2019 Lgs Yerleştirme Sonuç alma için yardım

Kodla Büyü

Crespo467

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Lgs yerleştirme sonuçlarını toplu almak için sitede yapılan makro uygulamalı excel dosyaları üzerinde biraz değişiklik yaptım. Eğer meb sayfa yapısını değiştirmez ise Tc no ve doğum tarihi yeterli. Benim sıkıntım ise şu tc no ve doğum tarihlerini ekliyorum başlat dediğimde sadece ilk öğrencinin bilgilerini giriyor ve o şekilde kalıyor, döngü devam etmiyor. Fikri olan yardımcı olabilecek olan var mı acaba?

Ekli dosyalar

• LGS Yerleşme SONUÇ GETİR2019.rar
    26.2 KB · Görüntüleme: 410
For a = 3 To Range("A65536").End(xlUp).Row 'Girilen TC no adedi kadar for döngüsü (TC no değerleri 3. satırdan itibaren yazılıyor. Bu nedenle döngü 3 den başlıyor)

If Cells(a, 1).Value > 0 And Cells(a, 2).Value > 0 Then 'TC ve doğum tarihi birlikte doluysa devam et.
ie.navigate "http://sonuc.meb.gov.tr/"

Do While ie.Busy Or ie.readyState <> 4: DoEvents: Loop
ie.document.getElementById("TCNO").Value = Cells(a, 1).Value
ie.document.getElementById("TCNO").FireEvent "onchange"
ie.document.getElementById("TCNO").FireEvent "onchange"
ie.document.getElementById("GUN").Value = Format(Cells(a, 2).Value, "dd")
ie.document.getElementById("AY").Value = Format(Cells(a, 2).Value, "mm")
ie.document.getElementById("YIL").Value = Format(Cells(a, 2).Value, "yyyy")
ie.document.getElementsByName("Submit")(0).Click
Cells(a, 3).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(0).Children(0).Children(1).Children(1).innerText
Cells(a, 4).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(0).Children(0).Children(2).Children(1).innerText

Cells(a, 5).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(2).Children(0).Children(0).Children(1).innerText

If Cells(a, 5).Value <> "" Then

Cells(a, 6).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(2).Children(0).Children(1).Children(1).innerText
Cells(a, 7).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(2).Children(0).Children(2).Children(1).innerText
Cells(a, 8).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(2).Children(0).Children(3).Children(1).innerText

Else

Cells(a, 6).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(1).Children(0).Children(1).Children(1).innerText
Cells(a, 7).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(1).Children(0).Children(2).Children(1).innerText
Cells(a, 8).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(1).Children(0).Children(3).Children(1).innerText

End If
Else
Cells(a, 3).Value = "EKSİK GİRİŞ"
End If
Next

döngüyü bu şekilde kurunca sonuçları alıyor

Sınav işlemlerikısmında sınav sonuç belgesini excel olarak alıp bira süzmek gerekiyor

Hocam makroyu çalıştırınca gün ve yılı alıyor fakat ay sadece ocakta kalıyor. düzeltebilir misin rica etsem?

Slm elinize sağlık çok güzel bir paylaşım ama doğru döngüyü ekleyip tekrar çalıştıracak kadar becerikli değilim çok denedim ama olmadı hocam çalışır durumda olanı tekrar paylaşır mısınız okulumuzda çok öğrenci var inanın sizlere bir çok insan dua edecektir.

Sanırım yerel yerleştirme olduğunda hücrelerin yeri değişiyor sonuç ekranında. İkisi birlikte olmuyorsa ayrı ayrı da alınıp birleştirilebilir. Sıkıntı şu makrolara hakim değilim :(

MEB bu raporları niye toplu yayınlamaz da uğraştırır bizi bilmem ki? İlçe Mem de arayıp toplu sonuçları istiyor bugün. Nasıl olacaksa?

Bu makroyu çalıştırıp tüm ilin , ilçenin verilerini alacakken tüm okullardan tek tek veri istiyorlar. İş bilmezlik mi işgüzarlık mı anlamadım gitti.

Kendim düzelttim arkadaşlar. Bunu ilgili yerdeki verinin üzerine yapıştırın. Doğum tarihlerinin üzerine yerel yerleştirmeyi yazacaktır.
Cells(a, 2).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(1).Children(0).Children(1).Children(1).innerText
Cells(a, 3).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(0).Children(0).Children(1).Children(1).innerText
Cells(a, 4).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(0).Children(0).Children(2).Children(1).innerText
Cells(a, 5).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(2).Children(0).Children(0).Children(1).innerText
Cells(a, 6).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(2).Children(0).Children(1).Children(1).innerText
Cells(a, 7).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(2).Children(0).Children(2).Children(1).innerText
Cells(a, 8).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(2).Children(0).Children(3).Children(1).innerText

Bu makroyu çalıştırıp tüm ilin , ilçenin verilerini alacakken tüm okullardan tek tek veri istiyorlar. İş bilmezlik mi işgüzarlık mı anlamadım gitti.
Doğum tarihlerini toplu olarak nasıl aldınız hocam. Önceden mi elinizde vardı?

Kendim düzelttim arkadaşlar. Bunu ilgili yerdeki verinin üzerine yapıştırın. Doğum tarihlerinin üzerine yerel yerleştirmeyi yazacaktır.
Cells(a, 2).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(1).Children(0).Children(1).Children(1).innerText

Hocam elinizdeki dosyanın son halini buraya atarsanız, değiştiremeyen arkadaşlarda faydalansın. Teşekkürler.

yerl yerleştirme sonuçlarını da alan en son halini ekliyorum

Ekli dosyalar

• LGS Yerleşme SONUÇ GETİR2019 boş.rar
    21.2 KB · Görüntüleme: 295
bunlar nasıl iş yapıyor anlamadım arkadaş. hem resmi yazıyla toplu sonuç istiyorlar hem sonuçları alabileceğimiz sistemi kilitliyorlar.

şimdi bu listeleri almanın başka yolu yok mu? arkadaşlar

Arkadaşlar elinde sağlam çalışan ve yerel yerleştirmeyide veren bir exceli olan paylaşabilir mi?
Sonuçları firefoxta açınca güvenlik kodu istemiyor. acaba explorer yerine firefoxta açılabilir mi makro

eğer kodu elimle yazarım derseniz, sitede verilenleri bu şekle döndürdüm. Tc ve doğum tarihlerini girin başlata basın, sayfa açılacak kodu elinizle yazın, sonra excelde açılan mesaja tamam diyin ve diğer öğrenciye geçsin, siz her mesaja tamam dedikçe verileri çeker excele işler. Anca kurcalaya kurcalaya bu kadar oldu...

Ekli dosyalar

• LGS Yerleşme SONUÇ GETİR2019-kod el ile yazmalı.rar
    21.4 KB · Görüntüleme: 146
eğer kodu elimle yazarım derseniz, sitede verilenleri bu şekle döndürdüm. Tc ve doğum tarihlerini girin başlata basın, sayfa açılacak kodu elinizle yazın, sonra excelde açılan mesaja tamam diyin ve diğer öğrenciye geçsin, siz her mesaja tamam dedikçe verileri çeker excele işler. Anca kurcalaya kurcalaya bu kadar oldu...
Teşekkür ederim.

Geri