2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Yıllık Planları

Kodla Büyü
10. Sınıf çerçeve öğretim programı değişmiş. 6 eylül 2018 tarihli talim terbiye kararına göre bu yıl 10. Sınıflardan başlamak üzere uygulanacak. Btt ve prog. Tem. Dersinde eklenen konular var. Planları buna gore yapmak lazım.
Ağ işletmenliği dalının adı ağ işletmenliği ve siber güvenlik olmuş.

10.sınıfta hangi konular eklenmiş ? Çerçeve öğretiminde var fakat modüller daha güncellenmemiş.

Son düzenleme:
http://www.bilisimteknolojilerialan...-yillik-plani-2018-2019-yeni-mufredata-uygun/

Arkadaşlar ofis programları yıllık programını mustafa Akbal hocamın hazırladığı plan üzerinden çerçeve öğretim programındaki kazanımlara göre kendimce hazırladım. İncelerseniz sevinirim. Kazanım isimleri, modül süreleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Hangisi uygunsa onu kullanalım. İncelerseniz sevinirim. Bu arada Mustafa hocamında ellerine sağlık emek vermiş.

http://www.bilisimteknolojilerialan...-yillik-plani-2018-2019-yeni-mufredata-uygun/

Arkadaşlar ofis programları yıllık programını mustafa Akbal hocamın hazırladığı plan üzerinden çerçeve öğretim programındaki kazanımlara göre kendimce hazırladım. İncelerseniz sevinirim. Kazanım isimleri, modül süreleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Hangisi uygunsa onu kullanalım. İncelerseniz sevinirim. Bu arada Mustafa hocamında ellerine sağlık emek vermiş.
teşekkürler hocam. elinize sağlık sizinde. bende düzenledim gerekli şekilde

Hocam öncelikle elinize saglik ama Btt ve Prog.tem çerçeve öğretim programına göre modül süreleri güncel değil
Sayın hocam; yeniden inceledim herhangi bir yanlışlık yok. 06.09.2018 nolu 116 sayılı kararlarında belirtilen cerçeve eğitim programına uygun olarak modül sürelerini güncelledim. Siz hangi modülün süresi yanlış olmuşşa yazabilirmisiniz.

Sayın hocam; yeniden inceledim herhangi bir yanlışlık yok. 06.09.2018 nolu 116 sayılı kararlarında belirtilen cerçeve eğitim programına uygun olarak modül sürelerini güncelledim. Siz hangi modülün süresi yanlış olmuşşa yazabilirmisiniz.
Haklısınız hocam benim baktığım daha eski tarihliymis sizin ki dogru kusura bakmayın

Değişen müfredeta göre yeniden düzenlenmiş 10 sınıf ve mesleki gelişim yıllık planları .
Hocam elinize sağlık .
Bir öneri : ders bilgi formunda her modülün başarım ölçütleri kısmında konu alt başlıklarına yönelik aciklamalar var. Bunlar da planda yer almalı diye düşünüyorum. Cunku alt basliklar olmayinca plan tam gibi gelmiyor bana.

Hocam elinize sağlık .
Bir öneri : ders bilgi formunda her modülün başarım ölçütleri kısmında konu alt başlıklarına yönelik aciklamalar var. Bunlar da planda yer almalı diye düşünüyorum. Cunku alt basliklar olmayinca plan tam gibi gelmiyor bana.
o şekilde düzenledim hocam.

bir açıklama daha yapayım. bazı arkadaşlar 11. sınıf derslerinin güncel olmadığını yazmışlar. Eğer çerçeve öğretim programının 10. sınıflara ait olanını indirir ve oradan 11. ve 12.sınıflara bakarsanız öyle görünüyor ancak bu yılki 11. sınıflar eski çerçeve programa göre eğitim görecek. Yani güncellenen 11. ve 12. sınıf çerçeve öğretim programları bu yılki 10. sınıflar 11 olduğunda işlenecek. O sebeple 11. sınıf planları güncel değil diye düşünmeyiniz. Aksi halde zümreler, planlar ve diğer evraklar hatalı olacaktır. Buna dikkat ediniz. Şu anda mevcut olan 11. ve 12. sınıflar eski çerçeve öğretim programına göre planlanacak.

bir açıklama daha yapayım. bazı arkadaşlar 11. sınıf derslerinin güncel olmadığını yazmışlar. Eğer çerçeve öğretim programının 10. sınıflara ait olanını indirir ve oradan 11. ve 12.sınıflara bakarsanız öyle görünüyor ancak bu yılki 11. sınıflar eski çerçeve programa göre eğitim görecek. Yani güncellenen 11. ve 12. sınıf çerçeve öğretim programları bu yılki 10. sınıflar 11 olduğunda işlenecek. O sebeple 11. sınıf planları güncel değil diye düşünmeyiniz. Aksi halde zümreler, planlar ve diğer evraklar hatalı olacaktır. Buna dikkat ediniz. Şu anda mevcut olan 11. ve 12. sınıflar eski çerçeve öğretim programına göre planlanacak.
Dedikleriniz aynen doğru.
Ben sizin planlar için söylememiştim. Mergan44 hocamizin mesajından alıntı yaparak yazdım hocam.

Hocam elinize sağlık .
Sayın Hocam, geçen yaz modül bilgilendirme seminerine katılmıştım. Orada verdikleri örnek plan bu şekilde idi. Yani başarım ölçütleri konularda yer almamıştı. Bende eklemedim. Bize verdikleri Örnek planı ve zümreyi gönderiyorum inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• örnek plan ve zümre.rar
    36.5 KB · Görüntüleme: 139
Anladım hocam haklısınız. Ancak konunun uzunluğuna göre 6-7 hafta hep aynı konu yazılınca ders defterinde de ne işlendiği belli olmayacak. O yüzden tereddüt ettim.

Dedikleriniz aynen doğru.
Ben sizin planlar için söylememiştim. Mergan44 hocamizin mesajından alıntı yaparak yazdım hocam.
yok hocam ben genel olarak yazıyorum gerek buradaki arkadaşların kafası karışmış olabilir gerekse benim siteye o şekilde yorum yapan arkadaşlar oluyor. bende eğer yorum sırasında doğru mail adresi vermişlerde cevap yazdıktan sonra ayrıca mail gönderiyorum.

Hocam yıllık planları incelediğimde ders bilgi formlarında yer alan modül işleme sürelerine uymadığını gördüm.Web tasarım ve programlamadan örnek vereyim dersin ilk modülü "Tasarımın Temel İlkeleri" ders bilgi formunda bu modül için 8 ders saati belirlenmiş ancak sizin hazırladığınız yıllık planda 20 küsür saat olarak görünüyor, bütün modüllerde bu şekilde farklılıklar var kendi zümre kararlarınız gereği mi bu şekilde yaptınız yoksa atladığım bir nokta mı var?

Hocam yıllık planları incelediğimde ders bilgi formlarında yer alan modül işleme sürelerine uymadığını gördüm.Web tasarım ve programlamadan örnek vereyim dersin ilk modülü "Tasarımın Temel İlkeleri" ders bilgi formunda bu modül için 8 ders saati belirlenmiş ancak sizin hazırladığınız yıllık planda 20 küsür saat olarak görünüyor, bütün modüllerde bu şekilde farklılıklar var kendi zümre kararlarınız gereği mi bu şekilde yaptınız yoksa atladığım bir nokta mı var?
Hocam dediğiniz doğru ama mesela HTML ile basit web işlemleri modülünü ders bilgi formunda toplamda 11 saatte bitirilecek olarak göstermekte. o şekilde bitirip geçiştirmek mümkün değil ki? toplamda 12 modül var ve hepsini incelediğimde CSS modülü bile 12-13 saat gibi bir sürede bitiyor. Toplamda kabaca her biri 12 saat sürse yaklaşık tüm modüller 15 haftada bitiyor. geri kalan 21 hafta ne olacak? o sebeple dağıttık her modülü kendi tavsiye edilen ders süresi (40/32 vs.) oranında

Son düzenleme:
Hocam dediğiniz doğru ama mesela HTML ile basit web işlemleri modülünü ders bilgi formunda toplamda 11 saatte bitirilecek olarak göstermekte. o şekilde bitirip geçiştirmek mümkün değil ki? toplamda 12 modül var ve hepsini incelediğimde CSS modülü bile 12-13 saat gibi bir sürede bitiyor. Toplamda kabaca her biri 12 saat sürse yaklaşık tüm modüller 15 haftada bitiyor. geri kalan 21 hafta ne olacak? o sebeple dağıttık her modülü kendi tavsiye edilen ders süresi (40/32 vs.) oranında

MODÜL ADI

SÜRESİ

· TASARIMIN TEMEL İLKELERİ 8

· HTML İLE BASİT WEB İŞLEMLERİ 32

· HTML İLE GELİŞMİŞ WEB İŞLEMLERİ 32

· STİL ŞABLONU (CSS) 32

· WEB TASARIM EDİTÖRÜNE GİRİŞ 32

· WEB TASARIM EDİTÖRÜNDE İLERİ UYGULAMALAR 32

· WEB TASARIM EDİTÖRÜ İLE VERİ TABANI İŞLEMLERİ 32

· BETİK DİLİ (JAVASCRİPT) 32

· ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINA GİRİŞ 32

· ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARI İÇİN TEMEL İŞLEMLER 32

· ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINDA WEB FORMLARI 32

· ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINDA VERİ TABANI IŞLEMLERİ 32

Toplarsak eğer 360 saat yapıyor /36 yaptığımızda 10 saate denk geliyor hocam yani burada yazan gibi dağıtırsak boşta hafta kalmıyor. Birde yıllık planlarda 3-7 haziran arası konular yazılmış ama o hafta pazartesi hariç bayram var yani tatil zaten o haftayı da eklersek 37 hafta yapıyor fazla çıkıyor bence eklenmemesi gerekir siz ne düşünüyorsunuz?

MODÜL ADI

SÜRESİ

· TASARIMIN TEMEL İLKELERİ 8

· HTML İLE BASİT WEB İŞLEMLERİ 32

· HTML İLE GELİŞMİŞ WEB İŞLEMLERİ 32

· STİL ŞABLONU (CSS) 32

· WEB TASARIM EDİTÖRÜNE GİRİŞ 32

· WEB TASARIM EDİTÖRÜNDE İLERİ UYGULAMALAR 32

· WEB TASARIM EDİTÖRÜ İLE VERİ TABANI İŞLEMLERİ 32

· BETİK DİLİ (JAVASCRİPT) 32

· ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINA GİRİŞ 32

· ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARI İÇİN TEMEL İŞLEMLER 32

· ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINDA WEB FORMLARI 32

· ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINDA VERİ TABANI IŞLEMLERİ 32

Toplarsak eğer 360 saat yapıyor /36 yaptığımızda 10 saate denk geliyor hocam yani burada yazan gibi dağıtırsak boşta hafta kalmıyor. Birde yıllık planlarda 3-7 haziran arası konular yazılmış ama o hafta pazartesi hariç bayram var yani tatil zaten o haftayı da eklersek 37 hafta yapıyor fazla çıkıyor bence eklenmemesi gerekir siz ne düşünüyorsunuz?
tatil kısımını atlamış olabilirim hoca hakılısınız. hesaplama kısmına bir daha kafa yorayım öyle ise düzenleriz dert değil hocam. ilginiz ve bilginiz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri