2015 İl Dışı İzmir İsteyenler?

Kodla Büyü

destinaa88

Seçkin Üye
Seçkin Üye
puan sıralaması

amtn: 230
arkadhan:154 eşi:151 (tef mezunu)
kily:135 eşi: 151
ozkan1984:131
inikat:130 (meslek)
donmezas: 127
destinaa88:124 (ortaokul)
ahmetismet: 121 (meslek)
sancaktepe:100
darkprog: 110
orlin: 108
yamandogan: 106
ayyy: 105
senolak: 100
tugrulbey: 98

şuan 130 puanım var. İstanbul'dayım. İzmir'e gitmek istiyorum ama iyi bir yer olmasını isterim ve meslek lisesi olmasını. Bu puanla biraz zor gibi o yüzden tercih yapıp yapmamak konusunda tam karar vermiş değilim.

İyi yerler açılacağını sanmıyorum. Benim de 100 puanım olmuş ve İzmir isteyeceğim ama çıkmaz muhtemelen bana.

Bende geçen sene aynı dertten muzdariptim. 110puanla kemalpaşaya atandım ildışından ama eşim bornovaya atanınca dayanamadım eş durumundan bornovaya geldim :) hakkınızda hayırlısı olsun.

inikat' Alıntı:
şuan 130 puanım var. İstanbul'dayım. İzmir'e gitmek istiyorum ama iyi bir yer olmasını isterim ve meslek lisesi olmasını. Bu puanla biraz zor gibi o yüzden tercih yapıp yapmamak konusunda tam karar vermiş değilim.

hocam ben böteciyim. ortaokul tercihi vereceğim. yok mu başka izmir isteyen arkadaşlar?

Umarım herşey gönlünüzce olur. Geçen sene İstanbul'dan İzmir'ime gelmiş biri olarak inşallah istediğiniz yerlere atanırsınız arkadaşlar.

wes' Alıntı:
Umarım herşey gönlünüzce olur. Geçen sene İstanbul'dan İzmir'ime gelmiş biri olarak inşallah istediğiniz yerlere atanırsınız arkadaşlar.

madem geçen sene istanbuldan izmire geçtiniz biraz deneyimlerinizi paylaşır mısınız hocam?
istanbulda neredeydiniz izmirde nereye tayin olduğunuz. izmiri biliyor muydunuz? oralı mısınız?
izmirde yaşadığınız yıl boyunca istanbula göre + / - leri nelerdir?
mümkün olsa izmirde şuan olduğunuz yer dışında nereye atanmak isterdiniz ? neden?
çok oldum biliyorum ama güzel bir rehber olacaktır bu bilgiler :)
şimdiden teşekkürler

izmirde olan arkadaşlar merkeze yakın yazılabilecek ve yaşanabilecek ilçeleri kira durumlarını mümkünse metroya ulaşımın kolay olduğu yerler başta olmak üzere bizimle paylaşabilirler mi?

hevesinizi kırmak istemem ama izmir de merkezi okullar genelde özür grupları için açılır merkez de az okul açılır diğer ilçeler daha çok açılır genelde öyle oluyor ondan bu değerlendirmeyi yaptım yoksa başka birşey bildiğimden değil.

Bunun dışında eğer aileniz burada olduğu için istiyorsanız ki ben ailem burada diye gelmiştim veya mahrumiyet bölgesinde çalışıyorsanız birşey diyemem ama izmir in neden bu kadar rağbet gördüğünü de anlamıyorum burada da hayat toz pembe değil iş aynı iş idari kafa aynı kafa hayat aynı hayat git işe gel eve vs vs...
saygılar....

tamam aynı soruları açılan ilçeler için değerlendirirsek ne dersiniz ?
:idea:

computing' Alıntı:
hevesinizi kırmak istemem ama izmir de merkezi okullar genelde özür grupları için açılır merkez de az okul açılır diğer ilçeler daha çok açılır genelde öyle oluyor ondan bu değerlendirmeyi yaptım yoksa başka birşey bildiğimden değil.

Bunun dışında eğer aileniz burada olduğu için istiyorsanız ki ben ailem burada diye gelmiştim veya mahrumiyet bölgesinde çalışıyorsanız birşey diyemem ama izmir in neden bu kadar rağbet gördüğünü de anlamıyorum burada da hayat toz pembe değil iş aynı iş idari kafa aynı kafa hayat aynı hayat git işe gel eve vs vs...
saygılar....

hocam tabii ki iş aynı, kafa aynı.. ben bulunduğum yerden memnunum fakat 6 sene oldu çıkmak istiyorum. ki bulunduğum yerden daha rahat yerler sadece ege'de var. o yüzden tercihim ege.

destinaa88' Alıntı:
computing' Alıntı:

saygılar....

hocam tabii ki iş aynı, kafa aynı.. ben bulunduğum yerden memnunum fakat 6 sene oldu çıkmak istiyorum. ki bulunduğum yerden daha rahat yerler sadece ege'de var. o yüzden tercihim ege.
hocam izmir memur kitlesinde çok rağbet gören bir il olduğu için bu açıklamayı yaptım yoksa herkes istediği yeri yazmakta özgür kimseye bir açıklama yapmak zorunda da değil saygılar...

herkesin farklı görüşü vardır hayat anlamında. haliyle tercihleri de ona göre değişik olabilir. Ben istanbuldayım. küçük şehirlerde sıkılırım biliyorum. istanbulda ise hayat tamamen çekilmez durumda. trafigi yönetimi plansız programsız hergün artan yapılaşması ve kalabalıklaşması. 20 milyona yaklaşan nüfusu daracık alanlara sığdırıp köle gibi çalıştırılması ve insanların birbirine selam bile vermemesi....
izmiri az çok biliyorum ve arkadaşlarım var. hem ege, hem büyükşehir hem birçok keşmekeşlikten uzak olması benim tercihim. çevre illere ulaşımı açısından da güzel buluyorum. istanbuldan kocaeliye bazen 2 saatte bazen 7 saatte gidemiyorsunuz. tekirdağ 1,5 saat mesafe aslında ama bazen 2,5 saati geçiyor. hele dönüşleri hiç saymıyorum bile. ben istanbulda doğup büyüdüm ama artık dayanılacak gibi değil istanbul. haa "zengin" olsam ve bebekte falan yeni büyük evim olsa yatım olsa tamam da, öyle de olmayınca istanbulu değil istanbulda "yaşayan" durumunda oluyor insan.

inikat' Alıntı:
wes' Alıntı:

madem geçen sene istanbuldan izmire geçtiniz biraz deneyimlerinizi paylaşır mısınız hocam?
istanbulda neredeydiniz izmirde nereye tayin olduğunuz. izmiri biliyor muydunuz? oralı mısınız?
mümkün olsa izmirde şuan olduğunuz yer dışında nereye atanmak isterdiniz ? neden?
şimdiden teşekkürler
İstanbul-Halkalıdaydım. İstanbul bence çok yoğun ve insan kusan bir şehir olduğu için artık istemiyordum. Bence memur adamın İstanbul'da işi yok. Ekstra işler yapacaksanız o başka.
İzmirli olduğum için İzmir'e geldim ve çok memnunum.
İstanbuldaki okulumun imkanları burada çalıştığım okulun imkanlarına göre kat ve kat iyiydi. İl dışı tayinlerde açılan okulları az çok tahmin ediyorsunuzdur.
Okula gelmek için 20km.ye yakın yol geliyorum fakat bu yolu İstanbulda gelsem eminim bir senede beş yıl yaşlanırdım. Çok trafik sıkıntısı yok. Arada sıkıştığı oluyor tabi :)

wes' Alıntı:
inikat' Alıntı:
wes' Alıntı:

şimdiden teşekkürler
İstanbul-Halkalıdaydım. İstanbul bence çok yoğun ve insan kusan bir şehir olduğu için artık istemiyordum. Bence memur adamın İstanbul'da işi yok. Ekstra işler yapacaksanız o başka.
İzmirli olduğum için İzmir'e geldim ve çok memnunum.
İstanbuldaki okulumun imkanları burada çalıştığım okulun imkanlarına göre kat ve kat iyiydi. İl dışı tayinlerde açılan okulları az çok tahmin ediyorsunuzdur.
Okula gelmek için 20km.ye yakın yol geliyorum fakat bu yolu İstanbulda gelsem eminim bir senede beş yıl yaşlanırdım. Çok trafik sıkıntısı yok. Arada sıkıştığı oluyor tabi :)

hocam hangi ilçedesiniz? meslek lisesi mi ortaokul mu?

açıkçası ben il merkezinden çok uzak bir yere gitmek istemiyorum. eğer kötü yerler açılırsa yazmayacağım. wes hocam artık okullar hakkında görüşünüzü rica ederiz açılınca tercihler..

Aynen. Açılacak ilçelerden daha önemli hatta okul bilgisi.git gel yapılabilecek ilçeler açılır ise o da olur.

merhabalar
geçen sene 104 puanla denizliden izmire geldim.
menderes meslek lisesindeyim.
izmir merkezde okul tercih ederken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
çok kötü semtlerde çok kötü okullar var.
konak diye görünen bir okul tenekeli mahallesinde olabilir. tenekelide çalışmaktansa torbalının bir köyünde olmayı tercih edebilirsiniz.
bunun gibi örnekler çok.
merkezde çok az okul açılır, bunlarında çoğu düzgün mahallede değildir.
okulunuzun olduğu semti ve öğrenci profilini çok iyi araştırın.

selcuk35' Alıntı:
merhabalar
geçen sene 104 puanla denizliden izmire geldim.
menderes meslek lisesindeyim.
izmir merkezde okul tercih ederken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
çok kötü semtlerde çok kötü okullar var.
konak diye görünen bir okul tenekeli mahallesinde olabilir. tenekelide çalışmaktansa torbalının bir köyünde olmayı tercih edebilirsiniz.
bunun gibi örnekler çok.
merkezde çok az okul açılır, bunlarında çoğu düzgün mahallede değildir.
okulunuzun olduğu semti ve öğrenci profilini çok iyi araştırın.

hocam haklısınız. büyük şehirlerde bu sorun çok oluyor. dikkat etmek gerekli. artık tayin zamanı tavsiyelerinizi isteyeceğiz. izmir'de olan arkadaşlar yardımcı olsun lütfen :)

Geri