2015 Ocak-Haziran Eğitici(Fatih) Görevlendirilmesi:

Kodla Büyü

caylakcekirge

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Eğitici arkadaş 2015 yılı Eğitici_Fatih eğitmeni görevlendirme istek taleplerinin DYS üzerinden illere gönderildiğini söyledi.
Şimdiden görev isteyecek arkadaşlara hayırlı olsun...

Şimdi baktım. Gelmiş.

2015 yılı Fatih Projesi Eğitmenleri Görevlendirmesi

​2015 yılı Ocak - Haziran dönemi Fatih Projesi Eğitmen görevlendirmeleri ile ilgili resmi yazı valiliklere gönderilmiştir. İllerin son teklif tarihi 15 Aralık 2014 tür. Tüm Eğitmenlerimize duyurulur.

YEĞİTEK

Eğitim Hizmetleri Koordinatörlüğü

Ekli dosyalar

• 2015-1 FATİH Projesi Eğitmeni Görevlendirmesi.rar
    133.1 KB · Görüntüleme: 617
Bu eğitmenlik nedir?Görev almayı düşünüyorum.Normal bt öğretmenliğinden farkı nedir?
İlçe milli eğitimde mi çalışılılıyor?
Artıları eksileri nelerdir?
Bilgi verebilir misiniz?

saayees' Alıntı:
Bu eğitmenlik nedir?Görev almayı düşünüyorum.Normal bt öğretmenliğinden farkı nedir?
Bilgi verebilir misiniz?

Hocam eğiticilik ilçe veya illerde görev yapıyor.Normal mesaisi 8-5 yıllık izne tabi olursun.Fatih projesi ile ilgili görev yaptığın ilçede sorumlu olursun.Eğitmenlik yaparsın.All ağ yapısı ile ilgili ve diğer donanım kurulumlarında teslim alma komisyonunda yer alırsın.v.b

trueandfalse' Alıntı:
saayees' Alıntı:
Bilgi verebilir misiniz?

Hocam eğiticilik ilçe veya illerde görev yapıyor.Normal mesaisi 8-5 yıllık izne tabi olursun.Fatih projesi ile ilgili görev yaptığın ilçede sorumlu olursun.Eğitmenlik yaparsın.All ağ yapısı ile ilgili ve diğer donanım kurulumlarında teslim alma komisyonunda yer alırsın.v.b

Hocam yarıyıl tatili varmı dır?Yoksa görevlendirme yapıldığı için hazır kıta bekleniyor mu?:)

Bakanlık yazısının ilk paragrafı:

...il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine Bakanlık Makam Onayı ile 01 Ocak 2014
tarihinden itibaren 6 ay süreyle FATİH Projesi eğitmenleri görevlendirilecektir....

:puhaha: :puhaha:

Yav bunu sen yapsan ben yapsam eyvallah da koskoca Bakanlık yapınca komik oluyor bea. Görevlendirmeleri 2014 için yapacaklarmış. :puhaha:

AKADEMİA' Alıntı:
Bakanlık yazısının ilk paragrafı:

...il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine Bakanlık Makam Onayı ile 01 Ocak 2014
tarihinden itibaren 6 ay süreyle FATİH Projesi eğitmenleri görevlendirilecektir....

:puhaha: :puhaha:

Yav bunu sen yapsan ben yapsam eyvallah da koskoca Bakanlık yapınca komik oluyor bea. Görevlendirmeleri 2014 için yapacaklarmış. :puhaha:

eğitmenlere bu yazıyı mail atmışlardı zaten. mailde açıklama yapmışlar tarih 2015 olacak diye. işte bakanlıkta olsa :D

trueandfalse' Alıntı:
saayees' Alıntı:
Bilgi verebilir misiniz?

bu sorumlulukların senin için ek ücret katkısı sağlamaktamıdır
yoksa başkalarının kaymağını yediği işlerde sen mi ameleliğini yapıyorsun

ilçede fatih projesi için görevlendirildim
bu başvuruda bulunmalımıyım ya da il mi beni beni haberdar etmeli
fatih projesi için bu eğitimi almam gerekmez mi acaba

Eğiticiliğe başvurabilmek için daha önce "FATİH Projesi-Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu” nu almış olmak gerekiyor. Eğer bu kursu alanlar içinde müacaat eden yoksa ancak sizin teklifiniz değerlendirmeye alınır ve bu kursa alınırsınız görevlendirmeyle beraber. Ama resmi yazıdan anladığım kadarıyla sadece bilişim teknolojileri öğretmenleri eğitici olabiliyor artık.

ücretlendirme haftada 18 saattir verdiğiniz kurslar ve yaptığınız kabullerden ek ücret alamazsınız. tabi bu kurallar değişmediyse.
mebbis yöneticisi yaptıkları için bu hakkımız kaybettik.

Hizmet içi eğitim kursuna katıldım ve Eğitmenlik belgesi aldım. şimdi görevlendirmem olmazsa kurs veremeyecek miyim?

bunlar il ve ilçe eğiticileri sayıları yetmediği takdirde sizdende destek isterler ve ozaman ek ders karşılığı kursu verirsiniz hocam.

ekders 18 saat değil sanırım artık. Değişmiş olması lazım ama bitürlü bulamadım. Hiç bi avantajı yok gibi bu görevi almanın

avantajı yok gibi
ildeki görevleri arkadaşlar bundan yararlandıklarını herkes söylemekte ama burada yazılmıyor sanki

bana ilden başvuru yapmam gerektiği söylendi. ama üzerimde mebbis görevi var.ayrıca başvuru dilekçesinde " hizmetin sürekliliği esasıyla, Bakanlığımız, yerime bir başka öğretmeni görevlendirinceye kadar görevimde kalacağımı" diye bir ifade var. yani arkadaşlar girdikten sonra çıkışı zor ve bunu beyan ediyorsunuz kabul ediyorsunuz. şartlarında iyileşme yok bildiğim avantajıda yok. ben ilden ilçeye gel git yaptığım için doldurmayacağım çünkü bu görevi yaz tatili ara tatili gibi dönemlerde yapmamın bana ekonomik vs katkısı yok.

İl veya ilçe Mem'lerde eğiticilik yapmaktansa eğer eğiticilik isteniyorsa UZEM' lerde bu görevi yapmak daha iyi...

il veya ilçe fatih projesi eğitmenliği görevini yapan arkadaşlar bu işin sıkıntılarını, getirilerini anlatabilir mi.

aydınDr' Alıntı:
ilçede fatih projesi için görevlendirildim
bu başvuruda bulunmalımıyım ya da il mi beni beni haberdar etmeli
fatih projesi için bu eğitimi almam gerekmez mi acaba
Hocam eğiticilik istiyorsanız il koordinatörünüzle görüşün.
Not:15 Aralık son...

ben ilçe meme mebbisci olarak gittim simdi donmek icin bir türlü iskenceye tabi tutuyorlar ama insallah ay sonu donebilecegim okuluma egitici arkadaslarda bir cogu ayni durumda calisma saati cok is cok kiymet bilen hic yok yani degermi degmezmi siz bilirsiniz ama okul + btr yi ariyorum insallah ay sonu aksilik olmazsa kurtulacagim ilceden. yani bu egiticilik isini düsünenler bir kac kez düsünsün oyle karar versin bence.

Geçen sene 15 saat ders + BTR idim okulumda. şimdi ise ilçe memde eğitmenin. İlk zamanlar bende kararsızdım.Bilgisayarcı olduğumuz için bilg işlerinden kaçış yok o Allahın emri.ama bence bu durum derse girmekten daha iyi.masa başı bilgisayar işi stres yok.

aras9280' Alıntı:
Geçen sene 15 saat ders + BTR idim okulumda. şimdi ise ilçe memde eğitmenin. İlk zamanlar bende kararsızdım.Bilgisayarcı olduğumuz için bilg işlerinden kaçış yok o Allahın emri.ama bence bu durum derse girmekten daha iyi.masa başı bilgisayar işi stres yok.

Öğretmenlere akıllı tahta konusunda kurs verdiniz mi hocam. ilçe eğitmeni olduğunuz için verdiğiniz kurslardan dolayı ekstra bir ekders alamıyorsunuz diye bi yerde okumuştum. doğruluk payı nedir hocam. bizleri aydınlatır mısınız.

İl ve İlçe MEM'lerde görevli, Fatih Eğitmenleri Fatih Projesi Kurslarından ek ders ücreti alamıyorlar sayın hocam. Yukarıda @sarı_sarı hocamın bahsettiği konu hakkında da benim bir bilgim yok. Bilgisi olan varsa eğer bilgilendirsin lütfen. Bende merak ettim, o 18 saat değil artık durumunu.

Geri