2015000153 nolu FATİH Projesi - Eğitimde Teknoloji Kullanımı

Kodla Büyü

specal01

Aktif Üye
2015000153 nolu FATİH Projesi - Eğitimde Teknoloji Kullanımı kursu onaylanan var mı? bende tüm birimler onaylamış görünüyor bu durumda ben bu kursa katılıyormuyum? 178 kişi başvurmuş,herkes onaylanio sonradan seçim mi yapılıyor yoksa tüm birimleri onaylananlar mı gdio?

Hizmetiçi birimde onayladıysa hocam hayırlı olsun kursa katılıyorsunuz. Tarihi gelince gidersiniz eğitime.

ortaokulda bilişim tek öğretmeniyim.bilgim olmadığı için soruyorum;
1-bu kurs "Eğitimde Teknoloji Kullanımı Eğitici Eğitimi Kursu" değil mi?Bu kursu bitince görev statümüz ne oluyor?ne yapıyoruz?
2-bi de mesela böyle bir kursa başvurdum,onaylandı ama önemli bir işim çıktı ya da hasta oldum bu durumda ne yapılıyor?
3-kurs sonunda sınav da yapılıyor mu?yapılıyorsa uygulamalı mı kağıt üzerinde mi?
bu kurslara başvurmak da sanırım sorumluluk gerektiriyor

cevap 1:statünde hiçbir değişiklik olmuyor.
cevap 2:2 günlük rapor alırsan sıkıntı olmuyor ama herhangi bir mazeret belgen yoksa soruşturma geçirirsin
cevap 3:seminerlerde sınav olmuyor ama kurslarda göstermelik ve kimsenin sınavdan kalmadığı bir sınav yapılır.uygulamalı bir kurs olduğu için uygulamalı bir sınav olur.

Peki bu kursun karı nedir?kursu bitirenler, etkileşimli tahtayı bilmeyenlere nasıl kullanılacağnı mı gösterecek?
Kurslar 5gün değil mi?budurumda rapor da 5günlük oluyo demi?rapor nereye verilio?
Mesela kurs okul vaktine denk gelio,okulun ekdersi alınıyor mu derse grmiş gbi?
Ben de kurslara katılmayı düşünüyorum ama kurs başvuruları 1-2ay önceden yapılıo,ogüne işim çıkarsa napacağmı önceden bilmek istiorum

grafic' Alıntı:
Peki bu kursun karı nedir?kursu bitirenler, etkileşimli tahtayı bilmeyenlere nasıl kullanılacağnı mı gösterecek?
Kurslar 5gün değil mi?budurumda rapor da 5günlük oluyo demi?rapor nereye verilio?
Ben de kurslara katılmayı düşünüyorum ama kurs başvuruları 1-2ay önceden yapılıo,ogüne işim çıkarsa napacağmı önceden bilmek istiorum

Hocam "Fatih Projesi- Eğitimde Teknoloji Kullanımı Eğitici Eğitimi Kursu" hizmetiçi faaliyetine nisan ayında ben de katılmıştım. Kursun sonunda siz Fatih Projesi Eğitmeni olup aynı kursu bulunduğunuz yerdeki öğretmenlere 'MEM in görevlendirmesiyle' verebiliyorsunuz. Alacağınız kurs 5 gün ama vereceğiniz kurs 6 gün olacak :D Kurs sonunda kimseye etkileşimli tahta kullanımını göstermiceksiniz. İsmindden de anlaşılacağı üzere etkileşimli tahta kullanarak yeni ders planı oluşturmayı öğreteceksiniz. Yani öğretmenlerin derslerinde etkileşimli tahtayı nasıl kullanacağını öğreteceksiniz. Kursta katılan öğretmenlere; Antropi, Audacity, Movie Maker, Paint, Video Converter gibi programlar ve genel hatlarıyla FATİH projesi hakkında bilgi veriyorsunuz.
Okul vaktine denk gelen zamanlarda okuldaki ek dersiniz yatıyor. Kurs için yapacağınız masraflar devlet tarrafından karşılanıyor. Kaçırmayın bence.

Hizmetiçi kalacagımız yeri aramamız gerekir mi?Yerimiz ayrılıyor mu.hizmetiçi binası şehir merkezindemi acaba.şimdiden teşekkrler.

fatih projesi - eğitimde teknoloji eğitici eğitimi kursu ile etkileşimli sınıf yönetimi eğitici eğitimi kursu arasındaki fark nedir acaba?

berkekaya' Alıntı:
Hizmetiçi kalacagımız yeri aramamız gerekir mi?Yerimiz ayrılıyor mu.hizmetiçi binası şehir merkezindemi acaba.şimdiden teşekkrler.
sizin yeriniz otomatik ayrılıyor.eşinizle gitmek isterseniz önceden aramak gerekli.

grafic' Alıntı:
kurslarda %20 devamsızlık hakkı var.yani 5 günlük kursta 1 gün devamsızlık hakkın var.2 günlük rapor alırsan otomatikmen kurstan resmi olarak yırtıyon.

Herhangi bi yeri arayıp bildirmem gerekli mi?okula ya da ilçe mem e?
Bilgisayar götürmemiz gerekli mi ya da götürmemiz gereken herhangi bişe var mı?elimizi kolumuzu sallayarak mı gtceZ :D
Resmi mi giyincz?
Eğitim öğretmenevinin içinde mi oluyo yoksa başka bi yere mi gtcez?
Kurs yoğun geçio mu?

Bi de ,önbilgi falan gerekio mu?ben etkileşimli tahta hakkında hiçbişe bilmiyorum.daha bizim okula kurulmadı

Sayin hocam

Bu kurs yogun bir program icermektedir. Kurs sonunda sizden bransinizin olmadığı bir derstwn ogrendiklerinizi kullanarak bir ders sunumu yapmaniz istenmektedir
Bilgisayar götürmeniz size kalmis bir durum. Kurs harici zamanlarda çalışmanız için kullanabilirsiniz
Kiyafet konusunda rahat olun hocam keyfinize göre toplumun kabul göreceği şekilde giyinebileceginizi dusunmekteyim
Eğer eşinizle gitmeyi düşünüyorsanız hizmetiçi eğitim verileceği kurumu arayip uer ayirtmaniz gerekmektedir

Kolayliklar dilerim

müdür yardımcısı olduğum için bana kurs çıkmıyormuş :( ne alakası var anlamadım? başvuru kriterlerinde böyle bir durumdan bahsetmiyor.

berkekaya' Alıntı:
Hocam eşimizle gidersek gezi planı oluyor mu yoksa kurs yogun mu geçiyor.

hocam kurs gerçekten yoğun oluyor. biz bunu bilmeden gittiğimiz için afalladık. sadece bir günün öğleden sonraki kısmında gezi planı yaptılar. 35 tl karşılığında birkaç yeri gezdik. şahaneydi gezi. kesinlikle katılın. ama şunu söyliyeyim sırf o gezi planı için aksayan dersi diğer günlere blok olarak ekliyorlar :( haberiniz olsun. enstitü harika. sosyal olanaklar da var. masa tenisi, play station vs, voleybol, basketbol, yüzme havuzu, kafeterya. en önemlisi de önü deniz arkası yeşil...

specal hocam, orada yaklaşık 5-6 civarıydı galiba laboratuvar var. istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. laptop götürmemiştim ben. bi eksikliğini hisstmedim. enstitü oldukça büyük bir alan. lojmanları, eğlence alanları, ymek salonu, eğitim binaları hepsi aynı yerde. kampüs gibi düşünün. ön bilgi gerekmiyor hocam. zaten tahtayı sadece eğitimin son günü sunumunuzu yaparken kullanacaksınız. o arada da pratik yaprsınız sıkıntı olmaz :D

uysal hocam sorunuz konusunda şöyle diyeblirim. etkileşimli sınıf yönetimi kursunu alabilmek için eğitimde teknoloji kullanımı kursunu alıp fatih projesi eğitmeni olmanız gerekiyor. sınıf yönetimi kursunu henüz alamadğım için içeriğini bilemiyorum.

Re: Ynt: 2015000153 nolu FATİH Projesi - Eğitimde Teknoloji Kull

emre1777' Alıntı:
berkekaya' Alıntı:
Hocam eşimizle gidersek gezi planı oluyor mu yoksa kurs yogun mu geçiyor.

hocam kurs gerçekten yoğun oluyor. biz bunu bilmeden gittiğimiz için afalladık. sadece bir günün öğleden sonraki kısmında gezi planı yaptılar. 35 tl karşılığında birkaç yeri gezdik. şahaneydi gezi. kesinlikle katılın. ama şunu söyliyeyim sırf o gezi planı için aksayan dersi diğer günlere blok olarak ekliyorlar :( haberiniz olsun. enstitü harika. sosyal olanaklar da var. masa tenisi, play station vs, voleybol, basketbol, yüzme havuzu, kafeterya. en önemlisi de önü deniz arkası yeşil...

specal hocam, orada yaklaşık 5-6 civarıydı galiba laboratuvar var. istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. laptop götürmemiştim ben. bi eksikliğini hisstmedim. enstitü oldukça büyük bir alan. lojmanları, eğlence alanları, ymek salonu, eğitim binaları hepsi aynı yerde. kampüs gibi düşünün. ön bilgi gerekmiyor hocam. zaten tahtayı sadece eğitimin son günü sunumunuzu yaparken kullanacaksınız. o arada da pratik yaprsınız sıkıntı olmaz :D

uysal hocam sorunuz konusunda şöyle diyeblirim. etkileşimli sınıf yönetimi kursunu alabilmek için eğitimde teknoloji kullanımı kursunu alıp fatih projesi eğitmeni olmanız gerekiyor. sınıf yönetimi kursunu henüz alamadğım için içeriğini bilemiyorum.

Neresi hocam bahsettiğiniz yer?

mriza' Alıntı:
müdür yardımcısı olduğum için bana kurs çıkmıyormuş :( ne alakası var anlamadım? başvuru kriterlerinde böyle bir durumdan bahsetmiyor.

Hocam idareci olduğunuz için siz İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün açtığı kurs/seminerlere başvuru yapabiliyorsunuz.

İlgili Kıurs Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğüne ait bir kurs bu nedenle başvuru yapsanızda başvurunuz onaylanmaz. Bu kriter yazmaz özlük hakkınızı bilmeniz gerekir.

aydınDr' Alıntı:
1 yil icerisinde yanlızca 1 kere mi hizmetiçi egitime katılabiliyoruz.

Yılda 5 merkezi Kurs/Seminer başvurusu yapabiliyorsunuz.
1'den fazla başvurunuzda onaylanabilir ama aynı kurs/seminere kriterleri uyan başvurusu olan kişilerden hiç eğitime katılmamış olana öncelik verilmekte.

aydınDr' Alıntı:
1 yil icerisinde yanlızca 1 kere mi hizmetiçi egitime katılabiliyoruz.

hocam maalesef bir yılda sadece bir eğitimi alabiliyorsunuz. yani eğitime katılmışsanız aynı yıl içrisinde herhangi bir başka eğitimi alamıyorsunuz. ben denemiştim şansımı ama başvurum reddedildi. açıklamada da bu şekilde bahsedilmişti.

arkadaşlar sizce bilgisayarımızı götürmeli miyiz? nasıl bir ortam var bilmiyorum ama çalışmalar sırasında gerekli olur mu acaba?

Hocam eğitim merkezlerinde bilgisayar var, ancak odada vs çalışmak gerekebiliyor bu nedenle kendi kişisel bilgisayarını götürürsen daha iyi olur.

Geri