2018-2019'da Ders Yükü Artıyor

Kodla Büyü

mevzuat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
DÜZELTME:Bugün öğrendim kademeli geçiş meslek derslerinde devam ediyor. kültür derslerinde doğrudan tüm kademelerdeymiş.

Selamünaleyküm! Hocalarım TTKB sitesine girince bir karar gördüm. 21 Şubat tarihli. Okulunuz MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ANADOLU MESLEK PROGRAMI'na mı dahil? Eğer öyleyse

9.sınıf 'da 2 saat alan dersi ayrıca 4 saat seçmeli ve +5 yabancı dil (2017-2018)

10.sınıf'da 14 saat alan dersi ayrıca 1 saat seçmeli ve +2 yabancı dil (2018-2019)

11.sınıf'da 22 saat alan dersi ayrıca 6 saat seçmeli ve +2 yabancı dil (2019-2020)

12.sınıf'da 28 saat alan dersi ayrıca 3 saat seçmeli ve +2 yabancı dil (2020-2021)

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_02/21173451_ort_ogrtm_hdc_2018.pdf

Hal böyleyken;
Web ve Teknik servis dalında hangi dersleri ve hangi seçmeli dersleri kaç saat okutacaksınız. konuyla ilgili okulunuzdaki uygulama nasıl.?

Son düzenleme:
Biz 4 öğretmeniz. Okul normu 5 kişi.
Kademeli geçiş olacağı için seneye 11. sınıf ve 12. sınıflarda biraz daha az ders yükü olacak.
Biz 9. Sınıf 2 saat Mesleki Gelişimi hiç almıyoruz. Ücretli öğretmen falan giriyor. Seçmelilere hiç yanaşmadık bile.
Normal en az alınması gereken neyse onu almayı, bazı derslere çift öğretmen girmeyi planlıyoruz.

İngilizceleri niye ayrıca yazdınız, anlamadım. Normal kültür dersinden ne farkı var?

Biz 4 öğretmeniz. Okul normu 5 kişi.
Kademeli geçiş olacağı için seneye 11. sınıf ve 12. sınıflarda biraz daha az ders yükü olacak.
Biz 9. Sınıf 2 saat Mesleki Gelişimi hiç almıyoruz. Ücretli öğretmen falan giriyor. Seçmelilere hiç yanaşmadık bile.
Normal en az alınması gereken neyse onu almayı, bazı derslere çift öğretmen girmeyi planlıyoruz.

İngilizceleri niye ayrıca yazdınız, anlamadım. Normal kültür dersinden ne farkı var?

Kademeli değil hocam tüm sınıf kademelerinde uygulanacaktır diyor

Megep in sitesinde çizelgeler var. Meslek lisesi için kademeli geçiş uygulanacak. Bu konuyu haftalar önce forumda tartıştık.

Seçmeli alan/dal dersi seçiyor musunuz? Seçiyorsanız hangi dersleri kaçar saat?

Megep in sitesinde çizelgeler var. Meslek lisesi için kademeli geçiş uygulanacak. Bu konuyu haftalar önce forumda tartıştık.
Adsız.jpg

Çizelgeler ilk yayınlandığında kademeli geçiş olacak denmişti ama son TTKB kararına göre kademeli olmayacak gibi anlaşılıyor.

Seçmeli alan/dal dersi seçiyor musunuz? Seçiyorsanız hangi dersleri kaçar saat?

hocam biz 11 lerde 5 saat 12 lerde 6 saat seçiyoruz gelecek sene. 10.sınıftada 1 saat var ama almadık. kültür dersi seçilecek. ama tüm sınıflarda maksimum kaç oluyor onu araştırmadım.

Kademeli değil direk geçir arkadaşlar ttk nun yazısında bu var.
web tasarım dalı için;
11.sınıf;
12 saat webtasarım dersi
8 saat grafik anim dersi
2 saat açık kay. iş. sis. dersi
12.sınıf;
4 saat int. prog. dersi

Kültür dersleri tümden, Meslek dersleri kademeli olmadığını iddia eden, arkadaşlar.
megep.meb.gov.tr 'ye girin, en son, (en üstteki) duyurunun içindeki Önce 11. Sınıf Haftalık Ders Çizelgesini, Sonra 10. Sınıf Ders çizelgesini bir açın bakalım.

hocam biz 11 lerde 5 saat 12 lerde 6 saat seçiyoruz gelecek sene. 10.sınıftada 1 saat var ama almadık. kültür dersi seçilecek. ama tüm sınıflarda maksimum kaç oluyor onu araştırmadım.

Son durumda Hocam 11'lerde 18+5=23 saat mi okutuyorsunuz alan/bölüm dersini? Aynı şekilde 12'lerde 2+6= 8 mi?

Son durumda Hocam 11'lerde 18+5=23 saat mi okutuyorsunuz alan/bölüm dersini? Aynı şekilde 12'lerde 2+6= 8 mi?

bizim okulda öyle. ancak yabancı dil eğitimi yok bizim okulda özel eğitim okulu o sebeple. bunlarda seçmeli alan dersi olarak ekleniyor.

Kültür dersleri tümden, Meslek dersleri kademeli olmadığını iddia eden, arkadaşlar.
megep.meb.gov.tr 'ye girin, en son, (en üstteki) duyurunun içindeki Önce 11. Sınıf Haftalık Ders Çizelgesini, Sonra 10. Sınıf Ders çizelgesini bir açın bakalım.

2018-19 Duyuru bu: 10. sınıflar 14 saat, 11 sınıf 18 saat, 12. sınıf 26 saat.
Yani meslek dersleri kademeli olarak geçecek.
kültür dersleri ise tüm sınıflarda uygulamaya konacak.

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA UYGULANACAK HAFTALIK DERS ÇİZELGELERİ
yeni.gif
Öğrenci seçmeli derslerinin belirlenmesi ve kitap talep modüllerine girişlerin yapılması için 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında uygulanacak haftalık ders çizelgeleri için tıklayınız.

Geri