2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Yıllık Planları

Kodla Büyü
Sayın hocam emeklerinize sağlık, burada dikkatimi çeken bir ibare oldu, 11. sınıfta eksik kalan derslerin İBE ye eklenmesi konusunu ilk sizden duydum, bu durumda İBE planını hazırlarken 11. sınıfta eksik kalan ders konularınıda mı ekleyeceğiz ?

Sayın hocam emeklerinize sağlık, burada dikkatimi çeken bir ibare oldu, 11. sınıfta eksik kalan derslerin İBE ye eklenmesi konusunu ilk sizden duydum, bu durumda İBE planını hazırlarken 11. sınıfta eksik kalan ders konularınıda mı ekleyeceğiz ?

evet hocam öyle olacak. İlk benden duymanız ilginç çünkü okullara resmi yazı geldi. O zaman sizin idarenin de haberi yok bundan. :) Gerçi bizim idare de ilk bizden duymuştu. Alan şefi durumu anlattı telafi derslerini ona göre düzenlediler.
resmi yazı burada
7. maddede açıkça yazmakta
https://www.memurlar.net/common/news/documents/924253/mes28082020-11545051.pdf

Hocam merhabalar, planları uygularken kafamda soru işaretleri oluştu, planları yaparken KAZANIMLAR ve KONULAR sütunlarımız olurdu önceden. Sizin planları uygularken farkettim ki iki sütunda da kazanım yazıyor, beceri(kazanımlar) sütununu mevcut düzende sınıf defterine işliyorum, MODÜL(BİLGİ) kısımlarını da eba dan canlı dersler ile işlediğimiz için uzaktan eğitim veri raporu hazırlarken kazanım kısmına yazıyorum fakat konu kısımlarına ne yazacağımı yıllık planda bulamadım , modülden konu başlıklarını bulup yazmayı düşünüyorum. Siz hazırlarken MODÜL (bilgi) sütununu konu olarak mı aldınız, ben yanlış mı düşünüyorum biraz kafa yordum ders bilgi formlarını inceledim konu ve kazanım olayını çözemedim.

Hocam merhabalar, planları uygularken kafamda soru işaretleri oluştu, planları yaparken KAZANIMLAR ve KONULAR sütunlarımız olurdu önceden. Sizin planları uygularken farkettim ki iki sütunda da kazanım yazıyor, beceri(kazanımlar) sütununu mevcut düzende sınıf defterine işliyorum, MODÜL(BİLGİ) kısımlarını da eba dan canlı dersler ile işlediğimiz için uzaktan eğitim veri raporu hazırlarken kazanım kısmına yazıyorum fakat konu kısımlarına ne yazacağımı yıllık planda bulamadım , modülden konu başlıklarını bulup yazmayı düşünüyorum. Siz hazırlarken MODÜL (bilgi) sütununu konu olarak mı aldınız, ben yanlış mı düşünüyorum biraz kafa yordum ders bilgi formlarını inceledim konu ve kazanım olayını çözemedim.
Eski planlardaki Konular kısmı şimdi ders bilgi formlarında Bilgi oldu hocam. Defterlere bilgi kısmını yazıyoruz biz. Kazanımlar kısmı da aslında Beceri oldu. Ben Kazanımlar(Beceri) olarak yazdım çünkü eskiye alışmış ve kazanımları arayan arkadaşlar -benim gibi- o kısmın yeni ders bilgi formunda ki beceri'ye denk geldiğini fark edebilsin diye. Başlık Olarak MODÜL / BİLGİ yazma sebebim ise Modülleri de o sütunda yazdığım için orada olduğu görülmesi için. Canlı derslere kazanımları yazabilirsiniz ki canlı dersleri oraya göre ayırdığımız için mantıklı olan o olur.

Geri