2016 ildışı izmir isteyecekler :)

Kodla Büyü
ege bölgesi normları çok azaldı muğla balıkesir manisa yok denecek kadar az olanlarda çok yüksek puanlarla gidilir il dışında ve iyi yerler olmayacak. İzmirin iyi bir yerine il dışı ile gelmek içinse 200 puanaa yaklaşmak lazım malesef :/

148 puanım var. 2. dönem yetiştirme kursu verdim ama puanı henüz işlenmemiş, ordan kaç gelir bilmiyorum. çok kötü yerler dışında yazmayı düşünüyorum. böteciyim.

İzmir İl içinde bile birkaç tane güzel yer açılıyorken, il dışına iyi yer beklemek hata olur.
İlla İzmir diyenler iyi kötü demeden hepsini yazacak, 3 yıl çalışıp il içi isteyecek. Başka yolu yok. (Yüksek puanı olanlar hariç).

3 yıl önce 87 puan ile gelemedim. 114 puanla kapatmıştı.
Eş durumundan gelmiştim.

**2013** İl Dışı puanları... puan ve hizmet süresi

1 İZMİR/BUCA/Kıbrıs Şehidi Yüzbaşı Cengiz Topel Ortaokulu 164 3573
2 İZMİR/KARABAĞLAR/Emirsultan Ortaokulu 129 3035
3 İZMİR/KONAK/Ali Fuat Cebesoy Ortaokulu 122 1565
4 İZMİR/KARABAĞLAR/29 Ekim Ortaokulu 159 3035
5 İZMİR/MENDERES/Görece Mustafa Kemal Ortaokulu 159 3760
6 İZMİR/BORNOVA/Kavaklıdere Saliha Hüseyin Özyavuz Ortaokulu 140 3036
7 İZMİR/BAYRAKLI/Vali Namık Kemal Şentürk Ortaokulu 176 3035
8 İZMİR/BUCA/Atatürk Ortaokulu 149 3760
9 İZMİR/ÇİĞLİ/Harmandalı Ortaokulu 150 2481
10 İZMİR/MENDERES/Develi Ortaokulu 120 2146
11 İZMİR/TORBALI/Pancar Nezihe Şairoğlu Ortaokulu 114 3767
12 İZMİR/TORBALI/Şehit Çavuş Haydar Arda Erertingi Ortaokulu 121 1944
13 İZMİR/URLA/Balıklıova Ortaokulu 115 3035
14 İZMİR/MENDERES/Çileme Ortaokulu 118 2511
15 İZMİR/MENDERES/Yeniköy Ortaokulu 114 3392
16 İZMİR/MENEMEN/Türkelli Ortaokulu 124 2841
17 İZMİR/TORBALI/Çetineller Ortaokulu 163 2185
18 İZMİR/MENEMEN/Asarlık 75.Yıl Ortaokulu 144 3743
19 İZMİR/TORBALI/80.Yıl Çaybaşı Ortaokulu 117 2697

**2012** İl Dışı puanları... puan ve hizmet süresi
1 İZMİR/KEMALPAŞA/Ayşe-Hasan Türkmen Ortaokulu 161 3458
2 İZMİR/MENEMEN/100. Yıl Ortaokulu 138 2549
3 İZMİR/FOÇA/Yenibağarası Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu 141 1853
4 İZMİR/TORBALI/Subaşı Ortaokulu 136 3433

**2011** İl Dışı puanları... puan ve hizmet süresi
1 İZMİR/KARABAĞLAR/Seniha Mayda İlköğretim Okulu 131 2287
2 İZMİR/MENEMEN/Cumhuriyet İlköğretim Okulu 117 1672
3 İZMİR/TORBALI/Şehit Çavuş Haydar Arda Erertingi İlköğretim Okulu 104 3224
4 İZMİR/TORBALI/Kazımpaşa İlköğretim Okulu 111 1664
5 İZMİR/ÇEŞME/15 Eylül Mustafa Çapkan İlköğretim Okulu 152 3834
6 MANİSA/TURGUTLU/Samiye- Nuri Sevil İlköğretim Okulu 100 1673
7 MANİSA/SALİHLİ/Misak-ı Milli İlköğretim Okulu 90 1835
8 AYDIN/GERMENCİK/Ortaklar Atatürk İlköğretim Okulu 97 2367
9 AYDIN/SÖKE/Bağarası Kemalpaşa İlköğretim Okulu 137 3072
10 AYDIN/İNCİRLİOVA/Doktor Reşit Galip İlköğretim Okulu 109 3090
11 AYDIN/DİDİM/Esra Karakaya Anadolu Lisesi 131 3276
12 AYDIN/SULTANHİSAR/Zafer İlköğretim Okulu 107 3151
13 AYDIN/SÖKE/Sazlıköy Hilmi Fırat İlköğretim Okulu 90 2035

Hayaller Bornova Gerçekler Kınık.. Doğru dürüst okul açılmamış.. ama yine de tercih vermeliyim.. (puan 178)

İl içindeki tabloyu düşününce çok da süpriz değil. Elbette tayin bekleyen arkadaşlar için inanılmaz üzücü...

Çok az açık olması sebebiyle tayin puanları yüksek olacaktır. Hayırlısı olsun herkes için...

İzmir Piri Reis Ticaret Meslek Lisesini ve Ödemiş Kız Meslek lisesini isteyecek TEF adaylarının dikkatine...

Okulları aramadan tercih yapmayın!

Ben bizzat aradım ve;
* Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(Kız Meslek Lisesi) nde Bilişim Teknolojileri Alanı kapatılmış arkadaşlar ve Endüstri Meslek Lisesi ile birleştirilmiş. Okul idaresi ile görüştüm ve Alan şefini de büyük ihtimalle ya Ödemiş Endüstri Meslek Lisesine kaydıracaklar yada öğretmen arkadaş norm fazlası sebebiyle başka bir okulu da isteyebilir.

* Torbalı Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(Ticaret Meslek Lisesi) nde ise 2015-2016 yılında bölümde 3 öğretmen var iken bu 3 öğretmen norm fazlası olmuşlar ve 3 öğretmende il içi tayinler ile İzmir il içinde başka okullara tayin istemişler; su an aynı okulda Mudur Yardımcılığı yapan bir arkadaş Müdür yardımcılığından Bilişim Tek. Alanına geçiş yapacak ve geriye 1 norm kalıyor...Ancak sorun şu ki okulda bilişim 10.sınıf öğrencisi yokmuş ve 11-12.sınıflarda 14-16 öğrenci bulunuyor; idareden öğrendiğim bir başka durum okulun Bilişim Teknolojileri alnının kapatılma ihtimali olduğu ve Torbalı Endüstri Meslek Lisesi ile birleşebileceği konusunu da öğrendim...

Sizin anlayacağınız İzmir deki bu 2 okulda Bilişim Alanı TEF mezunu arkadaşlar tercih ederken bu hususları dikkat etsinler.Gittiğiniz yerde ilk yılda norm fazlası olup ilkokulları tercih etmek zorunda kalabilirsiniz. Bakanlık bu konuyu bilmiyor mu diye sorarsanız valla o kısmını bilemem....Sonuçta normları giren belirleyen İi ve İlçe MEM.

Yukarıda belirtilen durumları dikkate alarak yinede yazacağım diyenler yazsınlar...Ben yazacaktım ama bu bilgileri öğrendikten sonra geri adım attım ve puanım su an 164 .Yazacaklara şimdiden hayırlı olsun...Bu senede il dışı hayal oldu...Nasip seneye İNŞALLAH!

Arkadaşlar merhaba Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde çalışıyorum. 3 yıldır çalışıyorum ve 2 yıldır il dışına açılması için çok uğraştık ama başaramadık ve bölümün kapanarak endüstri meslek ile birleşmesi ile ilgili yazı geldikten sonra böyle bir olayla karşılaştık ve şok olduk. Endüstri meslek lisesinde 3 arkadaş çalışıyor ve bende oraya geçeceğim. bu şartları düşünerek tayin isteyin sonradan mağdur olmayın. Şimdiden hayırlı olsun.

huseyinsevgen' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde çalışıyorum. 3 yıldır çalışıyorum ve 2 yıldır il dışına açılması için çok uğraştık ama başaramadık ve bölümün kapanarak endüstri meslek ile birleşmesi ile ilgili yazı geldikten sonra böyle bir olayla karşılaştık ve şok olduk. Endüstri meslek lisesinde 3 arkadaş çalışıyor ve bende oraya geçeceğim. bu şartları düşünerek tayin isteyin sonradan mağdur olmayın. Şimdiden hayırlı olsun.

Valla çok tuhaf bu milli eğitimin isleri hüseyin hocam sizin kadronuz mu EML e geçecek. Bu norm konusunda okul idaresi ne düşünüyor gelen arkadaş ne yapacak boyle bir durumda

darkprog arkadaşım dediğim gibi gelen büyük ihtimalle ilkokul seçmek zorunda kalacak..o yüzden meslekçileri uyarıyoruz...Alan şefi Hüseyin Sevgen hocam için gerçekten çok zor bir durum ama en azından EML ye geçecek olması iyi bir şans olmuş..Meslekçi arkadaşlar eğer yerlerinde bir sıkıntı yoksa kalmalarını öneririm.Bu MEB seneye il dışı rotasyonu getirir..işte siz o zaman seyreyleyin tantanayı...Kavimler göçü o zaman başlayacak..Fırtına başlamadı daha arkadaşlar.. O gün geldiğinde doğuda ne kadar TEF mezunu arkadaşımız varsa batıya yüksek puanlarla tercih edecektir. o vakit kimin puanı kimi geçerse o şanslı olacak,geçemeyenler ise kaderine razı gelecek..bu iş öyle gözüküyor :(

* Torbalı Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(Ticaret Meslek Lisesi) nde ise 2015-2016 yılında bölümde 3 öğretmen var iken bu 3 öğretmen norm fazlası olmuşlar ve 3 öğretmende il içi tayinler ile İzmir il içinde başka okullara tayin istemişler; su an aynı okulda Mudur Yardımcılığı yapan bir arkadaş Müdür yardımcılığından Bilişim Tek. Alanına geçiş yapacak ve geriye 1 norm kalıyor...Ancak sorun şu ki okulda bilişim 10.sınıf öğrencisi yokmuş ve 11-12.sınıflarda 14-16 öğrenci bulunuyor; idareden öğrendiğim bir başka durum okulun Bilişim Teknolojileri alnının kapatılma ihtimali olduğu ve Torbalı Endüstri Meslek Lisesi ile birleşebileceği konusunu da öğrendim...
Sayın hocam bu bilgiyi kimden aldınız ?
Sanırım yanlış anlaşılma var.

okullar asagıdaki gibi :)

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    50.7 KB · Görüntüleme: 660
Torbalı Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(Ticaret Meslek Lisesi)
Kasım 2015 de bir arkadaşımız norm fazlası oldu ve eml ye geçti.
2016 isteğe bağlı il içi ile bende başka bir ilçe de bulunan eml de bugün göreve başladım.
Şu an kurumda böte mezunu bir bilişimci kaldı. O da görevlendirme ile müdür yardımcılığı yapıyor.
10.sınıflar için kontenjan belirlenmişti. Son durum ne olur bilmiyorum...
Kurum hakkında sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

Allah milletin yardımcısı olsun bu tayin döneminde herkes ne yapacağını şaşırdı. Sırf tayinim çıksın diye de tayin istenmez ki.

huseyinsevgen' Alıntı:

Hocam ödemiş de meslek liseleri için dusunulen uygulanacak olan değişiklikler

: Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi nin "Büro Yönetimi" Alanının aynı lokasyonda bulunması nedeniyle Ödemiş İlk Kurşun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ne aktarılmasının; Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi nin "Bilişim Teknolojileri" alanının aynı lokasyonda bulunmas ı nedeniyle Ödemiş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ne aktarılmasının; Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi nin "Tarım Alanının" öğrenci bulunmadığından Kapatılmasının; ÖdemişKaymakçı Çok Programlı Lisenin "Bilişim Teknolojileri" Alanının öğrenci bulunmadığından kapatılmasının; Ödemiş Ovakent Çok Programlı Lisenin "Tarım" Alanının da öğrenci bulunmadığından kapatılmasının; Ovakent Ödemiş ÇokProgramlı Lisenin "Çocuk Gelişimi" Alanının aynı lokasyonda bulunması nedeniyle kapatılması ve bu alanın Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisene aktarılmasının; Ödemiş Ovakent Çok Programlı Lisenin "Bahçecilik" Alanının da öğrenci kapatılmasını

Torbali için
TORBALI: Subaşı Mustafa Topalan Çok Programl ı Lisenindeki "Bilişim Teknolojileri" alanının yeterli öğrenci bulunmadığından kapatılmasının; Bu bölümün kapatılması ile birlikte okulda bölümlerin kalmadığı, Okulun tüm dersliklerinin aynı binada eğitim öğretim gören Mustafa Topalan Anadolu Lisesine devr edilmesinin uygun olacağı; Torbalı Piri Reis Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin "Bilişim Teknolojileri" Alanının aynı lokasyonda bulunması nedeniyle, Torbalı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ne aktarılmasının; Torbalı Piri Reis Mesleki Teknik Anadolu Lisesi nin "Büro Yönetimi" Alanında öğrenci talep yetersiz kapatılacak.
Torbalı ilçe Merkezindeki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi nin öğrenci mevcudunun yoğun olması ve rdaki fiziki mekanın yetersizliği ile sürekli nüfus artışı bulunan ilçede yeni bir "Mesleki Teknik Anadolu Lisesi"nin açılmasının

Geri