2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Yıllık Planları

Kodla Büyü

acipinarli

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
9. ve 12. sınıflar hariç diğer sınıfların planlarını hazırladım. 9. Sınıflar malum daha belli değil, 12. sınıflar ise hazırlanıyor. Planları megepte bulunan ders bilgi formlarının yüzdelerine göre hesaplayarak yaptım ve tüm konu bilgi ve becerileri oradan aldım. Eski planlarımı buna göre güncelledim. Umarım bir aksilik yada gözden kaçan nokta olmamıştır. Tek başıma yaptığım için olduysada affınıza sığınıyorum Basit hataları düzelterek kullanabilirsiniz. Herkese hayırlı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

9. Sınıf planları eklenmiştir. Ders kazanımları süreleri;
"ÇERÇEVE ÖĞRETİM PROGRAMININ UYGULAMA ESASLARI
Madde 15. Meslek derslerinin haftalık ders çizelgesinde belirtilen ders saati süreleri değiştirilmeden ders bilgi formlarında yer alan derse ait öğrenme birimi süreleri zümre öğretmenler kurulu tarafından belirlenir. " gereğince zümrede alınan karar doğrultusunda hesaplanmıştır.

yarıyıl tatili ve 2. dönem ara tatil tarihleri hatalı idi. yeniden düzenledim inşallah başka sorun yoktur.

tek olunca gözden kaçan noktalarda arkadaşların dönüşlerine göre düzenleme yapıyorum.

hatta eski planlardaki tüm tarihlerde bu vesile ile düzelmiş oldu.

İşletmelerde beceri eğitimi gelişim tabloları henüz güncellenmemiştir. Okul açılıp öğretmenlerle bir araya gelirsek güncelleme yapacağım. Malum 11. sınıf eksik kalan dersleri İBE'ye eklenecek.

Planlara buradan erişebilirsiniz.

Son düzenleme:
Teşekkürler öğretmenim. Fakat planın başlangıç tarihini 7 Eylül olarak almışsınız. 31 Ağustos'tan sonra 3 hafta telafi eğitimleri olacağı için, planın başlangıç tarihi 21 Eylül olması gerekmez mi?

Teşekkürler öğretmenim. Fakat planın başlangıç tarihini 7 Eylül olarak almışsınız. 31 Ağustos'tan sonra 3 hafta telafi eğitimleri olacağı için, planın başlangıç tarihi 21 Eylül olması gerekmez mi?
değişiklikleri düzenlersiniz hocam. Ne olacağı belli değildi o sebeple ben normal tarih atmıştım. ta nisanda hazırladım bunları

Planlar takdire şayan. Fakat 2020-2021 ders yılı konuları 21 Eylül itibariyle başlayacak. Bu husus dikkatten kaçmış galiba

Planlar takdire şayan. Fakat 2020-2021 ders yılı konuları 21 Eylül itibariyle başlayacak. Bu husus dikkatten kaçmış galiba
yok kaçmadı. ben bunları ta şubatta yaptım. o zaman okulun açılacağı tarih belli idi. tarihleri düzeltmedim kullanan arkadaşlar düzenler dedim zira her ay açılma tarihleri değişti nerede ise. bende en son o tarihte bıraktım.

Elinize sağlık, teşekkür ederiz. Yakında Robotik kodlama ile ilgili yıllık planları paylaşacağız inşallah.

12. sınıfları da ekledim. Gerekli düzenlemeleri yapar kullanırsınız arkadaşlar. Herkese hayırlı ve sağlıklı bir yıl diliyorum.

9. sınıfların ders bilgi formalarını görebilen var mı? Ne megep.meb.gov.tr de var ne de meslek.eba.gov.tr de.

Yeni ÇÖP içinde bilgi formları vardı. Baktınız mı?

ÇÖP içinde Öğrenme Birimleri ve kazanımları var evet, oraya bakmıştım. Ancak orada hangi Öğrenme Biriminin kaç saat olarak anlatılacağı yazmıyor. Demek istediğim şu: Yıllık planları hazırlarken hangi Öğrenme Birimine kaç saat vereceğimiz belli değil...

Öğrenme birimi süresi Zümre tarafından belirlenecek. Süre Belirlenirken de önceki çöp ten istifade edilebilir

ÇÖP içinde Öğrenme Birimleri ve kazanımları var evet, oraya bakmıştım. Ancak orada hangi Öğrenme Biriminin kaç saat olarak anlatılacağı yazmıyor. Demek istediğim şu: Yıllık planları hazırlarken hangi Öğrenme Birimine kaç saat vereceğimiz belli değil...
“ÇERÇEVE ÖĞRETİM PROGRAMININ UYGULAMA ESASLARI
Madde 15. Meslek derslerinin haftalık ders çizelgesinde belirtilen ders saati süreleri değiştirilmeden ders bilgi formlarında yer alan derse ait öğrenme birimi süreleri zümre öğretmenler kurulu tarafından belirlenir. ”

yazıyor hocam. gelecek yılın derslerinde var süreler ama 9. sınıflarda yok. bakalım değişirse seneye belki o şekilde hesaplarız.

“ÇERÇEVE ÖĞRETİM PROGRAMININ UYGULAMA ESASLARI
Madde 15. Meslek derslerinin haftalık ders çizelgesinde belirtilen ders saati süreleri değiştirilmeden ders bilgi formlarında yer alan derse ait öğrenme birimi süreleri zümre öğretmenler kurulu tarafından belirlenir. ”

yazıyor hocam. gelecek yılın derslerinde var süreler ama 9. sınıflarda yok. bakalım değişirse seneye belki o şekilde hesaplarız.

Pardon hocam, gözden kaçırmışım. Teşekkür ederim.

Çok önemli açıklama: planlarda yarıyıl tatili ve ikinci dönem ara tatili tarihleri çalışma takviminde değiştiği için ikisinde hata var. Düzenlemenizi yaparsanız sorun olmayacaktır. Tüm planları düzenleme ve yeniden yayınlama şansım olursa yaparım ama lütfen bunu göz önüne alınız.

Sadece yarıyıl tarihi ve ikinci dönem ara tatil bir üste alınıp tarihi değişecek.

düzenleme : gerekli değişikliği yaptım.

Son düzenleme:
Acelesi yok hocam. Vaktiniz olursa hepsine bir göz atarsanız seviniriz. Olmazsa da canınız sağolsun o kadar emeğiniz var.

düzenledim. umarım başka sorun yoktur. tek olunca gözden kaçıyor. Arkadaşların uyarısı ile hayati derecede hata ise yeniden düzenliyorum. tekrar iyi günler herkese

Geri