Kodla Büyü
Hocam yildizli dersler degismez
Hocam bu saatler değişmedi mi. Amp 11. Sınıf 22 saat oldu örneğin
Hocam ders saatleri bu sen 9. sınıflarda değişmeye başladı
yani 2018-2019 10. sınıflar sadece değişecek ver ders saati ile ders isimleri aşağıdaki gibi olacak
AMP ve ATP:
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN TEMELLERİ(*) - 5 -
- PROGRAMLAMA TEMELLERİ - 5 -
- BİLİŞİM TEKNİK RESMİ - 2 -
- OFİS PROGRAMLARI - 2 -
14 saat-

2019-2020 de 11. sınıflarda uygulanacak(22 saat)
2020-2021 de 12. sınıflarda uygulanacak(28 saat)

arkadaşlar kafama takıldı. örneğin anadolu teknik programında 12 sınıflar için mesleki yabancı dil yerine bilgisayarlı devre tasarımı koyabilirmiyiz.

arkadaşlar kafama takıldı. örneğin anadolu teknik programında 12 sınıflar için mesleki yabancı dil yerine bilgisayarlı devre tasarımı koyabilirmiyiz.

önümüzdeki sene için mi soruyorsunuz hocam? bi de hangi dal? bunlar öneri siz kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

web programcılığı dalı. 2017 2018 için
Hocam web programcılığı dalın derslerinden sonra kalan saatlerde verebilirsiniz, ama bence öncelik dal dersleri kalan saatlerde alan ortak dersler bunun dışında saat kalırsa diğer dallardan ders verebilirsiniz.(Tabi Bölgesel özellikler, okuldaki donanım ve çerçeve öğretim programı doğrultusunda zümre kararı ile)
Burada dersin ön koşula dikkat etmeniz ve öğrencinin işine yarayabileceği ders seçmeniz daha makul olabilir.
Mesleki Yabancı Dil değilde yerine bence
Gelişmiş İnternet Uygulamaları dersi ön koşulu “Nesne Tabanlı Programlama” dersi modüllerini almış olmak vardır. Bunun yerine hemen öğrenciye yarayacak hemde ön koşulu sağlayan bir ders verebilirsiniz.
Ben Gelişmiş İnternet Uygulama Dersinin ön koşulu olarak Programlama Temellerindeki modüller ile temel anlamada benzelik gösterdiğini için ekledim.

hocam AML önerilerinde 12. sınıfta 2 tane öneriniz var fakat birini verirsek diğerini nasıl vereceğiz? iki derste verilmek zorunda. mesleki yabancı dilde yok. o da seçmeli normalde sanırım.

Hocam yildizli dersler degismez

Hocam ders saatleri bu sen 9. sınıflarda değişmeye başladı
yani 2018-2019 10. sınıflar sadece değişecek ver ders saati ile ders isimleri aşağıdaki gibi olacak
AMP ve ATP:
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN TEMELLERİ(*) - 5 -
- PROGRAMLAMA TEMELLERİ - 5 -
- BİLİŞİM TEKNİK RESMİ - 2 -
- OFİS PROGRAMLARI - 2 -
14 saat-

2019-2020 de 11. sınıflarda uygulanacak(22 saat)
2020-2021 de 12. sınıflarda uygulanacak(28 saat)

Hocam 2018 - 2019 öğretim yılındaki değişikliklere nereden baktınız??

AMP 12lerde dönem içinde işletmede beceri eğitimi yaptırmiyoruz yazın okulda staj yapıyor çocuklar... Yıllardır dönem içinde 24+2 şeklinde ders koyuyorduk bu sene müdür bir ders çizelgesi bulmuş işletmede beceri eğitimi yapmayıp yönetmelik gereği staj yapılan okullarda 16 saat ders konulur yazıyor... Dönem içinde iş yerine göndermeyip okulda işletmede beceri dersi koyan okullarda durum nedir?

AMP 12lerde dönem içinde işletmede beceri eğitimi yaptırmiyoruz yazın okulda staj yapıyor çocuklar... Yıllardır dönem içinde 24+2 şeklinde ders koyuyorduk bu sene müdür bir ders çizelgesi bulmuş işletmede beceri eğitimi yapmayıp yönetmelik gereği staj yapılan okullarda 16 saat ders konulur yazıyor... Dönem içinde iş yerine göndermeyip okulda işletmede beceri dersi koyan okullarda durum nedir?

Hocam o yazıyı burada paylasirmisin . Eski Anadolu meslek programı olmaya. Öyle birşey olsaydı haberimiz olurdu . Çerçeve programı var değişiklik olsa megep yayınlandı veya orta öğretim yonetmeliginde

Son düzenleme:
Hocam o çizelge önceki anadolu meslek lisesi çizelgesi. AML programı kalktı ve geçen sene 12 ler mezun oldu. Şu anda mevcut amp programı çizelgesinde dediğiniz durum yok. Yani 24+2 saat olacak.

Hocam işletmelerde beceri eğitime işyerine gondermiyorsaniz eğer 24 saat ibe dersini okulda verirsiniz cerceve programı var. Ben öyle bir yazıya i

Hocam o yazıyı burada paylasirmisin illegal duyduk. Öyle birşey olsaydı haberimiz olurdu . Çerçeve programı var değişiklik olsa megep yayınlandı veya orta öğretim yonetmeliginde

Hocam yıllardır 24 koyuyorduk mudur bu sene önümüze koydu internette baktım bulamadım... Çizelge okulda yarın atayim buraya da...

Ortada büyük bir sorun var bütün bölümler içinde sadece bilişim teknolojilerinde 12. sınıf amp 26 saat diğer bütün bölümlerde 28 saat. Hatta yeni programda bilişimde de 28 saat yazıyor acaba bilişim teknolojileri ders çizelgelerini hazırlayan şahıs 26 saati yanlışlıkla mı yazmıştır?

Ortada büyük bir sorun var bütün bölümler içinde sadece bilişim teknolojilerinde 12. sınıf amp 26 saat diğer bütün bölümlerde 28 saat. Hatta yeni programda bilişimde de 28 saat yazıyor acaba bilişim teknolojileri ders çizelgelerini hazırlayan şahıs 26 saati yanlışlıkla mı yazmıştır?
Hocam bunda 4-5 sene önce dediğiniz gibidi, lakin 4-5 sene dir 11. sınıflar 18 (Seçmeli 5 saat seçilebilir) diğer bölümler 22,12. sınıflar 26( Seçmeli 4 saat seçilebilir) diğer bölümler 28 yeni çerceve programın 11. sınıfta uygulanmasına daha 3 sene var, eski haline geldi, ama ATP lerdeki ders sayılarıı düşürdüler

şubat ayında yapılan değişikliğe göre 11 sınıflar seneye 22 saat görecek amp de buna göre ders saatlerini nasıl yaptınız

Çizelgeler yayından kaldırılmıştı yeniden yayınlanmış. Her sınıf seviyesi için ayrı ayrı bakılacak. Meslek dersleri kademeli geçiş olmuş. 11 ve 12 ler eski sistem.

10. Sınıf dersleri için 10. Sınıf dosyasındaki 10. Sınıf sutunu geçerli.
11. Sınıf dersleri için 11.Sınıf dosyasındaki 11.Sınıf sutunu geçerli.
12. Sınıf dersleri için 12. Sınıf dosyasındaki 12. Sınıf sutunu geçerli.

Iyide hocam o zaman subat ayinda yeni karar almanin geregi ne. Kademeli gecisi kaldirmislar iste. Sadece seneye ki 12 ler Ayni 26 saat

Geri