim Bir Seni kınıyorum onun üyelerinede selam olsun. sendika çalışanın hakkını korur hükümetin hakkını korumaz

sendika için önemli olan kendi aidatına yapılacak zam .
çalışanların hakkına bakan mı var ?

samanyolu nun ekseni kaymış :) eskiden olsa bu haber farklı verilirdi. taban aylığa yapılan zam önemli olmak ile birlikte enflasyon düşünülmeliydi..

Ben razıyım... Afiyet olsun!.. Herkes hak ettiği gibi yönetiliyor... 700bin kişilik bir zümrenin yarıya yakını ilgi sendikadan, 75 milyonluk ülkenin yarıya yakını ilgili partiden memnunken benim ne haddime...

Ağzımız alışmış CEHAPE zihniyeti, ecevit dönemi, 3. havalimanı, parelel,lay lay lom galiba sana göre sevmeler .....

barthez' Alıntı:
kuper_izmir' Alıntı:
Hocam hadi adam seyyanen zamma evet dedin. Eğer seyyanen zammın üzerinde enflasyon olursa fark ödenecektir diye bir madde koymaz mı insan? Yok mu senin adam gibi hukuk danışmanların?
hukukçu değil bi bilişimci olsa içlerinde program yazar gibi tüm ihtimalleri düşünüp yazardı maddeleri ama niyatleri de yoktu zaten.
samimi söylüyorum bu zamların mevzusu geçtiğinde bu olacakları yetkili sendikaya üye öğretmen arkadaşla tartışmıştık ve bana kırılmış, bozulmuş... selam vermeye bile tereddüt ediyordu inşallah bu yıl sonuna kadar bu gibi haberleri okurda ne demek istediğimi anlar...

s_kajmeran' Alıntı:
Ben razıyım... Afiyet olsun!.. Herkes hak ettiği gibi yönetiliyor... 700bin kişilik bir zümrenin yarıya yakını ilgi sendikadan, 75 milyonluk ülkenin yarıya yakını ilgili partiden memnunken benim ne haddime...
:alkis:

Gündoğdu konuyla ilgili açıklama yaomış :eek:

Kendileriyle ilgili yapılan haberlerle ilgili tekzip gönderdiklerini belirten Gündoğdu, şöyle devam etti:

"Yaptıkları suçlamaların çok üzerinde durmaya değer olduğunu düşünmüyoruz. 'Zam yüzde 3'ün altında kaldı, enflasyonun altında ezildi' haberleri var. 6 aylık enflasyon ne kadar; 5.70. Nasıl oluyor zam yüzde 3'ün altında kalıyor? Bundan sonra resmi tekzibi yaptık. Hizmetliye gelen zam yüzde 24, milletvekiline gelen zam yüzde 2, enflasyonu neye göre belirleyeceksiniz? Ayrıca 850 bin öğretmene 150 TL ek ödeme aldık. Dolayısıyla taban aylık dar gelirliyi gözeten ve piramidin tabanına çalışan bir aylık sistemidir."
http://www.memurlar.net/haber/475253/

İnsanları kandırıldığına inandırmak,
Kandırmaktan daha zordur.

Oscar wilde

oturup bütün sendilara eleştirmeyin veya suçlamayın. hükûmetin bir dediğini iki etmeyen EBS yi yetkili yapan bu öğretmen milletidir. siz farklı bir sendikayı yetkili yapın sonra eleştirme hakkınız olsun. suçlu hükümet ile EBS dir. 23 gün görüşme süresi varken ilk günden imza atılmasını anlayabilen var mı?

Maalesef memur maaşları eridi gitti.
İstanbuldayım ve bariz maaşların eridiğini hissediyorum.
10 sene önce memur emeklisi toplu parası ile ev alabilirken şu anda bırak evi orta yollu araba zor alır.
İleriyi göremiyorum.

Bu sendika yöneticilerinin ve bu sendikaya üye olup herşeye sessiz kalanlarında yatacak yeri olmasın

Enflasyon bunun üzerinde olursa fark verilir diye bir madde konulmaması ne kadar aşağılık bir biçimde satıldığımızı gösteriyor. Yazık yazık yazık yazık. Yazıklar olsun kim sebepse bu duruma.

kgunduz' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
:alkis:
:alkis: :alkis: :alkis:
Bu sendikanın şu anda önemli bir görevi var. Kendi yandaşlarına koltuk kapma ve kemik derdinde.

fahrican' Alıntı:
Gündoğdu konuyla ilgili açıklama yaomış :eek:

Kendileriyle ilgili yapılan haberlerle ilgili tekzip gönderdiklerini belirten Gündoğdu, şöyle devam etti:

"Yaptıkları suçlamaların çok üzerinde durmaya değer olduğunu düşünmüyoruz. 'Zam yüzde 3'ün altında kaldı, enflasyonun altında ezildi' haberleri var. 6 aylık enflasyon ne kadar; 5.70. Nasıl oluyor zam yüzde 3'ün altında kalıyor? Bundan sonra resmi tekzibi yaptık. Hizmetliye gelen zam yüzde 24, milletvekiline gelen zam yüzde 2, enflasyonu neye göre belirleyeceksiniz? Ayrıca 850 bin öğretmene 150 TL ek ödeme aldık. Dolayısıyla taban aylık dar gelirliyi gözeten ve piramidin tabanına çalışan bir aylık sistemidir."
http://www.memurlar.net/haber/475253/
Tipine bak şunun birde insan içine çıkıyor :verymad:

Ohhh valla içimin yağları eriyor bu kendilerine koltuk kemik toplamak amacıyla gündoğdu denilen herif şehir şehir dolaşıyor her gittigi ilde müdürlük ilçe mem il memleri şube müdürlerini ayarlıyorlar kendilerince müslümanlık ediyorlar.

Allah daha beter etsin benim zoruma gitmiyor hatta Allah bunları baştan eksik etmesin ,,,,

benim maaşım eriyomu eriyor hiç önemli değil helal olsun benim olsun...... bu kemikçiler gibi çalıp çırpmaya ne gerek var çocugumun bogazından her kıstıgım onların ınandıgı cehennemde onların boynuna bır halka olsun !!! o kadar madem din satıyorlar bende dinden bedduamı edıyorum

Geri