2020-2021 Web Programcılığı Dalı 11-12.Sınıflar Ders Seçimi

Kodla Büyü

ßüşra

Aktif Üye
Bir sonraki yılın seçmeli dersleri belirlenmesi gerekiyor hocalarım seçmeli olarak ne seçilecek acaba yeni 12 ler yine bir ders eksikliği var ders seçilemiyor ne yazık ki

11. Sınıflar 22+6
12 saat Web
8 saat Grafik
2 saat Açık Kaynak
Seçmeli neler olabilir ? (Bilgisayar bilimi dersi olabiliyor mu? ya da Bilgisayarlı kontrol dersi? ya da seçilebilecek ders başka var mı? )

12.Sınıflar 26+4
24 saat İşletmelerde Beceri Eğitimi
2 saat zorunlu ders yok (Mesleki yabancı dil Tekniklere ayrılmış)
4 saat Seçmeli İnternet Programcılığı

Benim hatırladığım 4 saat İnternet Programcılığı seçmeli değildi...

Bir sonraki yılın seçmeli dersleri belirlenmesi gerekiyor hocalarım seçmeli olarak ne seçilecek acaba yeni 12 ler yine bir ders eksikliği var ders seçilemiyor ne yazık ki

11. Sınıflar 22+6
12 saat Web
8 saat Grafik
2 saat Açık Kaynak
Seçmeli neler olabilir ? (Bilgisayar bilimi dersi olabiliyor mu? ya da Bilgisayarlı kontrol dersi? ya da seçilebilecek ders başka var mı? )

12.Sınıflar 26+4
12 ler 28+3 Hocam. Yanlış çizelgeden yazmışsınız. Megep ana sayfada em üstteki 2020-2021 linkinden bir bakın isterseniz. Artık 12 ler yeni sistem oldu.
Ikinci nokta internet programcılığı seçmeli değil zorunlu. 24 beceri egitimi + 4 internet prog. Mesleki yabanci dil ise sadece atp dersi. Amp de yok.

En son bu eğitim yılının başında yayınlanan resmi yazıya göre uygun ders seçmek imkansız gibi bir şey oldu. Okulunda otomasyon alanı olanlar bilgisayarlı kontrol seçti. 4 saat. Olmayanlar e okulda ders havuzunda görünmediği için seçemedi. Sıkıntı yaşandı bu yıl.

12 ler 28+3 Hocam. Yanlış çizelgeden yazmışsınız. Megep ana sayfada em üstteki 2020-2021 linkinden bir bakın isterseniz. Artık 12 ler yeni sistem oldu.
Ikinci nokta internet programcılığı seçmeli değil zorunlu. 24 beceri egitimi + 4 internet prog. Mesleki yabanci dil ise sadece atp dersi. Amp de yok.

Hocam bunu ben yazdıktan sonra yayınlamışlar gördük biz de 4 saat internet programcılığı dersi seçmeli değil direk olmuş oouyor 12 lerde
24 işletme
4 internet programcılığı
3 seçmeli yok şu an mesleki yabancı dil alamıyoruz teknik değil çünkü

En son bu eğitim yılının başında yayınlanan resmi yazıya göre uygun ders seçmek imkansız gibi bir şey oldu. Okulunda otomasyon alanı olanlar bilgisayarlı kontrol seçti. 4 saat. Olmayanlar e okulda ders havuzunda görünmediği için seçemedi. Sıkıntı yaşandı bu yıl.

Okulumuzda bu alan yoksa bu dersleri seçemiyor muyuz hocam bu sene ben seçmeli yönetim yöneti ve işletme verdim çok saçma oldu gerçekten hiç vermesinler daha iyiydi. Alan ile ilgili ders olmasını tercih ederim onun için uygun ders arıyoruz ama bulamıyoruz idare de meslekçilere veriyor illa ki

Okulumuzda bu alan yoksa bu dersleri seçemiyor muyuz hocam bu sene ben seçmeli yönetim yöneti ve işletme verdim çok saçma oldu gerçekten hiç vermesinler daha iyiydi. Alan ile ilgili ders olmasını tercih ederim onun için uygun ders arıyoruz ama bulamıyoruz idare de meslekçilere veriyor illa ki
Aynen hocam doğru.
Normalde seçebiliyoruz ama ders e Okula işleneceği zaman okulda olmayan alanların dersleri görünmediği için dersin eokula işlenmesi mümkün olmuyor

O zaman seçmeli olarak seçilebilecek bir ders kalmıyor doğru mu hocam
Doğru ama 2+2 seçebiliriz belki. Bakacağız biz de. Teknik servis dalinda bilgisayar destekli uygulamalar dersi var 2 saat. 2 saat de okuldaki diger alanlardan bir ders bulup en azindan 4 saat meslek dersi seçeceğiz artık.

Doğru ama 2+2 seçebiliriz belki. Bakacağız biz de. Teknik servis dalinda bilgisayar destekli uygulamalar dersi var 2 saat. 2 saat de okuldaki diger alanlardan bir ders bulup en azindan 4 saat meslek dersi seçeceğiz artık.

Hocam oda hiç elektronik görmeyen bir öğrenciye devre tasarımı öğretmeye giriyor çok saçma oluyor öğrenci için gerçekten ya
Modül olarak bilgisayarlı devre çizimi olarak çıkıyor

Sene başında bir yazı ile herşey değişti bu yıl eylülde. Seneye ne olacağı belli değil. Şimdilik bir ders seçip 2020 eylül u beklemek lazım. 9.sınıflara alan dersi gelirse bazı şeyler yine değişecektir. Hayırlısı olur inşallah.

internet programıclığı seçmeli değil ona dikkat. Bir de seçmeli 11 lerde 2 saat BDU 2 saat de elektrik alanından temel ağ dersini seçmiştik.

11. Sınıflar 22+6
12 saat Web
8 saat Grafik
2 saat Açık Kaynak

12.Sınıflar 26+4
hocam eğer ders sıkıntısı yoksa seçmeli ders seçmenize gerek yok. bu seçilen seçmeli dersler kültür dersleri, alan dersleri değil. diğerleri istemezse siz seçmeli ders olarak alan dersini fazladan seçebilirsiniz. genelde norm sıkıntısı yaşayan okullarda normu toparlamak için seçilebiliyor. temel alan derslerinden sonra seçmeli derslerden istediğinizi seçebilirsiniz. yani şuan seçilen derslerin normalde alanlarla alakası yok.

2020-2021 yılı AML için (web prog dalı için)

11.SINIF için
----------------
12 saat web
8 saat grafik
2 saat akis

12.SINIF için
----------------
24 saat işletme
4 saat internet prog.

şeklinde olacaktır. artık oynama yapılamıyor. dediğiniz seçmeli dersler içinde yine modülde oynama yapılmadan kendi alan-dal veya başka alan derslerinden seçim yapabilirsiniz. fakat e-okul sisteminde geçerli olan dersler seçilebiliyor. biz sene başı böyle bir sıkıntı yaşadık.

2020-2021 yılı AML için (web prog dalı için)

11.SINIF için
----------------
12 saat web
8 saat grafik
2 saat akis

12.SINIF için
----------------
24 saat işletme
4 saat internet prog.

şeklinde olacaktır. artık oynama yapılamıyor. dediğiniz seçmeli dersler içinde yine modülde oynama yapılmadan kendi alan-dal veya başka alan derslerinden seçim yapabilirsiniz. fakat e-okul sisteminde geçerli olan dersler seçilebiliyor. biz sene başı böyle bir sıkıntı yaşadık.
Aynen doğrudur

Geri