2014000044 Eğitimde FATİH Projesi (Teknoloji Kullanımı)Kursu

Kodla Büyü
Necdet bey bu konularda hassas biraz :) kendisi çok renkli ve sohbetli bir öğretmen tanışınca göreceksiniz. Kurlar hemen öğretmen evinin dibindeki enstitüde kahvaltı yapıp direk oraya giriyorsunuz. rahatsızınız yani.. ücretler bi hafta içinde yolluk vs hesabınıza yatıyor.. ama siz yol yatak peşin ödüyorsunuz.

Bilişim teknolojileri öğretmenlerimiz şimdiden herkes kendine başka bir ders ile ilgili konu belirleyip materyallerini hazırlayıp gitsin orada eğitim içinde ders anlatılıyor ona göre :) bizden bilhassa farklı branşlarda istedi. (konu bu konuyla ilgili yapısalcı yaklaşıma göre hazırlanmış ders planı, konuyla ilgili yüksek çözünürlüklü ders materyali yine hd yada mümkün olan en yüksek çözünürlükteki video, animasyon / yada simulasyon yada etkileşimli ders materyali vede değerlendirme! bunları kullanarak 15 dk antropide o konuyu nasıl anlatacağınızı anlatıyorsunuz.

yerelde bu kursu almış olanlar farkın sadece starboard etkileşimli tahta yazılımı değil antropi yazılımının kullanılması olduğunu görecekler

srkn17' Alıntı:
gizemkar' Alıntı:
Arkadaşlar genelde 5. onayları gördüğünüzde bilet alın yoksa sorun oluyor artı uçak bileti ödenmiyor sanırım aşti raiş bedelleri üzerinden yapılıyor biz geçen hafta ankaradaydık.

gizemkar hocam kursiyelerler için başkent öğretmenevinde yer ayrılıyor mu?eşleriyle gelen öğretmenler için durum ne acaba yer sıkıntısı oluyor mu?

Hocam kursiyerler için grup rezervasyonu yapılıyor. 3 er yada 2 şer kişili kalıyorsunuz yoğunluğa göre ama eşiniz için yer ayırtmanız gerekli hocam. arayın şimdiden

arkadaşlar selam bende çanakkaleden katılacağım, bir kaç sorum var?
1-acaba bu kılık kıyafet konusunda bir bilgisi olan var mı? benim daha önceki katılımlarında hep götürüyorduk takım, sonra giymenize gerek yok diyorlardı yanımızda dolaştırıp rezil ettiğimizle kalıyordu takım....
2-benim kusadasındaki eğitimde otel parasını falan istememiş yolluktan düşmüşlerdi.. bu durumda ben pazartesi sabahata gitsem yada pazar gecede gitsem sanırım pazardan-cuma öğlene kadar, illaki kesiyolar mı bu parayı?

Pazardan itibaren 5 gece peşin veriyorsunuz hocam kesinlikle hazırlıklı gidiniz maddi olarak
Kıyafet serbest.

MEMEK' Alıntı:
Konu: 2014000044 Eğitimde FATİH Projesi (Teknoloji Kullanımı)Kursu
Hocam bir konu seçip materyal hazırlayın öylece gidin diyorsunuz da nasıl hazırlaycağız konuda net bilgimiz yok.Sizde örnek bir çalışma varsa bilgilendirirseniz?

Hocam yazdıklarım dikkatli okuyunuz, yanlış anlaşılmasın. Sadece eliniziniz altında birkaç materyal olsun. Katılacak arkadaşlarım bir klasör oluştursun. anlatmak istediği konuyu belirlesin. Örneğin sıvıların basıncı bununla ilgili bi çok simulasyon var eba da..

Bu nedenle herkes Eba ya giriş için şifre işlemlerini tamamlasın. eba şifresi eba.gov.tr dan mebbis girişi bölümünden temin edilebilir. muhakkak oluşturunuz.

*Anlatacağınız kitabın klavuzunu eba daki kitaplar bölümünden bulum kazanımlarını belirleyin orada yoksa talim terbiyeden kitaplardan bakınız. bazı derslerin klavuzu yok bilginiz olsun.
Bunu uzun uzadıya anlatmayacaksınız orada. Nasıl anlatacağınızı anlatacaksınız. Yani şu aşamada bu video ile yada resim ile dikkatlerini çekerim, ya da resim ile onlara bilgi veririm gibi. o esnada da bulduğunuz video yu antropi yazılımında bir sayfaya koyacaksınız. resmi yine resim için ayırdığınız sayfaya Anlatımınız esnasında koyacaksınız.

Bu nedenle konunuzla ilgili olan bu materyallerin hazır bulunması sizin orada işinizi kolaylaştıracak.

-Bu konuyla ilgili bir tane yüksek çözünürlüklü resim ( kapak sayfası İçin/dikkat çekmek için)
-Bir tane yüksek çözünürlüklü video( yoksa mümkün olan en iyisi)
-Bir tane simulasyon / animasyon/ etkileşimli ders materyali yoksa internetteki linki olabilir
-Bu linkten antropi üzerinde ekran görüntüsü alma
-ve son olarak değerlendime ayrı bir şekilde antorpide hazırlanan değerlendirme sayfasının önceki 5 sayfalık antropi dökümanına importu

5 tane bakın çok değil. Bu materyaller hazır olsun orada. Biz konu bulma sıkıntısı yaşadık ne anlatacağız? ne bulacağız stresi oldu. Bilgisayar konusu dışında olacak bunu unutmayın! Hazıra kaçmak yok maksat.

Necdet bey size antropi etkileşimli tahta yazılımını ve yukarıdaki matertalleri nasıl yerleştireceğinizi zaten anlatacak. Öğretmek için keşfederek öğreneceksiniz.

Kursun 4. 5. günü tüm kursiyerler 15 er dakika antropi yazılımında bu materyalerini sayfalara yerleştirip ders materyali hazırlamış olacaklar. ve bu anda değerlendirilecekler. son gün sertifikanızı alacaksınız.

NOt: Maksat burada siz bu kurstan döndükten sonra fatih projesi hakkında öğretmenlerimize bilgi vermek etkileşimli tahtayı ve donanımının nasıl kullanıldığını anlatmak/tanıtmak. Eba ortamını geniş bir şekilde öğretmenlere tanıtacağız ve bu konuları anlatacağınız ders öğretmenine antropinin kullanımını, internetten amaca uygun doğru materyal nasıl bulunur, resim nasıl aranır, video nasıl kaydedilir bu resim ve videolar üzerine basitten nasıl yazı yazılır düzenlenir kesilir biçilir ve bunlar antropiye nasıl aktarılır onu vereceksiniz. Yani öğretmenlere kendi ders materyalini hazırlama yolunu öğretmek ve 15 dk lık anlatımlarıyla onları kursunuzda tahta ile birebir etkileşime sokmak.
Bu matertalleri hazırlarken telif haklarıyla ilgili bilgiler alacak ve sizde bu bilgileri aktaracaksınız.

Eğitimler 8:30 - 12.00 ve 13.00 - 16:30 arası erken bırakmıyorlar ona göre gezmelik bir hizmet içi eğitimi değil.

@gizemkar hocam teşekkürler bilgilendirme için..
@dincer0182 hocam ç.kalenin neresinden katılacaksın bende ç.kaleden katılıyorm gelen yazıda sizin isminizi görmedim ama?

srkn17' Alıntı:
@gizemkar hocam teşekkürler bilgilendirme için..
@dincer0182 hocam ç.kalenin neresinden katılacaksın bende ç.kaleden katılıyorm gelen yazıda sizin isminizi görmedim ama?
Gelibolu.....

Arkadaşlar bende bu kurta olmam gerekirken sağlık sorunlarından dolayı gidemedim. giden arkadaşlar elimdeki raporu kime göndermem gerekiyor acaba oradaki hocaya veya görevliye sorabilirmisiniz. eğer oraya gönderilecekse bir fax numarası alıp yazarsanız çok iyi olu. teşekkürler.

hocam kurstayım ben şuan, öğretmen yetiştirmede serap hanım varmış ancak fax numarasını bilmiyoruz.öğretmen yetiştirmeyi arayıp öğrenebilirsin.

srkn17' Alıntı:
hocam kurstayım ben şuan, öğretmen yetiştirmede serap hanım varmış ancak fax numarasını bilmiyoruz.öğretmen yetiştirmeyi arayıp öğrenebilirsin.

hocam sabahtan beri arıyorum telefonu açan yok. öğretmen yetiştirmenin sitesinde bir fax no vardı (03124253094)oraya fax çektim ama inşallah ulaşmıştır. yinede orada bilen birisini görürseniz lütfen buraya yazın teşekkürler.

hocam derse giren hocamız oraya gönderdiyse sıkıntı olmaz dedi...elçiye zeval olmaz siz yinede serap hanıma ulaşın bi şekilde....

Güzel bir kurs oldu. Sizlerle tanışmak güzeli. Hepinize basarilar dilerim.

(not: uzun zamandır üyesi olduğum bu ortama gonderdigim ilk mesaj :))

flzcelebi' Alıntı:

Tşkler hocam...
Allah herkese mutlu başarılı bir çalışma hayatı nasip etsin...

flzcelebi' Alıntı:

Aynen katılıyorum.. Güzel bir kurstu. Başka kurslarda görüşmek üzere:)
İyi Çalışmalar diliyorum..

Arkadaşlar neler yaptınız kursta paylaşabilirmisiniz bu hafta slra bizde?

elzonur' Alıntı:
Arkadaşlar neler yaptınız kursta paylaşabilirmisiniz bu hafta slra bizde?

Hocam Necdet Hoca ile kurs baya verimli geçti. İlk gün gerekli açıklamaları neler yapacağınızı detaylı Necdet hoca anlatıyor.
Perşembe günü için sizden antropide hazırlayacağınız sunuları etkileşimli tahtada anlatmanızı isteyecek. Hangi derslerden sunu hazırlayacağınızı orada kura ile belirleyeceksiniz. O yüzden konuyu orada belirleyin.
Onun dışında bu eğitimi nasıl vereceğiz, yetişkin eğitimi vb konulardan konuşacaksınız..
Bu kadar..

Hocam bu konu anlatma işi çok arkadaşda tedirginlik yaratıyor. Içerik bulmada zorlandınızmı video animasyon gibi

güzel bir kurstu ben de katılıyorum :) konu anlatmada da tedirgin olcak bi durum yok rahat geçiyo :+1:

Arkadaşlar e-öğrenim şifresi alan var mı?

yollukları soran arkadaşlar 2 hafta sonra yatıyor yolluklar.

Geri