2015 Ağustos celbi Temmuz Maaşı?

Kodla Büyü

egeli_09

Aktif Üye
Arkadaşlar ben ağustos için tecilimi bozdurcam.Temmuz maaşını yarım mı istemem lazım?Geçen sen arkads yarım aldı ama askerlıgı 11 agustosta basladı.Zarar girdi.Benim ne yapmam lazım?

15 temmuz'dan önce açıklanmıyor sanırım sonuçlar. açıklansaydı bekleyip tarih belli olunca verirdiniz dilekçenizi.

eskisi gibi kesin bir tarih olmadığı için ya arkadaşınız gibi eksik alacaksınız ya da fazla alıp gelince faizi ile ödeyeceksiniz.

hocam dilekçe falan verme temmuz maaşını al normal olarak. şubatta askerden gelince mart ya da nisan ayında alacağın maaş hesaplanma aşamasında müdür yard. ya da direk ilçe mutemetine git söle şu kadar gün fazla para aldım ben onun iadesini yapmak istiyorum diye.

ama kesin olarak askerden gelince gidip o 4-5 günün parasını düşürttür yoksa sonra faiz falan uğraşırsın.

ben de aynı durumdaydım geçen sene dilekçe vermedim 11 ağustosta askere başladım şimdi bu ay o 4 günlük parayı iade edicem müdür yard. konuştum.

ben kısa dönem askerlik yaptım, geçen sene 11 ağustosta gittim. şubatta geldim. temmuz maaşımı almıştım gitmeden. gelince ilçedeki mutemete söyledim. yaklaşık 500 TL civarında geri ödeme yaptım 4 günlük fazla maaş için.

Hocam geri döndüğünde borç ödemek istemiyorsan giderkenki son maaşını yarım al. Asker dönüşü sülüs tarihine göre maaşının almadığın kısmını talep eder alırsın. Mesela ben temmuz 15teki aldığım maaşın ağustos 1 e kadarki kısmını aldım askere giderken.11 agustostada askere gittim.geri döndüğümde 10 günlük maaşımı aldım.

burhaneren' Alıntı:
Hocam geri döndüğünde borç ödemek istemiyorsan giderkenki son maaşını yarım al. Asker dönüşü sülüs tarihine göre maaşının almadığın kısmını talep eder alırsın. Mesela ben temmuz 15teki aldığım maaşın ağustos 1 e kadarki kısmını aldım askere giderken.11 agustostada askere gittim.geri döndüğümde 10 günlük maaşımı aldım.
hocam senın durumunda benım arkadasım var nasıl bır ıslem yapılacak parayı almak için

Geri