2015 Ekonomik Kriz ayak sesleri..

Kodla Büyü
Re: Ynt: 2015 Ekonomik Kriz ayak sesleri..

spider23' Alıntı:
pes diyorum daha hala akp yi savunuyosunuz ya!!!!!!!! sizin açılım süreci "megri megri" politikalarınız sayesinde hızla İÇ SAVAŞA gidiyoruz hala mı görmediniz gerçekleri???

yapılan her şey göz boyama ve oy avcılığı içindi;kürtler-hdp akp yi tek başına iktidardan ettiler ve tabi ki çözüm süreci yerini kirli bir savaşa bıraktı...payı olanlar azıcık utanın be..

adamların her yaptığı her adımı oy'a ve tek başına iktidara endeksli;savaş-şehitler oy getirip hdp yi barajın altına atacaksa savaşa-şehitlere-"Ne mutlu ŞEhit ailesine" türü beyanatlara :verymad: devam ; yok çözüm süreci oy getirecek " MEGRİ MEGRİ" lere- akillere;OSLA ya; İmralı'ya;heyetlere; "analar Ağlamasın'a" devam..

işin kötüsü bu saatten sonra korkarım ki müzakere ve barışçıl çözüm şansı kalmayacak;iç savaş kaçınılmaz olacak..zaten ekonomi konuşmak anlamsız hale gelecek..oluk oluk kan akacak..
sizler de hala ülkenin önünü açın dersiniz..
Ben size yuh diyorum bu örgütler Cimaat cehape mehape dhkahpe pekaka bunlar nasil olduda bir araya geldi. Bunlar kandan beslenirler kan nerede varsa bunlar orada halen konuşuyorsunuz. Bunlara ben Kankardeşler(Cimaat+ cehape+mehape+dhkahpe+pekaka) diyorum.

barikat' Alıntı:
spider23' Alıntı:
pes diyorum daha hala akp yi savunuyosunuz ya!!!!!!!! sizin açılım süreci "megri megri" politikalarınız sayesinde hızla İÇ SAVAŞA gidiyoruz hala mı görmediniz gerçekleri???

yapılan her şey göz boyama ve oy avcılığı içindi;kürtler-hdp akp yi tek başına iktidardan ettiler ve tabi ki çözüm süreci yerini kirli bir savaşa bıraktı...payı olanlar azıcık utanın be..

adamların her yaptığı her adımı oy'a ve tek başına iktidara endeksli;savaş-şehitler oy getirip hdp yi barajın altına atacaksa savaşa-şehitlere-"Ne mutlu ŞEhit ailesine" türü beyanatlara :verymad: devam ; yok çözüm süreci oy getirecek " MEGRİ MEGRİ" lere- akillere;OSLA ya; İmralı'ya;heyetlere; "analar Ağlamasın'a" devam..

işin kötüsü bu saatten sonra korkarım ki müzakere ve barışçıl çözüm şansı kalmayacak;iç savaş kaçınılmaz olacak..zaten ekonomi konuşmak anlamsız hale gelecek..oluk oluk kan akacak..
sizler de hala ülkenin önünü açın dersiniz..
Ben size yuh diyorum bu örgütler Cimaat cehape mehape dhkahpe pekaka bunlar nasil olduda bir araya geldi. Bunlar kandan beslenirler kan nerede varsa bunlar orada halen konuşuyorsunuz. Bunlara ben Kankardeşler(Cimaat+ cehape+mehape+dhkahpe+pekaka) diyorum.

:alkis: :+1:
barikat' Alıntı:
Bana göre mehapesi de cehapisi de cemaitida ve pekakasi da bu ülkeye 40 yildiri aşkın yapismis kene olarak görüyorum. Devletimiz o kadar büyük ki bu keneler icten icten bitiremidiler. Devlete hiç bir faydalari yok. Ancak koltuk peşinde koşan keneler bu ülkeyi yiyip bitiremiyeceksiniz. Ordan burdan bulduklari yazilari resimleri kopyalaya yapıştır yapan sizlerde bu kenenin birer piyonusunuz

% 3 zam teklifi var.
Bırakın siyaseti.
Yetkili sendika üyeleri neredesiniz?

Kriz cüzdanda mi birakin bunlari sitede hergün bir başlık, araba alacağım, eşime araba, 40-50 bin tl arası otomatik… bu mu memurun krizi, bırakın bu işleri mhp ne yapmış 40 yıldır ülkeye onu anlatın

Ne zaman, Araba lüks tüketim oldu?
Yıl 2015
Sen geçen Y.Y. ı yadetmeye devam et.

İnsanca yaşamak memur ve emeklinin de hakkı.
#ikoncuk

COBOL' Alıntı:
Ekonomik büyümeden pay, refah payı, enflasyon farkı istemek çok şey istemek midir?
İnsanca yaşamak memur ve emeklinin de hakkı.
#ikoncuk
hocam boşa nefes tüketme. insanca yaşama hakkı gibi konular bu arkadaşlar için çok uzak kavramlar.

barikat' Alıntı:
Kriz cüzdanda mi birakin bunlari sitede hergün bir başlık, araba alacağım, eşime araba, 40-50 bin tl arası otomatik… bu mu memurun krizi, bırakın bu işleri mhp ne yapmış 40 yıldır ülkeye onu anlatın
Siyasi konulara girmeyi hiç sevmem.Ama komik eleştirileride sevmem.Kusura kalmayın ama, bize otomobili layık görmeyen alaycı tarz fakirlik zihniyetinede dayanamadım.
"İnsanca yaşamak isteği," bir lüks gibi gösterilip, bu durumun siyasi başarı algılatılmaya çalışılması doğru değildir.Bu isteği sağlamak, zaten "Devletin asli görevidir."
Geçmiştekiler de başarı sağladılar.İnşallah şimdiki ve gelecekteki yönetimler, daha başarılı olacaklar.

barikat' Alıntı:

Sitedeki pek çok arkadaş karı koca öğretmen. Maaşla çalışan, lisans mezunu, ozel bir uzmanlik alani olan bir ciftin 40.000 liralık araba almasıni nasıl lüks görüyorsunuz?
Sizin düşünce yapınızda bu zenginlik ise bize normal şartlarda neyi layık görürsünüz merak ettim.

Daha önce olmadığı kadar, emekçi düşmanlığı türedi son yıllardam. Hükümetin böl -parcala -yönet politikası ise yarıyor.

Her dönem bir kesimi hedef tahtasına koyarak kalanların nefretini ona yönlendirdi ve böylelikle elini güçlendirdi.

25 ogretmenli okulumda veli de öğrenci de aynı şeyi söyledi.
"Hocam bak araba galerisi gibi sizin okul da"
Bakıyorum en pahalısi 40.000 liralık araba ki en ucuzu da 7.000 liralık. Ortalama 20-30.000.

Pek çoğu karı koca çalışan öğretmenlere layık görülen en pahalı araba es calismiyorsa 5.000, çalışıyorsa 10.000 sinirinda herhalde. Hayirlisi.

Kriz ustune kriz yasiyoruz. Hergun kriz, ekonomi tepe taklak, araplarinda para basan matbaalari bozuldugu icin parada gelmiyor artik... AKP gitse butun ekonomik dertler bitecek.......evler katlar alacagiz. Ogretmeb maasi 1000000000000000000000000000000000 TL olacak

theliony' Alıntı:
barikat' Alıntı:
Bana göre mehapesi de cehapisi de cemaitida ve pekakasi da bu ülkeye 40 yildiri aşkın yapismis kene olarak görüyorum. Devletimiz o kadar büyük ki bu keneler icten icten bitiremidiler. Devlete hiç bir faydalari yok. Ancak koltuk peşinde koşan keneler bu ülkeyi yiyip bitiremiyeceksiniz. Ordan burdan bulduklari yazilari resimleri kopyalaya yapıştır yapan sizlerde bu kenenin birer piyonusunuz
bu partiler kuluçka tavuğu gibi bunları 10 yumurtanın üstüne bastırırsın bi tane bile civciv çıkaramazlar
birde kurk tavuğu gibi kabarıp kurkkurk ötereler başka terane yok

:+1:
zaqwert' Alıntı:
theliony' Alıntı:
barikat' Alıntı:
bu partiler kuluçka tavuğu gibi bunları 10 yumurtanın üstüne bastırırsın bi tane bile civciv çıkaramazlar
birde kurk tavuğu gibi kabarıp kurkkurk ötereler başka terane yok

tarafszhaber' Alıntı:
neymiş bu koltuk sevdası böyle.. particilik.. makam merakı.. nezaman ikinci planda olacak ülkemde
maalesef hocam ülkemizde wc kuyruğunda bile bu muhabbetler olur ve ona göre de kuyruk da torpil bile uygulanır yani.

xxltc' Alıntı:
tarafszhaber' Alıntı:
neymiş bu koltuk sevdası böyle.. particilik.. makam merakı.. nezaman ikinci planda olacak ülkemde
maalesef hocam ülkemizde wc kuyruğunda bile bu muhabbetler olur ve ona göre de kuyruk da torpil bile uygulanır yani.
heryerde bi torpil adam kayırma..benim adamım yapsın.. benden olann kazansın bitmez

TL'miz dolar karşısında %50 değer kaybetti. böyle giderse uçurumun dibini boylayacağız. sonumuz hayırlı olsun! :?

kurtay' Alıntı:
teksen' Alıntı:
TL'miz dolar karşısında %50 değer kaybetti. böyle giderse uçurumun dibini boylayacağız. sonumuz hayırlı olsun! :?

İstikrar kayboldu, dua ette 1 kasımda istikrar çıksın :)

1 kasım sonrası yaklaşık 15 ay geçmiş ;ve hakikaten istikrarın dibine vurmuşuz....yetmemiş şimdi birde başkanlık ve yeni anayasa ile istikrar da nirvana yapıcaz inşallah...

Yatırım 2'ye ayrılır doğrudan ve dolaylı.Yabancı sermaye sadece sıcak parasını ülkemize koyar dolaylı yatırım yapar.Bir kriz gördüğünde borsadan çeker ve gider.

2015- 2018 bence kriz mriz yok , herkes tatilde herkes yollarda avm lerde....ama dün 1 liraya aldigim atistiratışt,bugun 1.35......bim deki kabuklu ceviz 13 kusurdan 15 küsura, tavuk ızgara 19 dan 27 ye cikmis...ama millet iyi geziyor ha..

kriz deyince insanlar şöyle algılıyor binlerce insan aynı anda işsiz kalacak kaos olacak felan halbuki şu an yaşadığımız şey de bir ekonomik krizdir. Şimdi baktım reno symbol aracın 1.0 motorlu olanı 92.650 tl , 1.5 dizeli ise 114 bin lira. Clio da 89 den başlıyor 130 bine kadar. Golf 1.0 motor 140 bin lira, fiyat 215 bine kadar gidiyor. Fakirleştik böyle giderse eski doğu bloku ülkeleri gibi eski model arabalar veya tata ile gezeceğiz.

Son düzenleme:
Venezuela örneği vereyim para çok ama çok değersiz.Ulke yabancıların elinde.Mesela makarna 5 lira iken şimdi markette 100lira.Bir paket makarna almak için bir poşet para veriyorlar.

Geri