2016-Ocak maaş

Kodla Büyü
arkadaşlar konuyla pek alakası yokta şöle bi sıkıntı var geçen aya kadar bordromda evli gözüküyodum bu ay bekar gözüküyo
kbsyede baktık ordada evli gözüküyo sebep ne olabilir ki
çok saçma geldi bana

7/3, evli, 6 yaşından küçük 1 çocuk. 01.10.2008'den önce göreve başlama. 2904 tl yatmış. Doğru mudur arkadaşlar sizce? MAHEP'den hesaplayınca 3032 tl gösteriyor.

15 ocak oldu ama halen 1 derece eklenmedi ve maaşımızda bunu göremedik. Acaba bir sonraki maaşla birlikte bu ayında farkını verecekler mi? Mebbisede daha işlememişler.Bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar 5. yılımdayım ve ek göstergem 500 olarak görünüyor.Bizim ek göstergemiz 2200 olması gerekmiyor mu ? bunun dereceyle alakası var mı ? burda arkadaşın biri bodrosunu paylaşmış 2/3 ünde onda ek gösterge 2200 olarak görünüyor sebebini bilen var mı ?

krmtcy' Alıntı:
Arkadaşlar 5. yılımdayım ve ek göstergem 500 olarak görünüyor.Bizim ek göstergemiz 2200 olması gerekmiyor mu ? bunun dereceyle alakası var mı ? burda arkadaşın biri bodrosunu paylaşmış 2/3 ünde onda ek gösterge 2200 olarak görünüyor sebebini bilen var mı ?

ek gösterge dereceyle alakalı hocam ben 5/1 im ek gösterge 900

hasogazili' Alıntı:
15 ocak oldu ama halen 1 derece eklenmedi ve maaşımızda bunu göremedik. Acaba bir sonraki maaşla birlikte bu ayında farkını verecekler mi? Mebbisede daha işlememişler.Bilgisi olan var mı?
Talepler yeni toplanıyor dileköçe ile öğretmenlerden. Bize söylenen Şubat maaşına yanısayacağı...

6-2 eş çalışmıyor 1 küçük(6 dan küçük) 2 büyük çocuk 2996 sendika var toplu sözleşme var.

inikat' Alıntı:
bidene' Alıntı:
bu sene 6/1 oldum
geçen sene ocak maaş 2292 çocuk yok eş çalışıyor.
bu sene ocak maaş 2656 çocuk var eş çalışıyor.
açıkçası güzel bir zam almışız bir senede..
tabi enflasyonun tüikin açıkladığı %7.9 olduğunu gibi düşünürsek.
bunda aginin yükselmesini de hesaba katmakta fayda var.

hocam ortalama aylık
kira
toplu taşıma
elektrik su doğalgaz
ekmek
( Geri kalan mecburi harcamaları hesaba bile katmaya gerek duymuyorum )
için geçen yıldan bu yıla artış ne oldu acaba onu bir hesaplayıverin biz de bilgilenelim aydınlanalım.
http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/201501/02012015.xml
Geçen sene ocak ayına dolar kuru 2.3449 TL
şuanda dolar kuru 3 TL

yani geçen seneki maaşınızla o zaman 977,4 dolar alabiliyormuşsunuz
Şuanki maaşınızla bugünkü kurla 885,3 dolar alabiliyorsunuz.

yani şuanda aylık 92 dolar kaybınız var.
Süper zam valla
Elbette hakettiğimiz olmayabilir, yeterince zam yapılmamış olabilir ama herşeye bir kulp bulmanın da bir anlamı yok hocam. Fena bir zam değil şu yapılan zamlar geneli için, tabii kendilerine yaptıkları zamlarla kıyaslamıyorum. O kadar zam yapsalar zaten ben bir kısmını geri yatırırım haketmiyorum diye :D

MAHEP DE bilişim teknolojileri seçince maaşım yaklaşık aldığımdan 90 lira fazla çıkıyor. eksik mi alıyorum ki . 6/1 derece çocuk bende değil sendika var 2659 tl

Alican44 hocam ben de 2/1 eş çalışmıyor. 2 çocuk sendika var. yani herşeyimiz aynı bekim maaş 3305 neden arklı acaba sizin çocukların ikisi de 6 yaş üzeri mi yoksa

ekmek bu gün 1 lira oldu.
petrolün varili 30 dolara düştü benzin aynı benzin. pardon 14 kuruş zaman.
ankarada suya zam geldi.
elektriğe zam yolda..
çok şükür..

sulu_man' Alıntı:
inikat' Alıntı:
bidene' Alıntı:
bu sene 6/1 oldum
geçen sene ocak maaş 2292 çocuk yok eş çalışıyor.
bu sene ocak maaş 2656 çocuk var eş çalışıyor.
açıkçası güzel bir zam almışız bir senede..
tabi enflasyonun tüikin açıkladığı %7.9 olduğunu gibi düşünürsek.
bunda aginin yükselmesini de hesaba katmakta fayda var.

hocam ortalama aylık
kira
toplu taşıma
elektrik su doğalgaz
ekmek
( Geri kalan mecburi harcamaları hesaba bile katmaya gerek duymuyorum )
için geçen yıldan bu yıla artış ne oldu acaba onu bir hesaplayıverin biz de bilgilenelim aydınlanalım.
http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/201501/02012015.xml
Geçen sene ocak ayına dolar kuru 2.3449 TL
şuanda dolar kuru 3 TL

yani geçen seneki maaşınızla o zaman 977,4 dolar alabiliyormuşsunuz
Şuanki maaşınızla bugünkü kurla 885,3 dolar alabiliyorsunuz.

yani şuanda aylık 92 dolar kaybınız var.
Süper zam valla
Elbette hakettiğimiz olmayabilir, yeterince zam yapılmamış olabilir ama herşeye bir kulp bulmanın da bir anlamı yok hocam. Fena bir zam değil şu yapılan zamlar geneli için, tabii kendilerine yaptıkları zamlarla kıyaslamıyorum. O kadar zam yapsalar zaten ben bir kısmını geri yatırırım haketmiyorum diye :D

hocam elbette hakettiğimiz olmayabilir demişsin. açık açık söylüyorum çalıştığımın emeğimin verdiğim çabanın yarısı bile değil açık açık söylüyorum.
ama tamahkar bu kadar öğretmen olunca hakettiğimin yarısını ancak alıyorum. Tabi ki şükür ediyorum ama şükür emeğim ve çabamla birleşince hak anlamına gelir.
10 yıldır birçok iş-emek koluna iyileştirmeler oldu.
akademisyen hak aldı emekçi işçiler hak aldı polis hak aldı peki ya biz?
polislere akademisyenlere çalışmaya göre maaş hesaplamalarında 500 tl ve üstü gibi iyileştirmeler oldu. allah aşkına alım gücümüz yükseldi mi gerçekten.
ben yukarıda da görüldüğü gibi reel değerler üzerinden en basitinden bir hesaplama yaptım. ister dolar olsun ister altın üzerinden alım gücü hesabı yapın lütfen ve bize zam yapıldı demeyin. Maaşımızın bir miktar yükselmesi maaşımızın arttığı anlamına gelmez çünkü elimize geçen değil mecburi harcamalardan sonra elimizde kalandır alım gücümüz.
Eğer ki benim alım gücüm sürekli azalıyorsa bu kulp bulmak değil açıkça hak adalet aramaktır. Ha bana 2000 de verseler bir de eşim de çalışıyorsa hayatımı idame ettirmeme yetiyor diyorsanız o sizin bileceğiniz iş ama ben hakkım olan için anlatmaya dil dökmeye ve gereken çabayı göstermeye devam edeceğim.
Ne zaman ki çoğunluk böyle düşünür işte o zaman hakkettiğimizin karşılığını alırız, bugün olduğu gibi yarısını değil.

btogretmeniyim' Alıntı:
hocam maaş bordrosundan ek göstergenize bakın. Mesela benim maaş atandığımdan bu yana eksik yatmış ek göstergeyi hep sıfır yazmışlar yeni farkına vardık, dilekçe verdim faiziyle geri alacağım.

Hocacm ben de Eylül de atandım maas bodromda ek gösterge 0 yazıyor kaç olması lazım? Ben de dilekçe vermeli miyim?

Geri