2016-2017 DYK 2. Dönem Planım nasıl olmuş?

Kodla Büyü

pawofeagle

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 2. dönem için dyk planı hazırladım bir inceleyebilir misiniz.

dersin yıllık planında bu dönem kelime işlemci ve sunum programı var o nedenle bu konulara kurs planında 1'er hafta ayırdım.
öğrencilerin 1. dönemden eksik olduğunu düşündüğüm sıkıştırılmış dosyalar dosyalama işlemleri üzerine 1 hafta ayırdım.
plan genellikle resim düzenleme ve sunum tarzı ürün oluşturma(pro-show kullanarak) ve video düzenleme oluşturma üzerine.
son olarak 2 hafta programlama giriş yapmak istedim. 5.sınıf yıllık palnımda yok 6. sınıflara hazırlık olsun diye ve kodlamayı bilsinler diye.

Kazanımları yazarken son yayınlanan taslak öğretim programımızı kullandım.
yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 2016-2017 DYK 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri Yıllık Planı 2 Saatlik.rar
    11 KB · Görüntüleme: 590
bende word ve ppt üzerine hazırladım, sizin planda çok konu var hocam, verim nasıl olur acaba?

Ekli dosyalar

• 2016-2017-yillik-plan-5-sinif.rar
    6 KB · Görüntüleme: 267
Teşekkürler arkadaşlar

Bir fikrimi paylaşmak isterim eğer 5. sınıflarda özellikle kodlama code.org scratch programlarını gösterirseniz öğrencilerin seneye de kurslara ilgisi olacaktır. Bilgisayar kursuna ne gerek var diyenlere de cevap olacaktır.

tahtakama' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşlar

Bir fikrimi paylaşmak isterim eğer 5. sınıflarda özellikle kodlama code.org scratch programlarını gösterirseniz öğrencilerin seneye de kurslara ilgisi olacaktır. Bilgisayar kursuna ne gerek var diyenlere de cevap olacaktır.

5. sınıflar seviye olarak orta sayılır hocam o nedenle 6. sınıflara scratch anlatıyorum. bu 5. sınıflar kurs planının son 3 haftasını da sizin dediğiniz sebepten meraklansınlar başlangıç olarak bilsinler diye code.org tanışsınlar kullansınlar diye buna ayırdım.

ümit45' Alıntı:
bende word ve ppt üzerine hazırladım, sizin planda çok konu var hocam, verim nasıl olur acaba?

word ve ppt programlarını bu dönem ders boyunca ayrıntılı anlatacağım için kursta farklı ilgi çekici ve kendilerini geliştirici olsun diye düşündüm ve o nedenle resim ve video düzenleme üzerine durdum.

Geri