2019 ösym görevli ücretleri

Kodla Büyü

bilo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar salon başkanıydım..tyt yatmış ayt yatmamış
gözetmenlere her ikiside yatmış..acaba bu durumda olan arkadaş varmı...
saygılarımla

Sanırım T.C. kimlik noya göre yatıyor
Bana da yatmadı ayt ama eşime yattı

O değilde Seçim görevi ücretleri ne oldu? Bilen var mı? Görev almaya değer mi? Çok zor ve sıkıntılı bir süreç...

Şöyle bir haber buldum:​

ÖSYM GÖREVLİ ÜCRETLERİ​

Bina Yöneticisi2023 yılında 694 TL alacak.

Bina Sınav Sorumlusu2023 yılında 1.096 TL alacak.

Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı 740 TL alacak.

Gözetmen 2023 yılında 584 TL alacak.

Salon Başkanı 602 TL alacak

Şöyle bir haber buldum:​

ÖSYM GÖREVLİ ÜCRETLERİ​

Bina Yöneticisi2023 yılında 694 TL alacak.

Bina Sınav Sorumlusu2023 yılında 1.096 TL alacak.

Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı 740 TL alacak.

Gözetmen 2023 yılında 584 TL alacak.

Salon Başkanı 602 TL alacak

Bunlar MEB’in sınav ücretleri. ÖSYM’ninkileri değiştiyse bu hafta sonu YÖKDİL’de görev alanlar yazarsa öğrenebiliriz.

O değilde Seçim görevi ücretleri ne oldu? Bilen var mı? Görev almaya değer mi? Çok zor ve sıkıntılı bir süreç...

Gündelik sayısı belli: https://www.ysk.gov.tr/doc/karar/dosya/82579/2023-147.pdf

Gündelik ücreti net değil henüz, bu yüzden kesin ele geçen ücreti söylemek

Ama benim önceki yıllardaki verilere göre yaptığım ilk tur için tahmini hesaplamam şöyle:
Başkan: 1300 TL
Memur üye: 780 TL
(Eğitim verilmiş)

Gündelik sayısı belli: https://www.ysk.gov.tr/doc/karar/dosya/82579/2023-147.pdf

Gündelik ücreti net değil henüz, bu yüzden kesin ele geçen ücreti söylemek

Ama benim önceki yıllardaki verilere göre yaptığım ilk tur için tahmini hesaplamam şöyle:
Başkan: 1300 TL
Memur üye: 780 TL
(Eğitim verilmiş)

YSK’nın gündelikler ile ilgili kararını hala göremedim (2022/232) ama internette seçim görevlilerin ücreti için şöyle bilgiler dolaşıyor:

Eğitim almış olanlar:
Sandık Kurulu Başkanı 418 x 3 = 1254 TL
Memur üye 396 x 2 = 792 TL

Not: İkinci tur seçim olursa birer gündelik daha az olacak

ÖSYM Güncel Ücretler şöyle olmuş

Salon Başkanı 442,07 TL
Gözetmen 392,74 TL
Yedek Gözetmen 354,38 TL
Bu ücretler bir İnternet sitesinde açıklanan raklamlar mı yoksa görev alıp sonrasında ücreti yatanlardan alınan kesin bilgi mi? Geçen sene İnternet sitelerinde açıklananlarla hiçbir alakası olmayan düşük ücret yatırmışlardı ondan merak ediyorum açıkçası.

Bu ücretler bir İnternet sitesinde açıklanan raklamlar mı yoksa görev alıp sonrasında ücreti yatanlardan alınan kesin bilgi mi? Geçen sene İnternet sitelerinde açıklananlarla hiçbir alakası olmayan düşük ücret yatırmışlardı ondan merak ediyorum açıkçası.
Geçen MSÜ sınavında gözetmendim. 392,74 yattı. Güncel herhalde hocam.

Yatan ücretler

YSK’nın gündelikler ile ilgili kararını hala göremedim (2022/232) ama internette seçim görevlilerin ücreti için şöyle bilgiler dolaşıyor:

Eğitim almış olanlar:
Sandık Kurulu Başkanı 418 x 3 = 1254 TL
Memur üye 396 x 2 = 792 TL

Not: İkinci tur seçim olursa birer gündelik daha az olacak

YSK da ÖSYM gibi ücretler hakkında şeffaf değil. Bilgi edinme ile başvuruma aldığım cevap şöyle:

“İlgi’de kayıtlı bilgi edinme başvurunuz ile Yüksek Seçim Kurulu'nun 20.07.2022 tarihli ve 232 sayılı Kararının tarafınıza gönderilmesini talep ettiğiniz görülmektedir. 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu'nun 25. maddesinde "Kurum ve kuruluşların, kamuoyunu ilgilendirmeyen ve sadece kendi personeli ile kurum içi uygulamalarına ilişkin düzenlemeler hakkındaki bilgi veya belgeler, bilgi edinme hakkının kapsamı dışındadır..." hükmüne yer verilmiştir. Talebe konu husus, kurum içi düzenleme niteliğindeki bilgi ve belgelerden olduğundan talep hakkında Başkanlığımızca yapılacak bir işlem bulunmamaktadır.”

YSK da ÖSYM gibi ücretler hakkında şeffaf değil. Bilgi edinme ile başvuruma aldığım cevap şöyle:

“İlgi’de kayıtlı bilgi edinme başvurunuz ile Yüksek Seçim Kurulu'nun 20.07.2022 tarihli ve 232 sayılı Kararının tarafınıza gönderilmesini talep ettiğiniz görülmektedir. 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu'nun 25. maddesinde "Kurum ve kuruluşların, kamuoyunu ilgilendirmeyen ve sadece kendi personeli ile kurum içi uygulamalarına ilişkin düzenlemeler hakkındaki bilgi veya belgeler, bilgi edinme hakkının kapsamı dışındadır..." hükmüne yer verilmiştir. Talebe konu husus, kurum içi düzenleme niteliğindeki bilgi ve belgelerden olduğundan talep hakkında Başkanlığımızca yapılacak bir işlem bulunmamaktadır.”
@isikayhan tek umudum sizdiniz öğrenirse ışık ayhan hocam öğrenir diyordum :) Cimere bende yazayım diyordum demek ki bize de aynısını yazıp kopyalayacaklar.

@isikayhan tek umudum sizdiniz öğrenirse ışık ayhan hocam öğrenir diyordum :) Cimere bende yazayım diyordum demek ki bize de aynısını yazıp kopyalayacaklar.

Siz de sorun hocam belki CİMER üzerinde açıklarlar 😀

Onlar açıklamadığı için farklı kaynaklardan öğrenmek durumunda kalıyoruz, teyit edenler olduğu için pek şüphem kalmadı

Eskiden sitelerinde yayınlardı gündelik miktarlarını YSK, şimdi ne olduysa açıklamaz oldular

Siz de sorun hocam belki CİMER üzerinde açıklarlar 😀

Onlar açıklamadığı için farklı kaynaklardan öğrenmek durumunda kalıyoruz, teyit edenler olduğu için pek şüphem kalmadı

Eskiden sitelerinde yayınlardı gündelik miktarlarını YSK, şimdi ne olduysa açıklamaz oldular
kimi yerde gündelik ücret 800 küsür yazıyor memur maaş katsayısı*2000 diye kimi yerde başkan 1250 civarı yazıyor hangisi doğru acaba bunlardan? @isikayhan

Son düzenleme:
Geri