2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Yıllık Planları

Kodla Büyü
Emeğinize sağlık.
Veri tabanı dalı 11. sınıf için Veri Tabanı dersi 2 saat görünüyor. Bu ders dala ait bir ders olduğu için tüm yeterliklerin kazandırılması gerekmektedir. Bu sebeple 7 tane modülün tamamı plana eklenmeli ve dersin saati de buna göre belirlenmeli. Bu durumda veri tabanı dalı 11. sınıf veri tabanı ders saati en az 6 saat olur. Grafik ve animasyon dersi ise başka bir dala ait derstir. İsterseniz 2 saat onu verebilirsiniz. Biz yıllardır Nesne 12 saat, veri tabanı 6 saat olarak okutuyoruz.

Emeğinize sağlık.
Veri tabanı dalı 11. sınıf için Veri Tabanı dersi 2 saat görünüyor. Bu ders dala ait bir ders olduğu için tüm yeterliklerin kazandırılması gerekmektedir. Bu sebeple 7 tane modülün tamamı plana eklenmeli ve dersin saati de buna göre belirlenmeli. Bu durumda veri tabanı dalı 11. sınıf veri tabanı ders saati en az 6 saat olur. Grafik ve animasyon dersi ise başka bir dala ait derstir. İsterseniz 2 saat onu verebilirsiniz. Biz yıllardır Nesne 12 saat, veri tabanı 6 saat olarak okutuyoruz.
Bilgi için teşekkürler.o da mevcut onu da atarım.

Teşekkürler Hocam Ellerinize Sağlık.
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Web Programcılığı dalında 11.sınıfta Veri Tabanı Organizasyonunun yerine Açık Kaynak Kod İşletim Sistemi dersi konulmuş 2 saat. Biz bu yıl Veri Tabanı Organizasyonu yerine Açık Kaynak koymayı düşünüyoruz. Elinizde plan varsa paylaşırmısınız?

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Web Programcılığı dalında 11.sınıfta Veri Tabanı Organizasyonunun yerine Açık Kaynak Kod İşletim Sistemi dersi konulmuş 2 saat. Biz bu yıl Veri Tabanı Organizasyonu yerine Açık Kaynak koymayı düşünüyoruz. Elinizde plan varsa paylaşırmısınız?
açık kaynak işletim sistemi planı elimde yenisi yok maalesef. eski planım var. yeniye uyarlamadım. biz işletmelerde beceri eğitimi planının içine kaydırdık o dersi o sebeple ders olarak okutmuyoruz. sıkıntılı bir ders bence anlatan içinde, dinleyen içinde.

açık kaynak işletim sistemi planı elimde yenisi yok maalesef. eski planım var. yeniye uyarlamadım. biz işletmelerde beceri eğitimi planının içine kaydırdık o dersi o sebeple ders olarak okutmuyoruz. sıkıntılı bir ders bence anlatan içinde, dinleyen içinde.

Teşekkürler hocam. Sıkıntılı bir ders olduğunun farkındayım ama bu sene olmasa bile seneye zorunlu olarak okutacağız bu dersi.

hocam kademelı gecıs nedenı ıle programınızı degıstırmeyın 12. sınıfta acık kaynak verılıyor sız 11 de verırsenız cocuklar verı tabanı org. dersını almadıkları ıcın mezunıyette sıkıntı olabılır . olmaz ama bır cocuk 12 de gelır o zamanda acık kaynagı almamıs olacak sıkıntılı iş

emegınız ıcın tesekkurler sımdı ındırıp ıncelıyecegım

Teşekkürler hocam.

ofis programları planında 4. modül artık yok. Bilginize...

Son düzenleme:
10. sınıf planları yeni ÇÖPe uygun olmamış.
Teknik resim dersi son konular değişti. VEri ağı çizimi geldi.
BTT ve Prog Tem.dersi ise modüllerin işlenme sürelerinde değişiklikler var. Bunlar planda dikkate alınmamış.
Bu konuda planların düzeltmeye ihtiyacı var.

Veri tabanı dalı için hazırlanan veri tabanı dersinde de aralık ayı başında bir kayma olmuş konu ve kazanımlarda.

Megep sitesinde 10.sınıflar BÖM'ler aynı.Daha modüller güncellenmedi.Fakat ÇÖP'lerde modüller verilmiş.Kendimiz hazırlayacağız galiba.:)

Hocam esas olan yeni çerçeve öğretim programıdır. Modüller eski onları baz almayınız. Modüller zaten yardımcı kaynak diyor bakanlık.
Dersler 10. Sınıfta yeni çerçeve öğretim programına göre işlenecek.

Geri