2020 Ocak ekders

Kodla Büyü

yusufcuk51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu ayın ek ders ücretimde yanlışlık var gibi geldi haftada 2 saat kulüp 3 saat nöbet ücretiyle kaç saat olur sizin hesabınıza göre?bende 53 saat hesaplamislar çizelgede önceki okulumda 4+3+ 4+ 3+ 4 şeklinde yapıyordu şimdi değişik hesapliyolar anlamadım fikrinize ihtiyacım var

Nöbetiniz hangi gün? Birde kulüp ücretini bazı okullar ayrı kalem yazmak yerine 2 saat ekdersi 3 saat aldığımız günlere 1'er ekders olarak ekliyorlar. Nöbetiniz perşembe veya cuma değilse ve kulüp ücretinide perşembe ve cuma gününe eklemiyorlarsa 53 saat bana doğru geldi.

Hocam dogru 1 ocak tatil
2-3 Ocak 7 saat
6-10 Ocak 18 saat + 2 +3
13- 17 Ocak 18 saaat+2+3
Toplam= 53 saat nerde yanlışlık düşünüyorsunuz?

Hortlatmak istemem ama kulüp ğcreti nasıl oluyor btr de
Bende 100 bininci defa tartışma başlatmak istemem ama diğer öğretmenler nasıl alıyorsa btrde öyle alır. Ders dışı etkinliktir kulüp. Btrde ders dışında normal öğretmen olduğu için ekdersini alır. Bu kadar basit.

Btr kulüp ücreti alır arkadaşlar. Alamaz diyen idarecilere sosyal kulüp yönetmeliğinin 5.maddesini gösterin. O maddede açıkça kulüp çalışmaları öncelikle ders saatleri dışında yapılır deniyor. Bu durumda btr kulüp alır. Buna rağmen İtiraz eden idareci olursa nasıl ki dersleri birgüne sığdırıp nöbet alıyoruz o gün de kulüp çalışması yapar ek dersini alırız deyin. Hiçbir engel yok.

Bununla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne resmi yazı yoluyla görüş sorulması kanaatini taşıyorum. Bence mantıken diğer öğretmenler ders dışında fiili bir ders saati olmadan kulüp ücreti alıyorsa Btr de alabilmeli ama Btr yönetmeliğinde Btr öğretmenine diğer görevler verilemez diyor. Karmaşık bir durum.

Bununla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne resmi yazı yoluyla görüş sorulması kanaatini taşıyorum. Bence mantıken diğer öğretmenler ders dışında fiili bir ders saati olmadan kulüp ücreti alıyorsa Btr de alabilmeli ama Btr yönetmeliğinde Btr öğretmenine diğer görevler verilemez diyor. Karmaşık bir durum.
Btr görevinin olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde başka görev verilemez diyor hocam. Diğer zamanlarda verilir yazıyor.

Btr kulüp ücreti alır arkadaşlar. Alamaz diyen idarecilere sosyal kulüp yönetmeliğinin 5.maddesini gösterin. O maddede açıkça kulüp çalışmaları öncelikle ders saatleri dışında yapılır deniyor. Bu durumda btr kulüp alır. Buna rağmen İtiraz eden idareci olursa nasıl ki dersleri birgüne sığdırıp nöbet alıyoruz o gün de kulüp çalışması yapar ek dersini alırız deyin. Hiçbir engel yok.
Ders saatleri dışında BTR görevli öğretmenin görevi zaten BTR. Yani bu saatlerdeki BTR görevimizden dolayı ücret alıyoruz. Ayrıyetten hem klup görevi verilemez, hem yapılamaz hem de velev ki gönüllü olarak yaptın ücreti uygun düşmez. Çünkü dediğim gibi o saatlerde BTR ücreti alıyoruz. Başka bir görev alamayız.

"Klüp çalışmaları ders saatleri dışında yapılır" hükmünden dolayı da bu çalışmaları ders saatleri içerisinde de yapamazsın zaten. Yani BTR görevli bir öğretmenin klüp çalışması yapabileceği zamanı kalmıyor.

Son düzenleme:
Ders saatleri dışında BTR görevli öğretmenin görevi zaten BTR. Yani bu saatlerdeki BTR görevimizden dolayı ücret alıyoruz. Ayrıyetten hem klup görevi verilemez, hem yapılamaz hem de velev ki gönüllü olarak yaptın ücreti uygun düşmez. Çünkü dediğim gibi o saatlerde BTR ücreti alıyoruz.

"Klüp çalışmaları ders saatleri dışında yapılır" hükmünden dolayı da bu çalışmaları ders saatleri içerisinde de yapamazsın zaten. Yani BTR görevli bir öğretmenin klüp çalışması yapabileceği zamanı kalmıyor.
Sayın hocam btr görevi eğitim öğretim saatlerinde yapılan bir görevdir. Senin mntığına göre btr sadece kulüp değil, dyk kursu nöbette alamaz.

Dyk'lar BTR olarak görevlendirildiğimiz saatlerin dışında kaldığı için alabiliyoruz. Nöbetler ise nöbetin olduğu gün full derse girerek BTRden sayılmayan gün olduğu için (ve teneffüs saatleri çalışıldığı için) ücret alınıyor.
Ama klübü nasıl hangi saatte yapıcaz? BTR maddelerinde başka hiç bir görev verilmez diyor.
Aranızda klüp alan varsa bunu BTR çalışma programı çizelgesinde, dersine girdiği sınıfların saatleri ve BTR saatlerini de belirtirken ayrıyetten klüp çalışması yaptığı saatleri de belirtmesi gerekmez mi? Kim belirtiyor?

Dyk'lar BTR olarak görevlendirildiğimiz saatlerin dışında kaldığı için alabiliyoruz. Nöbetler ise nöbetin olduğu gün full derse girerek BTRden sayılmayan gün olduğu için (ve teneffüs saatleri çalışıldığı için) ücret alınıyor.
Ama klübü nasıl hangi saatte yapıcaz? BTR maddelerinde başka hiç bir görev verilmez diyor.
Aranızda klüp alan varsa bunu BTR çalışma programı çizelgesinde, dersine girdiği sınıfların saatleri ve BTR saatlerini de belirtirken ayrıyetten klüp çalışması yaptığı saatleri de belirtmesi gerekmez mi? Kim belirtiyor?
Hocam kulüp görevini haftalık ders çizelgesinde belirtmene gerek yok. Kulüp çalışması okul bitiş saatinden sonra fiilen yapılırsa ek ders alınabiliyor.

Diğer öğretmenler ders saatinde yapıyor ise bilişim dersine giren Btr neden yapamaz? Kendi okulunda derse girip kendi okulunda kulüp görevi alan bir Btr için kulüp ücreti alamaz demek mantıksız geliyor.

Diğer öğretmenler şöyle yapıyor, böyle yapıyor gibi örnekler durumun anlaşılmasını ve problemin çözümünü karıştırıyor bence. Eğer onların uygulamasında yanlışlık varsa onlarınki de düzeltilsin.

Ben ortaya kulüple ilgili yönetmelikte, ders saatleri dışında yapılması gerektiği ile ilgili maddeyi ortaya koyuyorum. BTR ile ilgili maddelerden de eğitim-öğretim saatleri içinde derse girdiğimiz saatlerin harici kalan tüm saatlerin BTR görevli olduğumuzu ve başka bir görevin verilemeceğini hatırlatıyorum. Bu maddelere göre klüp görevi ve ücretini alabilmeyi benim mantığım almıyor. Sadece öğrencilerin normal ders saatleri bittikten sonra(çıkışta) belki klüp yapılabilirse yapılabilir.

"(3) Sosyal etkinlik çalışmaları, öncelikle ders saatleri dışında uygulanır. Bu çalışmalar zorunlu hâllerde ders saatleri içinde de uygulanabilir."
Btr kulüp çalışmalarını ders saatleri dışında yapar ve bunu da resmiyette gösterirse tıpkı DYK gibi ek dersini alır nokta.

Geri