2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Telafi Planları

Kodla Büyü

acipinarli

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Telafi planlarını hazırladım. Yükledikten sonra fark ettim basit düzenlemeler isteyenleri var. Gözden kaçmış. Düzenlemeleri yaparsanız sorunsuz kullanabilirsiniz.
Buradan indirebilirsiniz.
Yıllık Planların yapımı da hızla devam ediyor. En kısa sürede inşallah onlarda yayında olacak.

Düzenleme : Sene sonu zümresi de eklenmiştir.

Son düzenleme:
Telafi planlarını hazırladım. Yükledikten sonra fark ettim basit düzenlemeler isteyenleri var. Gözden kaçmış. Düzenlemeleri yaparsanız sorunsuz kullanabilirsiniz.
Buradan indirebilirsiniz.
Yıllık Planların yapımı da hızla devam ediyor. En kısa sürede inşallah onlarda yayında olacak.

Düzenleme : Sene sonu zümresi de eklenmiştir.
merhaba hocam telafi programındaki maymunlar muz topluyor etkinliğini nereden bulabiliriz diğerlerini derste yapmıştım

Telafi ders saatleri yıl içindeki haftalık ders saatleriyle aynı olacak değil mi? Çünkü meslek ve kültür derslerinin tümünün telafisi yapılınca yine haftalık ortalama 40 saat ders çıkacak.

konuyu açan sayın hocam üstüne alınmasın yazacağım ifade genel. internetten indirilen planları sadece okul adı sınıf vb yerleri değiştirip basan arkadaşlar var. öyle şeylerle karşılaştım ki dersin müfredatı değişmiş hazırlayan kişinin haberi yok. paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor. teşekkürleri kabul ediyor. aman dikkat

Ben de tesekkur ederim. Arkadaşlar bir de önümüzdeki yıl plan yaparken şuna dikkat etmek gerekiyor. Eski sistem konu bazlı planlar artık geçerli değil. Megep te yer alan kazanım bazlı ders bilgi formlarına göre ve konu bazlı değil kazanım bazlı yıllık plan yapılması gerekiyor. Modüllerdeki konu başlıkları değil ders bilgi formundaki kazanım başlıkları yıllık planlarda yer almalı
Velhasıl eski yıllık planlar artık geçerli değil. Hepsinin yenilenmesi lazım.
Yapan tüm arkadaşların eline sağlık.

Derslerin içeriği değişmedi, modüller değişmedi ama dersler bir anda kazanım temelli oldu. Bize de bu durumda maşallah demek düşüyor.

Hocam haklisin. Ama ders bilgi formlarına göre yapın diye istiyorlar. O yüzden dedim.
Değerli hocam size demedim,sitemim bunu yapanlara. Kazanım, atıyorum HTML ile Web sitesi tasarlar. Konuya bakıyorsun 4 haftalık konu. Gel de bunu kazanıma göre planla. Bu dert sadece bizim için de değil, okuldaki matematikçi arkadaş da şikayetçi, kazanım sayıları tanır, iyi de bir sürü sayı çeşidi var.
Uzun zamandır planlarda zaten hem kazanımlar hem de konulara yer veriliyor. Kimse mıymıy etmiyorsa kafanıza göre takılın arkadaşlar.

konuyu açan sayın hocam üstüne alınmasın yazacağım ifade genel. internetten indirilen planları sadece okul adı sınıf vb yerleri değiştirip basan arkadaşlar var. öyle şeylerle karşılaştım ki dersin müfredatı değişmiş hazırlayan kişinin haberi yok. paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor. teşekkürleri kabul ediyor. aman dikkat
Ben de tesekkur ederim. Arkadaşlar bir de önümüzdeki yıl plan yaparken şuna dikkat etmek gerekiyor. Eski sistem konu bazlı planlar artık geçerli değil. Megep te yer alan kazanım bazlı ders bilgi formlarına göre ve konu bazlı değil kazanım bazlı yıllık plan yapılması gerekiyor. Modüllerdeki konu başlıkları değil ders bilgi formundaki kazanım başlıkları yıllık planlarda yer almalı
Velhasıl eski yıllık planlar artık geçerli değil. Hepsinin yenilenmesi lazım.
Yapan tüm arkadaşların eline sağlık.
gelecek yılın planlarını o şekilde yaptım. bunları değiştirmedim geçen senenin planları olduğu için. ders bilgi formlarına göre sadece bilgi ve becerileri baz aldım.
Derslerin içeriği değişmedi, modüller değişmedi ama dersler bir anda kazanım temelli oldu. Bize de bu durumda maşallah demek düşüyor.
valla millet ona takmış durumda. işin garibi herkes bir kulp takıyor yapılan planlara ama doğrusu nedir diye sorduğumda bende öyle duydum hocam böyle olmayacakmış diyorlar. herkes haklı aslında. bende ders bilgi formlarını indirip modüllerin verilen yüzdelerine göre bir saat hesabı yaptım ve ona göre bilgi ve becerileri alarak yazdım gelecek yılın planlarını. henüz yayınlamadım ama bitti. bilmiyorum bu sene ne olur yayına koyar mıyım koymaz mıyım.
örnekleri şu şekilde.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    67.7 KB · Görüntüleme: 98
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    55.5 KB · Görüntüleme: 71
gelecek yılın planlarını o şekilde yaptım. bunları değiştirmedim geçen senenin planları olduğu için. ders bilgi formlarına göre sadece bilgi ve becerileri baz aldım.

valla millet ona takmış durumda. işin garibi herkes bir kulp takıyor yapılan planlara ama doğrusu nedir diye sorduğumda bende öyle duydum hocam böyle olmayacakmış diyorlar. herkes haklı aslında. bende ders bilgi formlarını indirip modüllerin verilen yüzdelerine göre bir saat hesabı yaptım ve ona göre bilgi ve becerileri alarak yazdım gelecek yılın planlarını. henüz yayınlamadım ama bitti. bilmiyorum bu sene ne olur yayına koyar mıyım koymaz mıyım.
örnekleri şu şekilde.
Hocam bu şekilde yaptığın planları paylaşırsan mutlu oluruz. Geçmiş yıllarda kullandık sizin yaptığınız planları. Bu yıl da yeni duruma uygun planları paylaşırsan hem de her yere yayılır ve böyle bir plan kültürü oluşur.
Ellerinize sağlık.

bu arada artık modül yerine böm ifadesi kullanılıyor. yani bireysel öğrenme materyali. planlara da böyle yazmak lazım bence. bknz megep

örnekleri şu şekilde.

sayın hocam sitenizi incelediğimde şunları fark ettim.

1. 2020-2021 planlarını hazırlıyorum diyorsunuz. 9 sınıflara gelen btt prgtem gibi derslerin içerikleri henüz yayınlanmadı. 10 sınıfftakilere göre hazırlıyorsanız arada farklar olacaktır. btt 10 sınıfta 5 saat iken 9 da 3 saat olacak sanırım. progtem 10 da 5 saat iken 9 da 4 saat olacak. dolayısıyla içeriklerde defark olması beklenir. bence acele etmeyin.
2. mesleki gelişim dersinin adı da değişti. mesleki gelişim atölyesi oldu. içeriği de değişebilir.
bilginize

sayın hocam sitenizi incelediğimde şunları fark ettim.

1. 2020-2021 planlarını hazırlıyorum diyorsunuz. 9 sınıflara gelen btt prgtem gibi derslerin içerikleri henüz yayınlanmadı. 10 sınıfftakilere göre hazırlıyorsanız arada farklar olacaktır. btt 10 sınıfta 5 saat iken 9 da 3 saat olacak sanırım. progtem 10 da 5 saat iken 9 da 4 saat olacak. dolayısıyla içeriklerde defark olması beklenir. bence acele etmeyin.
2. mesleki gelişim dersinin adı da değişti. mesleki gelişim atölyesi oldu. içeriği de değişebilir.
bilginize
Zaten 9. Sınıfların planlarını hazırlamadım hazırlamaya da şu an hiç bir şey belli olmadığı için niyetim yok hocam. Belli olsun hepsi o zaman bakarız. 10 ve 11. Sınıfların planları ders bilgi formlarına göre hazır şükür.

Geri