2018 2019 Eğitim yılında kullanılacak plan ve kaynaklar?

Kodla Büyü

dervisahmet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar iyi bayramlar;
2018 2019 Eğitim Öğretim yılında 5. ve 6. sınıflarda kullanılacak plan ve kaynaklar ile ilgili bir paylaşım yapıldı mı? Bu sene ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Benim kullanacağım, hazırladığım planlar ekte arkadaşlar. Geçen yıl yayınlanan öğretim programına göre güncel halde, geçen sene 5.sınflarda uyguladım gayet verimli geçti, 6.sınıflar için bu yıl uygulayacağım.

Buradan ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Benim kullanacağım, hazırladığım planlar ekte arkadaşlar. Geçen yıl yayınlanan öğretim programına göre güncel halde, geçen sene 5.sınflarda uyguladım gayet verimli geçti, 6.sınıflar için bu yıl uygulayacağım.

Buradan ulaşabilirsiniz.
hocam 5 ve 6. sınıflar için aynı yıllık planı mı uygulayacaksınz? ikisinde de fark göremedim. geçen yıl 5. sınıfa uyguladığımızın aynısı 6.sınıfta sıkıcı olmaz mı?

hocam 5 ve 6. sınıflar için aynı yıllık planı mı uygulayacaksınz? ikisinde de fark göremedim. geçen yıl 5. sınıfa uyguladığımızın aynısı 6.sınıfta sıkıcı olmaz mı?

Öğretim programında bazı ünite başlıkları aynı verilmiş hocam ama kazanımlar farklı olduğu için konuları farklılaştırabiliyoruz,

Mesela
5.sınıf için
"BT.5.5.2.8. Döngü yapısını ve işlevlerini açıklar.
BT.5.5.2.9. Döngü yapısı içeren algoritmalar oluşturur."
kazanımları var burada bu kavramı açıklayıp algoritmada kullandırıyoruz ama
6.sınıfta
"BT.6.5.2.11. Döngü yapısını içeren programlar oluşturur.
BT.6.5.2.12. Döngü yapısını içeren programları test ederek hatalarını ayıklar"
kazanımı var burada programlama dili içerisinde kullandırıyoruz.

5 ve 6. sınıf müfredatında bir değişiklik oldumu ki

geçen yıl 5. ve 6.sınıf olarak yayınlanmıştı ama benim gibi bazı arkadaşlar kademeli olarak uyguladık, geçen yıl yeni müfredatı sadece 5.sınıflar için olan kısmını 5.sınıflara uyguladım, 6.sınıflara eski müfredata göre plan hazırlamıştım, bu yıl hem 5 hem de 6.sınıflara yeni müfredata uygun olarak uygulayacağım

Excelde hazırladım, umarım işinize yarar. 5-6. sınıflar tek dosya

Ekli dosyalar

• 2018-2019 5-6. Sınıflar BTY Dersi Yıllık Plan.rar
    27.5 KB · Görüntüleme: 87
Yıllık Planlar 5 ve 6 için

Ekli dosyalar

• 5. sınıf.rar
    181.6 KB · Görüntüleme: 58
  • 6. sınıf.rar
    147.1 KB · Görüntüleme: 56
Geri