2017 Ankara Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü
hocam emin misiniz cnku okulumda bana gercekten ihtiyac var :( gercekten boyle bir yazi gelecek mi okula...?atamamiz yapilmis olacak ama degil mi?

evet hocam.
ben bunu atama şube müdürünün ağzından duydum, tabi blöf yapmadılarsa, böyle bir yazı okullara gönderilecek.
ha ne olur valilik bu durumda çok katı davranır, "yazı mazı yok herkes paşa paşa gidecek kurumlarına " şeklinde bir tutuma girerse bu dediklerimin bir hükmü kalmaz.
arzuhalinizi kurumunuza bildirip üst makamlara göndermesini talep ediniz, bir kaybınız olmaz.

Son düzenleme:
Sene sonuna kadar okulumuzda kalabileceğimize dair güncel bilgi var mıdır? Dilekçe gönderdik hala bir cevap yok.

Son düzenleme:
Bir gelişme yok ne yazikki.
Hatta okulun yazdığı yaziya da olumsuz cevap geldi.
Yarin il mebe gidip konuşmaya çalışacağım.

Sizlerden herhangi bir duyumu olan var mi?

Görüştük hocam.
Benim yazıma “iptal “ talep ettiğim için red verilmiş.
Yeniden yazı yazdık. İçerikte iptal degil, ihtiyaç nedeni ile yaz tatilinde ilişik kesilmesi var. Bu yazıya ne cevap gelecek bekleyip göreceğiz.
Kesin konusmak istemiyorum.
Evet bana da bu doğrultuda ayrılışı sene sonunda yapılabilir dediler. Ama yeni okula başlayıp görevlendirme mi yoksa ilişik kesmenin mi sene sonunda olacağı net değil. Gelen cevaba göre netleşecek sanırım.

Resen atanan il içi tayin hakkina sahip mi? Herhangi bir sure sarti var mi? Daha oncelerde sure sarti olmadan tayin isteyenler olmus. Bu sene de olur mu lutfen bilen biri cevaplayabilir mi:(

İl dışı tayin için ilde toplam 3 yıl, il içi tayin için eski kurum + resen atanilan kurum 3 yıl.
Normal tayin şartları yani sadece resen atanilan kuruma hiç atanmadiniz gibi hesaplayın.
Hocam daha onceki yillarda sure sarti olmadan sistemde resen atandim kutucugunu isaretleyip tayin isteyen olmus ama

Yarıyıl tatilinde ilişik kesilip yeni okula başlanacak, eski okulunuz ihtiyacım var deyip sizi görevlendirme isteyecek, Ankara valisi talimat vermiş, Haziran’a kadar ihtiyaç dilekçesi doğrultusunda görevlendirmeler olabilir diye, ayrıca resen atanan kişi süre şartı olmaksızın her tayine başvurabiliyyormuş, şu anki tek sıkıntı özür grubu tarihleri bize uymuyor

Yarıyıl tatilinde ilişik kesilip yeni okula başlanacak, eski okulunuz ihtiyacım var deyip sizi görevlendirme isteyecek, Ankara valisi talimat vermiş, Haziran’a kadar ihtiyaç dilekçesi doğrultusunda görevlendirmeler olabilir diye, ayrıca resen atanan kişi süre şartı olmaksızın her tayine başvurabiliyyormuş, şu anki tek sıkıntı özür grubu tarihleri bize uymuyor
Ayyy hocam emin misiniz nerden ogrendiniz kesin bilgi mi? Suanki okulumuzda gorevlendirme calisabilir miymisiz ? Ayrica eski okul yeni okul toplami 3 yil olmadan mayista il ici hakkimiz var mi? Hocam cok zor durumdayim nolur kesin cevap verebilir misiniz:(

Arkadaşlar duyuruyu açın okuyun, orada net olarak yazıyor.
Tayin için gerekli süre nasıl hesaplanıyor diye.
Duyuruyu sallamayın biz sizi 3 yıl dolmadan da atarız diyen varsa bilemem.

Özür grubu tayini için başvuruyu engelleyen bir durum var mı?
Ben özür grubu duyurusunda böyle bir bilgi bulamadım.

İlle görüştüğümde bana söylenen yarıyılda özür grubu açılacak resen atanan kişiler süre şartı olmaksızın başvurabilecek dendi fakat şu an özür grubu tarihleri kafamı karıştırdı, okullara kararnameler gitti, ilişik henüz kesmedik bu özür grubuna nasıl başvurucaz, ilişik kesmeden başvurulur mu ya da 19 u olmadan ilişik kesip buna yetişebilir miyiz deli sorular

Fakat görevlendirme konusunda nettiler, şu anki okul ihtiyacım var derse atandığımız kurum da tamam derse şu anki okul bizi görevlendirme isteyebiliyor, okul müdürünüzle görüşün hocam

İlle görüştüğümde bana söylenen yarıyılda özür grubu açılacak resen atanan kişiler süre şartı olmaksızın başvurabilecek dendi fakat şu an özür grubu tarihleri kafamı karıştırdı, okullara kararnameler gitti, ilişik henüz kesmedik bu özür grubuna nasıl başvurucaz, ilişik kesmeden başvurulur mu ya da 19 u olmadan ilişik kesip buna yetişebilir miyiz deli sorular
İlişik kesme işlemi zaten 19 ocakta başlıyor. O tarihten önce özür grubu başvuru ve atama işlemleri bitmiş oluyor. Başvuru yapar sonuç olumsuz olursa mevcut kararnameler ile, olumlu olur ise yeni çıkacak kararname ile yeni görev yerlerine başlarız.
Mantıksız veya yasak mı?

İşte bunun karşılığını yönetmelikte veya duyuruda bulamıyoruz, eski kararnameler ne olacak yani, atanılan bir yer var, 2. Bi yer de olacak, 2 kararname hangisi iptal edilir, özür grubu sayfası bize açılacak mı, çıldırcam, ya resenler yararlansın die bu tarihler konuldu, ya da aksine yararlanamasınlar diye, bilemedim ben

Hocam net bi cevap bulamiyorum.. resen atandim simdi ben mayistaki il icine basvurabilecek miyim?

Ayyy hocam emin misiniz nerden ogrendiniz kesin bilgi mi? Suanki okulumuzda gorevlendirme calisabilir miymisiz ? Ayrica eski okul yeni okul toplami 3 yil olmadan mayista il ici hakkimiz var mi? Hocam cok zor durumdayim nolur kesin cevap verebilir misiniz:(
Geçen seneki kılavuzu siz de okuyun. Benim anladığım kadarıyla önceki okul ile toplamı 3 yıl olmalı. Ancak özür grubunda de bu 3 yıl şartı yok.

İl içi isteyebilsek ne farkedecek ki, heryer doldu kıpırdayacak yer kalmamıştır.
Ayrıca Ankara Mem çok büyük bir hata yaptı. Hem bize önce meslek lisesi açmadı başvuru bittikten sonra meslek liselerini açtı ve 81 fazla kişiden kaçı teknik öğretmen kaçı böte kimse bilmiyor. Yani gerçek sırasını kimse bilemedi. Herşeyden önce Anayasanın Eşitlik ilkesi resmen ihlal edildi.

Son düzenleme:
İl içi isteyebilsek ne farkedecek ki, heryer doldu kıpırdayacak yer kalmamıştır.
Ayrıca Ankara Mem çok büyük bir hata yaptı. Hem bize önce meslek lisesi açmadı başvuru bittikten sonra meslek liselerini açtı ve 81 fazla kişiden kaçı teknik öğretmen kaçı böte kimse bilmiyor. Yani gerçek sırasını kimse bilemedi. Herşeyden önce Anayasanın Eşitlik ilkesi resmen ihlal edildi.
Hocam bu norm atamalarina her okulu acmadilar.. bicok okulu sakladilar o yuzden her yer dolmamistir

MEBBİS sistemi açıldı bugün ve eş durumu başvurusuna izin vermiyor.
norm fazlası atamaları özür grubu atamalarini engelledi.
Sanırım başvuru yapamayacagiz.

Norm fazlası ataması yapılanlar yeni görev yerinde başlayıp tercihte bulunabilir. İzmir'de okullara yazı geldi, göreve başlayıp tercihte bulunulabilir diye, fakat özrü bulunan ilçede boş norm olsa zaten oraya tercihte bulunup ataması yapılırdı???

Geri