2018-2019 Bilgisayar Bilimi Kur 2 Web Programlama Yıllık Plan

Kodla Büyü

ismailt

Süper Üye
Süper Üye
10.Sınıflar için kur 2 de web programlama anlatmaya karar verdim bunun için hazırladığım yıllık planı paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• 2018-2019 10. Sınıf Bilgisayar Bilimi Dersi Yıllık Plan Web programlama.rar
    46.9 KB · Görüntüleme: 637
teşekkürler hocam. yalnız not kısmını düzenleyin isterseniz. malum, 19/01/2018 tarih ve 23 sayılı karar ile dersin öğretim programı üzerinde değişiklikler yapılarak yeniden yayınlandı.

10.Sınıflar için kur 2 de web programlama anlatmaya karar verdim bunun için hazırladığım yıllık planı paylaşıyorum.
Hocam eline emeğine sağlık.
Öğretim programında geçmemesine rağmen bir web sitesi tasarlamak için (resimleri düzenlemek için mesela) az da olsa photoshop veya fireworks gibi grafik programlarına ihtiyaç var. Şahsen ben daha önceden okula bakanlığın gönderdiği Adobe CS3 içinden photoshop, dreamweaver ve fireworks ü laba kurup bu üçü üzerinden işlemeyi düşünüyorum. Birinci dönem basit bir şahsi web sayfası yapacak kadar kazanım elde edip, ikinci dönem de ise php ve mysqle geçmeyi planlıyorum. Bu araçlarla ilgili kazanımlar da öğretim programında olsa daha güzel olurmuş. Ancak yok. Plan da olmasa da bunlar gerekli.

Hocam eline emeğine sağlık.
Öğretim programında geçmemesine rağmen bir web sitesi tasarlamak için (resimleri düzenlemek için mesela) az da olsa photoshop veya fireworks gibi grafik programlarına ihtiyaç var. Şahsen ben daha önceden okula bakanlığın gönderdiği Adobe CS3 içinden photoshop, dreamweaver ve fireworks ü laba kurup bu üçü üzerinden işlemeyi düşünüyorum. Birinci dönem basit bir şahsi web sayfası yapacak kadar kazanım elde edip, ikinci dönem de ise php ve mysqle geçmeyi planlıyorum. Bu araçlarla ilgili kazanımlar da öğretim programında olsa daha güzel olurmuş. Ancak yok. Plan da olmasa da bunlar gerekli.
Rica ederim hocam.
Adobe dreamweaver photoshop programlarıyla web tasarım üzerine yoğunlaşmak çok vakit istiyor meslek liselerinde web tasarım dersi 11.sınıflarda haftada 8 saat işleniyor ve sizin dediğiniz programlara değiniliyor içinde php olamadan php dersi ayrıca bir ders 12.sınıflarda işleniyor.Bizim elimizde iki saat ders var ve artı php konusuna da yer verilmek zorunda bunun için ben html konusunda sadece tablo yapısı, resim, font stilleri biraz css biraz javascript form yapılarını gösterip temel olarak ele alıp sonra phpye geçmeyi planladım.

Anadolu lisesinde seçmeli olarak 9'da kur 1 verildikten sonra 10.sınıfta da kur 2 açılması zorunlu mu acaba? Ya da 9'da açmayıp sadece 10.sınıfta seçmeli bilgisayar bilimi verilebilir mi?

Geri